Лелека (60 фото) – опис, середовище проживання і чим живиться

Лелека (60 фото): опис, середовище проживання і чим живиться

Ще один птах, оточений безліччю легенд і переказів – лелека. З давніх-давен він вважався символом благополуччя і продовження роду, а також – покровителем сім’ї. Все це, звичайно, добре, але сьогодні нам хотілося б докладніше розповісти про справжнього живого лелеки та його особливості!

Загальний опис

Лелека відноситься до водних, а точніше – до болотяних птахів. У різних класифікаціях лелека ще називають гомілими, і це цілком відображає особливості їх виду. Ноги у лелек завжди довгі, голі та покриті сітчастою шкірою.

Зовнішній вигляд лелеки

Забарвлення оперення повністю залежить від конкретного виду, але найчастіше це білі та чорні лелеки. Ноги – червоні, як і довгий прямий дзьоб конічної форми. Пальці з такими ж рожевими кігтями з’єднуються перетинками, що надає птаху стійкості.

На голові та шиї лелеки можуть бути ділянки з голою грубою шкірою. Самці та самки практично не відрізняються між собою, але самці можуть бути більшими.

Зовнішній вигляд лелеки

Комунікація

У лелек дуже цікава форма спілкування.У них немає звичних нам трелів та мелодій, але вони закидають голову і клацають дзьобом. За рахунок будови тіла та гортані звук резонує та значно посилюється.

Комунікація

Скільки живуть лелеки?

Середня тривалість життя лелеки – близько 20 років. У неволі вони можуть прожити ще на 10 років довше. Але в результаті все залежить від конкретного виду та місця його проживання.

Скільки живуть лелеки?

Міфи та повір’я

У сільських регіонах досі існує повір’я, що гніздо лелеки на даху будинку приносить добробут. Часто люди самі встановлюють на дах колеса від віза або подібні опори, щоб птахам було зручніше гніздуватися. Крім того, вважалося, що якщо лелеки покинуть гніздо, на господаря будинку чекає неврожай, бездітність та інші біди.

Міфи та повір'я