Дятел (50 фото) – опис птаха, чим живиться і де живе

Дятел (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

Ми з дитинства знаємо, що дятел – це найцінніший санітар лісу. Навіть у казках вони фігурують як позитивні персонажі. І це має реальне підґрунтя: все завдяки тому, скільки шкідників і паразитів дятел знищує за життя. Але це далеко не все, що варто знати про цього птаха!

Загальний опис

Дятли – велика та різноманітна група птахів з однойменної родини. Їхні найближчі родичі – екзотичні тукани та менш екзотичні бородатки.

Зовнішній вигляд дятла

Дятли відносяться до птахів середнього розміру, проте зустрічаються і зовсім дрібні екземпляри. Довжина тулуба становить близько 25 см, але відомі види і по 8, і по 50 см. Тіло витягнуте, голова плавно продовжує лінію спини, а гострі крила дозволяють лавірувати серед гілок.

У дятла довга пряма дзьоба, злегка загострена до кінця, завдяки чому вона легко розбиває кору і добуває жуків. Жорсткий клиноподібний хвіст допомагає віртуозно балансувати та служить опорою. Оперення майже завжди – строкате чорно-біле, з червоними або жовтими мітками.

Через те, що дятли постійно стукають по дереву, вони мають особливу будову черепа. Завдяки пористій структурі у птахів немає струсу.Крім того, ніздрі дятла захищені твердими щетинками від тирси та стружки. Пальці спрямовані вперед і назад, щоб краще чіплятися за вертикальні поверхні.

Зовнішній вигляд дятла

Самець і самка дятла: відмінності

У деяких видів основна відмінність полягає саме в наявності червоної плями на голові, якої немає у самок. В іншому ж статевий диморфізм у дятлів майже не виражений.

Самець і самка дятла: відмінності

Комунікація

Дятли не відносяться до співчих птахів, але вони мають свою цікаву особливість комунікації. Вони вистукують по деревах особливі звукопоєднання, тим самим позначаючи територію, залучаючи партнерів та відлякуючи суперників. Цей дріб чути на кілька кілометрів. Іноді хитрі птахи навіть використовують шматки металу та консервні банки для стуку.

Комунікація