Грач (60 фото) – опис птаха, чим живиться і де живе

Грач (60 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

Грача помилково можна переплутати з вороном або навіть із вороною. Вони дійсно відносяться до одного сімейства, але якщо придивитися ближче, відмінності стають очевидними. Розповідаємо докладніше про цього тямущого птаха!

Загальний опис

Грачі відносяться до вранових, але у них багато особливостей, які властиві лише їм. Це стосується як зовнішнього вигляду, так і специфіки поведінки.

Зовнішній вигляд грака

Дорослі граки досить великі – до 47 см завдовжки і до 700 г вагою. У них сильні великі крила і товста дзьоба. Чорне оперення відливає синім та фіолетовим. Пір’я жорстке, і крізь них не пробивається пух. Махове пір’я дуже грубе, з довгим порожнім каналом до самого кінчика, через що саме їх використовували як письмове приладдя.

Зовнішній вигляд грака

Грачі та ворони: відмінності

На відміну від ворон, граки мають сіруватий шкірястий наріст навколо дзьоба. Ця ділянка з’являється у міру дорослішання птиці. Крім того, на лапах пробивається невелика кількість пуху, що утворює характерні шортики. У ворон та галок лапи повністю голі.

Грачі та ворони: відмінності

Скільки живуть граки?

У дикій природі граки живуть до 5 років, а іноді ще менше. У домашніх умовах окремі особини благополучно доживають до 15-20 років. Близько 30% птахів гине у молодому віці, у перші 1-2 роки життя.

Скільки живуть граки?

Інтелект

Грачі не просто так вважаються дуже розумними та кмітливими птахами. Офіційно доведено, що вони вміють створювати та використовувати прості знаряддя для видобутку корму чи інших потреб. До того ж у цьому вони не поступаються навіть шимпанзе!

Інтелект

Спосіб життя

Грачі – зграйні птахи, тому живуть великими групами, причому неподалік міст і роздоріжжя доріг. Цікаво, що на одному рослому дереві може бути більше десятка гнізд одночасно. Причому ці гнізда використовуються не один рік!