Шпак (50 фото) – опис птиці, середовище проживання і чим харчується

Шпак (50 фото): опис птиці, середовище проживання і чим живиться

Якщо тобі в місті часто зустрічається дрібна темна, але різнокольорова пташка з гострим жовтим дзьобом – це шпак. Здалеку їх оперення здається чорним, але поблизу можна довго розглядати всі цятки і переливи. Сьогодні хочемо розповісти тобі про цього поширеного птаха трохи більше!

Загальний опис

Шпаки мають багато спільного з чорними дроздами, але їх легко відрізнити за звичками, а ще – за коротким хвостом. Невеликі пташки могли б бути зовсім непомітні, але їхній дивовижний металевий відлив відразу ж привертає увагу.

Зовнішній вигляд

Оперіння шпаків темне, майже чорне, з хаотичними світлими плямами. Металевий відлив – це аж ніяк не специфіка пігменту, а особливості будови пір’я, що переливаються під різними кутами. У молодих особин ці відблиски не такі помітні.

Шпаки чудово бігають по землі, на відміну від тих же чорних дроздів. У них тонкий гострий дзьоб жовтого кольору, який стає особливо яскравим у шлюбний період. Після нього він темніє майже до чорного.

Розмах крил шпака зазвичай не перевищує 40 см, а довжина – до 20-22 см. Одна пташка важить до 75 г, але при цьому їх тіло досить масивне та міцне за рахунок пропорцій та будови.Голова шпаків невелика і кругла, з такими ж круглими очима. Лапи – оранжево-червоні, тонкі, але чіпкі.

Зовнішній вигляд

Спів

Шпак славиться не стільки своїм співом, скільки вмінням наслідувати та імітувати. Він може повторити будь-який звук і навіть цілком чітко вимовляти слова. Забавно, що шпаки дуже люблять копіювати котяче нявкання і навіть використовують його під час ритуалів залицяння.

Спів