Кучеряві кімнатні рослини (80 фото) – назви та види, вирощування, догляд та полив

Квіткові кімнатні рослини (80 фото): види та догляд

Вищі рослини в будинках та квартирах – ідеальний матеріал для створення зелених композицій. Давно мрієш про фіто-стіну? Це цілком реально, якщо правильно підібрати ліани та скласти їх у хитру багатоярусну конструкцію. А ми розповімо, як це зробити і як доглядати улюблену кімнатну розсаду! Таке рішення освіжить будь-який інтер’єр, створить відчуття прохолоди та легкості.

Загальна характеристика

Курчові рослини – це не тільки красиво, але й практично, адже з їх допомогою можна затінити ті чи інші ділянки кімнати. Ліани невибагливі догляду, не потребують спеціальних умов і легко розростаються практично без участі людини.

Більшість кімнатних в’юнів – багаторічні та вічнозелені, з інтенсивним зростанням. Окремі сорти квамокліту можуть зрости на 2 м за сезон. В основному, у них гнучкі трав’янисті стебла, але є і ліани, які одерев’яніють з віком.

Ще одна особливість різних видів – спосіб кріплення до поверхні: кучеряві або усиконосні обплітають опору бічними пагонами, а коренелазні – корінням. У будинках і квартирах частіше розводять кучеряві – вони більш декоративні, естетичні та формують витончені спіралі.

Загальна характеристика - Кучеряві кімнатні рослини

Види кучерявих кімнатних рослин

У квартирах та будинках вирощують величезну кількість видів в’юнів, ліан та плюща. Це і листяні, і декоративні, і квітучі сорти від мініатюрних та витончених до великих та потужних.

Плющ

Звичайний плющ – найпростіший і очевидніший вибір, якщо тобі потрібна фіто-стіна або віконне озеленення. Він швидко обплітає будь-які підстави і вкриває їх великим блискучим шкірястим листям. Селекціонери вивели безліч сортів плюща різної форми та забарвлення, з овальними, зіркоподібними або гострими пластинами.

Плющ - Види кучерявих кімнатних рослин