Зяблік (50 фото) – опис птиці, місце існування і чим харчується

Зяблік (50 фото): опис птаха, середовище проживання і чим харчується

Чарівна співоча пташка, схожа на різнокольорового горобця – це зяблик. Вони дуже поширені по всій Європі, Азії і навіть у деяких регіонах Африки, так що тобі, напевно, доводилося їх зустрічати. Можливо, ти знаєш зяблика під іншими іменами – снігірік, чавунок, юрок чи сіверуха.

Загальний опис

Зяблики відносяться до гороб’їних, тому закономірно зберігають їх основні риси. Свою назву вони отримали через вроджену непереносимість холоду.

Зовнішній вигляд

Зяблики дрібні, всього до 40 г з розмахом крил до 28 см. Яскраве оперення пофарбоване на всі відтінки білого, коричневого, блакитного, зеленого та сірого. До осені воно тьмяніє і блякне на зиму. У зябликів витончені тонкі лапи, сильні крила і така ж сильна дзьоба.

Зовнішній вигляд

Самець і самка зяблика: відмінності

Традиційно для птахів самки зябликів не такі яскраві як самці. Вони буро-сірі, з рідкісними білими клинами, світлим черевцем і темною спинкою. Дзьоб у самок коричнево-жовтий.

Оперіння самців чітко відливає в зелень та блакитність.У них темні крила з білою смужкою, коричнева спинка та черевце. До початку шлюбного періоду дзьоб самця стає блакитним, з темним кінчиком. А ось взимку він набуває рожево-коричневого відтінку.

Самець і самка зяблика: відмінності

Спів

Цікаво, що репертуар одного зяблика налічує до 10 пісень. А загалом в арсеналі цього виду близько 20 різних сигналів: для догляду, прояву агресії, вираження тривоги, зльоту та подібних завдань.

Спів

Скільки живуть зяблики

У дикій природі зяблики в середньому живуть 2-3 роки, а ось у неволі термін життя збільшується до 12 років. Але волелюбні птахи не пристосовані до клітки.

Скільки живуть зяблики