Метелик адмірал (60 фото) – опис, види та місце існування

Метелик адмірал (60 фото): опис, види та місце існування

Та найбільша метелик з темними крилами в червоно-жовтогарячих смугах – це адмірал. Щоліта вони наповнюють луки, узлісся і навіть міста, але ще недавно вони були справжньою рідкістю. Ти, напевно, регулярно зустрічаєш адмірала в теплу пору року. І сьогодні ми хочемо познайомити тебе з ним ближче!

Загальний опис

Назва адмірал з’явилася завдяки схожості червоних смужок на крилах із адміральськими лампасами. Але є й інша версія – “admirable” або “чудова” з англійської. А оригінальна латинська назва інша – Ванесса Атланта, на честь грецького мисливця, яка жила в лісі та бігала найшвидше.

Визначити популяцію адмірала просто неможливо, бо щороку чисельність суттєво змінюється. Метелики живуть недовго, і сильно схильні до впливу зовнішніх факторів. До того ж, мігруючий спосіб життя ускладнює будь-які можливі підрахунки. На даний момент у Росії адмірал виключено з Червоної книги.

Загальний опис

Зовнішній вигляд

Разом з кропив’янкою та лимонницею адмірал відноситься до одного і того ж сімейства німфалід.На передніх крилах зазвичай кілька білих плям різного розміру. Задні крила повністю чорні, із червоною облямівкою. Поблизу можна легко помітити, що і цей чорний зовсім неоднорідний, а складається з безлічі різних відтінків, що перетікають один одного.

Адмірал відноситься до метеликів середнього розміру з розмахом крил до 6,5 см. Крила майже трикутні, але хвилясті по зовнішньому краю. Місцями можна побачити невеликі блакитні вкраплення. Завдяки такому забарвленню адмірала зі складеними крилами практично неможливо помітити на дереві чи землі.

Вусики чорні, але з білими кільцями по всій довжині. Хоботок довгий і скручений у спокійному стані. Сегментовані ноги складаються з п’яти частин, причому короткі передні в русі не беруть участь. Черевце метелика буре, коричневе чи чорне. Самці та самки мало відрізняються один від одного.

Зовнішній вигляд