Цибулинні кімнатні квіти – фото, назви та описи (каталог)

Цибульні кімнатні квіти: фото, назви та описи (каталог)

Цибулинні рослини вражають різноманітністю форм та забарвлень. Вони довго і безперервно цвітуть протягом усього сезону, відмінно адаптуються до несприятливих умов і легко проростають знову, навіть якщо скинули листя. У цьому каталозі ми зібрали найкрасивіші цибулинні кімнатні квіти з фото, назвами та описами!

1. Гіацинт

Весняна класика розпускається у квартирі однієї з перших. Після цвітіння потрібно зрізати стебло до самої землі та прибрати квітку до наступного сезону у прохолодне темне місце.

Гіацинт

2. Еухаріс

У еухаріса велике соковите листя та великі білосніжні квіти з виразним ароматом. При комфортній кімнатній температурі та регулярному поливі він цвіте кілька разів на рік.

Еухаріс

3. Бовея

З великої цибулини ростуть довгі хитромудрі стебла, які можуть спокійно звисати з вазону. Бовея – сукулент, так що вона не тільки незвичайна, а й вкрай невибаглива.При низьких температурах взимку стебла можуть відмирати, але навесні знову зростуть.

Бовея

4. Спрекелія

Ця розкішна декоративна квітка ще називають «лілією ацтеків», і за наданням народи Мексики використовували її в ритуалах. Червоні бархатисті пелюстки трохи нагадують орхідеї. Спрекелія потребує щорічного оновлення грунту.

Спрекелія

5. Зантедеська

Зантедеська – це калла з високою прямою квітконосою і ніжною квіткою. Кущ досить швидко і інтенсивно розростається, і в деяких випадках листя може виростати до метра. Зантедескій погано переносить температурні коливання.

Зантедеська

6. Гіппеаструм

Гіппеаструм люблять за великі декоративні квіти діаметром до 20 см і найцікавіших кольорів. Є десятки селекційних сортів із гарними малюнками. Під час активного росту рослина потребує регулярного поливу через піддон, тепле та сонце.

Гіппеаструм

7.Гіменокалліс

Все, що потрібно в побуті цьому незвичайному жителеві Південної Америки – стабільний та регулярний полив. Химерні квіти гіменокаллісу нагадують павука з довгими лапками, тому їх неможливо сплутати з іншими амарилісовими.

Гіменокалліс

8. Валотта

Гарна рослина з досить великими квітами розпускається наприкінці літа. Валотта любить яскраве світло, віддає перевагу прохолодній зимівлі при 12-15 градусах і не переносить протяги.

Валотта

9. Ледебурія

Декоративні листяні розетки бувають дуже різними, залежно від сорту, але листові пластини завжди довгі, лілейного типу. На потужному високому квітконосі розпускаються десятки маленьких дзвіночків. Ледебурія потребує великої кількості світла.

Ледебурія

10. Амарілліс

На квітконосі розпускається до 12 ароматних квітів, і більшість сортів це відбувається до осені. Поливати амариліс краще через піддон, щоб не заболочувати ґрунт.

Амариліс

11.Амакрінум

Це химерний гібрид амариллісу та кринуму, який селекціонери вивели спеціально для квартир. У нього щільніі жорстке листя з ніжними рожевими квітами. Висота квітконосів досягає метра.

Амакрінум

12. Гемантус

Довге щільне листя гемантуса нагадує мову і виглядає оригінально самі по собі. Квіти схожі на пухнасті кульки білого чи червоного кольору, залежно від сорту. Рослина погано переносить перезволоження ґрунту.

Гемантус

13. Оксаліс

У народі його ще називають «кислицею». Оксаліс виглядає дуже специфічно, але при цьому зовсім не вибагливий у побуті і охоче цвіте з початку літа до зими.

Оксаліс

14. Еукоміс

Одна з найнезвичайніших рослин у нашій добірці належить до спаржових цибулинних. Серед яскравого глянцевого листя проростає потужна стрілка, яка потім густо покривається смугастими кремово-фіолетовими квітами. Квітучий еукоміс трохи нагадує ананас.

Еукоміс

15. Дріміопсис

Цибулини дріміопсису нагадують садові лілії, листя схоже на конвалії, а невеликі біло-зелені квіти – на зірки.Дріміопсис – одна з найстійкіших кімнатних рослин, тому підійде навіть новачкам.

Дріміопсис

16. Зефірантес

Зефірантес нагадує високу тонку траву, серед якої стрімко проростають такі ж високі квітконоси. Бутони можуть бути білого, рожевого чи жовтого кольору. Для активного цвітіння потрібно тепло та м’яке розсіяне світло.

Зефірантес

17. Скадоксус

Яскраві ажурні суцвіття схожі на великі головки кульбаб. При достатній кількості світла, свіжого повітря та вологи діаметр може досягати 20 см. Влітку скадоксус краще винести на вулицю або балкон.

Скадоксус

18. Клівія

Яскрава цибулинна квітка радує червоно-жовтогарячими квітами, зібраними в щільні суцвіття-парасольки. Клівія важко розмножується, тому що на ній рідко зростають дітки. Тож доведеться збирати насіння!

Клівія

19. Еукрозія

Перуанська лілія цвіте наприкінці весни, причому довгий квітконіс виростає раніше за листя.Еукрозія потребує пухкого ґрунту, яскравого світла та прохолодної зимівлі.

Еукрозія

20. Кринум

Ця цибулинна рослина може похвалитися довгим плоским листям і такими ж химерно закрученими пелюстками. Кринум любить яскраве світло і зовсім не потребує притінення навіть на південних вікнах.

Кринум

21. Вельтгеймія

Оригінальні суцвіття нагадують маленькі рожеві феєрверки, що розпускаються на початку грудня. Вельтгеймія – рідкісна кімнатна квітка, яка чудово почувається взимку на заскленому балконі. Навіть краще, ніж у кімнаті!

Вельтгеймія

22. Родофіалу

Капризна квітка потребує прохолодного періоду спокою, хорошого освітлення та зміни температури протягом дня. Але за красиві червоні квіти, зібрані в суцвіття на довгих квітконосах, йому вибачають усі забаганки.

Родофіалу

23. Неріна

Витончені ажурні квіти зібрані в ніжні суцвіття-парасольки. Неріна розпускається у першій половині осені, а потім зимує за 7-10 градусів.Квітка не можна надто інтенсивно поливати, щоб цибулина не згнила.

24. Іфейон

Тропічний гість потребує яскравого світла, регулярного поливу та стабільної температури. Різні сорти відрізняються забарвленням, але найчастіше це біло-фіолетова гама.

Іфейон

25. Індійська цибуля

У народі квітку ще називають «птахомлечником» і широко використовують для побутових та лікувальних потреб. Рослина розпускається дрібними симпатичними кольорами зеленого відтінку.

Індійська цибуля