Агава (60 фото) – види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Агава (60 фото): види, догляд та вирощування в домашніх умовах

Ефектні розетки вічнозеленої агави приваблюють квітникарів по всьому світу. У теплих країнах її вирощують для озеленення вулиць та парків, але в нашому випадку доведеться задовольнятися кімнатними улюбленцями. Розповідаємо, які бувають види агави і як правильно її доглядати!

Загальна інформація

Агава – пустельна рослина родом із Мексики та деяких інших регіонів Центральної Америки. Вже не одне століття її цінують за ефектний зовнішній вигляд та цілющі властивості. Тим більше, вона добре прижилася й у холодніших країнах.

У природному середовищі агава здатна цвісти – і це справді захоплююче видовище. На шостомжиття розетка викидає величезний квітконос із тисячами дрібних жовтих квіток. Його довжина сягає 12 м! Найчастіше після цього наземна розетка повністю відмирає.

Агаву можна переплутати з кактусом, але насправді це звичайний сукулент. Довге м’ясисте листя в природі виростає до 2 м, а ширина біля основи доходить до 25 см. Звичайно, домашні агави набагато менші, але і вони вражають.

Загальна інформація

Види агави

Існує близько 300 видів агави. Для озеленення у південних регіонах найчастіше використовують американську. Але ми пропонуємо познайомитися ще з парою-трійкою цікавих різновидів!

Американська агава

Кожна розетка складається приблизно з 20-30 великих щільних листків. Вони можуть бути однотонними або зі світлими смужками. Це дуже світлолюбний і стійкий до посухи вид.

Американська агава

Текільна агава

Вона ж – блакитна. Саме із неї роблять знаменитий алкогольний напій у Мексиці. Вона росте в гірських регіонах у спекотному та сухому кліматі. У харчовій промисловості використовують домашню блакитну агаву.

Текільна агава