Ластівка (50 фото) – опис птиці, чим живиться і де живе

Ластівка (50 фото): опис птиці, чим живиться і де живе

Якщо вірити прикметам, то гніздо ластівки під дахом будинку – знак удачі та оберіг для мешканців. Образ ластівки часто зустрічається в казках та легендах, а все тому, що неможливо встояти перед таким чарівним птахом. Розповідаємо докладніше!

Загальний опис

Ластівки відносяться до сімейства гороб’ячих, але, на відміну від більшості побратимів, майже все своє життя вони проводять у повітрі. Це відбивається навіть у назві, тому що «ласта» з давньослов’янського буквально означає «літати».

Зовнішній вигляд ластівки

Ластівка – мініатюрна пташка з довжиною тулуба до 22-23 см і з вагою близько 20 г. При цьому у неї значні крила – до 30 см у розмаху. Завдяки цьому і за рахунок витягнутої форми тіла ластівка розвиває високу швидкість, чудово маневрує і не втомлюється навіть за довгих перельотів.

У ластівок великий рот, але невелика дзьоба, щоб було зручно хапати дрібних комах. У неї дуже густе та щільне оперення, яке щільно прилягає до тільця і ​​не заважає швидкості польоту. Ланцюгі пазурі допомагають із зручністю всидіти навіть на дротах. На відміну від стрижів, на землю ластівки сідати можуть, але роблять це нечасто.

Зовнішній вигляд ластівки

Самець і самка ластівки: відмінності

У ластівок майже не виражені різницю між самцем і самкою. Хіба що хвіст самок трохи коротший, а оперення блідіше – це іноді можна вловити, коли птахи знаходяться поруч.

Самець і самка ластівки: відмінності

Спів

Ластівки дуже соціальні, тому багато комунікують між собою. Їхній щебет закінчується виразними трелями. А ще у них гарна пам’ять, тому вони здатні розрізняти один одного за голосами.

Спів