Цапля (50 фото) – опис птиці, місце існування і чим харчується

Чапля (50 фото): опис птаха, середовище проживання і чим живиться

Довгоногі та граціозні чаплі просто зачаровують, коли неспішно ходять водоймами. Завдяки довгій шиї і такому ж довгому дзьобу вони здаються ще витонченішими. Хочемо познайомити тебе з цим красивим птахом ближче!

Загальний опис

Незважаючи на деяку схожість у зовнішності та звичках, чаплі – аж ніяк не найближчі родичі журавлів та лелек. Кумедно, але найближче до них знаходяться квакви і випи.

Зовнішній вигляд чаплі

Чаплю легко впізнати по витягнутій шиї, довгих ногах з чіпкими пальцями, гострого хвоста і довгого дзьоба. На відміну від багатьох інших болотяних птахів, він зовсім не тонкий і швидше за конусоподібний, але все ще гострий. Розкид розмірів чапель обумовлений їх видовою різноманітністю. Найбільші особини важать до 7 кг, а найдрібніші – до 2 кг.

Зовнішній вигляд чаплі

Чи можуть плавати чаплі?

На відміну від водоплавних птахів, чаплі не можуть пірнати і плавати, тому що у них немає залози, що відповідає за змащення пір’я. Саме це мастило запобігає намоканню та обтяженню оперення.

Зате чаплі навчилися пудритися дрібним пилом, який залишається при обламуванні їхнього ж власного пір’я. Вони це роблять цілком усвідомлено і спеціально, розподіляючи речовину за допомогою дзьоба та довгих пальців. Завдяки цій пудрі пір’я не злипається.

Чи можуть плавати чаплі?

Скільки живуть чаплі?

У середньому чаплі живуть близько 10-15 років, але деякі види доживають і до 20. Проблема так само у високій смертності в перший рік життя, тому що саме так гине до 65% молодих птахів.

Скільки живуть чаплі?

Комунікація

Найхарактерніший звук, за яким можна пізнати чаплю – грубий каркаючий скрегіт. Птах видає його у польоті чи при приземленні. Глухе каркання видають самці, коли попереджають про свою присутність.

Вітають один одного птахи клацанням. Протяжний горловий крик – пряма загроза, а гортанний регіт – попередження про небезпеку. У межах колонії чаплі спілкуються ще й візуальними сигналами за допомогою поз і шиї.

Комунікація