Свірістель (60 фото) – опис птаха, де живе і чим живиться

Сопілочник (60 фото): опис птаха, де живе і чим живитьсяТой самий птах, за образом якого наші предки створювали дитячі свистульки – це сопілка. І в той же час цей вид досі відноситься до найменш вивчених, тому деякі звички аматори залишаються загадкою навіть для орнітологів. І все ж таки ми спробували розібратися з основною інформацією!

Загальний опис

Свірістель – чарівний співочий птах з однойменного сімейства. Це прямий родич звичайного міського горобця, і вони дійсно багато спільного.

Зовнішній вигляд

Звірітель маленький, близько 65 г, але яскравий птах. У неї шовковисте оперення сіро-рожевого відтінку із кумедним чубчиком. Крила чорно-білі, з яскравими жовтими та червоними плямами. Жовта смуга тягнеться по краю короткого хвоста.

Довжина тільця сопілка досягає максимум до 23 см. Самці і самки майже не відрізняються між собою. Довгі загострені крила дозволяють птахові спритно та ефектно літати, виписуючи фантастичні піруети. Укорочений широкий дзьоб нагадує дзьоб мухоловки.

У сопілця короткі ноги із закругленими кігтями. За рахунок цього вони добре переміщаються гілками, але погано пристосовані до забігів по землі. Саме тому зустріти їх унизу майже неможливо.Завдяки чорній області навколо очей здається, що птах носить маску.

Зовнішній вигляд

Молоді особини: відмінності

Молоді амеледи повністю сіро-коричневі, і у них ще немає червоних плям на крилах. А ось жовті вже є. Оперення стає яскравішим приблизно до 6 місяців після першої линьки.

Молоді особини: відмінності

Спів

Спів сопілки дійсно нагадує звучання сопілки. Але гучні свистячі звуки не всім здаються мелодійними. Звідси пішла друга версія походження назви – від слова «свирістіти», голосно і неприємно кричати.

Спів

Скільки живуть аматори

У середньому аматори живуть до 13 років. При цьому вони щороку змінюють партнерів для розмноження. Маленькі пташенята вважаються самостійними приблизно через 2,5 тижня.

Скільки живуть сопілці>

Види амортизаторів

Існує лише кілька основних видів, які ще й досить схожі.За різними класифікаціями – від 3 до 8, так що це не найширше сімейство. Вибрали найцікавіші різновиди!

Звичайний сопілка

Найяскравіший, найчисленніший представник сімейства з найбільшою географією. Найпростіше впізнавати його за тією ж жовтою облямівкою на крилах і хвості.

Звичайний сопілитель

Чорний сопілка

Самці пофарбовані в синювато-чорний колір з металевими відблисками, а ось самки – сірі. Це лише один вид із вираженою різницею між ними.

Чорний сопілець

Амурський аматорець

Дрібний представник сімейства з тільцем до 16 см. Від звичайного відрізняється лише червоною смужкою замість жовтої та блакитною відтокою підхвостья.

Амурський сопілитель

Сірий шовковий сопілець

Тропічний мешканець з непримітним сірим оперенням та яскравим жовтим черевцем. Нарочита непоказність якраз і виділяє його серед різнокольорових екзотичних птахів.

Сірий шовковий сопілець

Американський аматорець

Його ще називають кедровим, за його улюбленим місцем проживання. Крім Північної Америкивид зустрічається у Великій Британії та Скандинавії. У птахів жовте черевце і коричнева спинка.

Американський сопілець

Довгохвостий сопілка

Основна особливість цього виду – довгий хвіст, про що нескладно здогадатися. Сіре оперення плавно переходить до жовтого на голові, черевці та хвості.

Довгохвостий сопілець

Спосіб життя

Суристелі люблять холод і північні регіони, тож і спосіб життя у них відповідний. Це ненажерливі птахи, які збиваються в групи до 50 особин, але ті поступово розпадаються в процесі міграцій.

Суристіль поширена в Північній півкулі. Це лісовий птах, який здебільшого віддає перевагу хвойним і змішаним лісам, а особливо – лісотундри. Крім того, аматори гніздяться на вирубках та в горах.

Місця проживання

Раціон

Дрібні птахи харчуються дрібними комахами, насінням, пагонами рослин та ягодами. Вони живуть зграями і такими ж зграями полюють у польоті. Біля населених пунктів сопілок особливо приваблює горобина.

Раціон

Зимівка

Це не перелітний вигляд, але аматори можуть переміщатися ближче до тепла в пошуках їжі. Зокрема, вони охоче зимують на півдні Європи, Туреччині та Криму. Мандрують вони великими групами, і навесні повертаються назад.

Зимівка

Розмноження аматорів

Найчастіше аматори гніздяться в рідкісному лісі, починаючи з травня. Вони будують чашеподібні гнізда ближче до верхівок старих дерев, використовуючи всі навколишні матеріали – гілки, мох, траву. Зсередини гніздо вистелене хвоєю, берестою та лишайником.

Пари звіристів гніздуються недалеко один від одного, що пов’язано зі зграйним способом життя. В одній кладці – 4-6 блакитних яєць, з яких через 2 тижні вилуплюються пташенята. Обов’язки суворо розподілені – самець видобуває їжу, а самка висиджує кладку. А ось пташенят, що вилупилися, годують вже обоє.

Розмноження сопілювачів

Природні вороги

Сопілкам не вдалося уникнути типових проблем дрібних гороб’ячих. На них полюють ворони, сороки, яструби, сови та інші великі птахи. Крім того, небезпечні ласки та куниці.

Природні вороги

Свірістель – фото птиці

Просте на перший погляд оперення сопілка дуже ефектно відливає різними відтінками на світлі. А вже невдалих ракурсів у нього зовсім не буває!

Сопілок – фото птаха
Сопілок – фото птаха