Свірістель (60 фото) – опис птаха, де живе і чим живиться

Сопілочник (60 фото): опис птаха, де живе і чим живиться

Той самий птах, за образом якого наші предки створювали дитячі свистульки – це сопілка. І в той же час цей вид досі відноситься до найменш вивчених, тому деякі звички аматори залишаються загадкою навіть для орнітологів. І все ж таки ми спробували розібратися з основною інформацією!

Загальний опис

Свірістель – чарівний співочий птах з однойменного сімейства. Це прямий родич звичайного міського горобця, і вони дійсно багато спільного.

Зовнішній вигляд

Звірітель маленький, близько 65 г, але яскравий птах. У неї шовковисте оперення сіро-рожевого відтінку із кумедним чубчиком. Крила чорно-білі, з яскравими жовтими та червоними плямами. Жовта смуга тягнеться по краю короткого хвоста.

Довжина тільця сопілка досягає максимум до 23 см. Самці і самки майже не відрізняються між собою. Довгі загострені крила дозволяють птахові спритно та ефектно літати, виписуючи фантастичні піруети. Укорочений широкий дзьоб нагадує дзьоб мухоловки.

У сопілця короткі ноги із закругленими кігтями. За рахунок цього вони добре переміщаються гілками, але погано пристосовані до забігів по землі. Саме тому зустріти їх унизу майже неможливо.Завдяки чорній області навколо очей здається, що птах носить маску.

Зовнішній вигляд

Молоді особини: відмінності

Молоді амеледи повністю сіро-коричневі, і у них ще немає червоних плям на крилах. А ось жовті вже є. Оперення стає яскравішим приблизно до 6 місяців після першої линьки.

Молоді особини: відмінності

Спів

Спів сопілки дійсно нагадує звучання сопілки. Але гучні свистячі звуки не всім здаються мелодійними. Звідси пішла друга версія походження назви – від слова «свирістіти», голосно і неприємно кричати.

Спів

Скільки живуть аматори

У середньому аматори живуть до 13 років. При цьому вони щороку змінюють партнерів для розмноження. Маленькі пташенята вважаються самостійними приблизно через 2,5 тижня.

Скільки живуть сопілці>