Яснотка (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Яснотка (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Непримітна в дикій природі, глуха стала витонченою прикрасою сучасних ділянок. Її люблять за невибагливість, інтенсивний зріст, красиве бархатисте листя і ніжне тривале цвітіння. Сьогодні ми хочемо розповісти докладніше про особливості вирощування та утримання яснотки!

Загальна інформація

Яснотка – трав’янистий багаторічник та головний представник однойменного сімейства. У природі вона росте по всій Східній Європі і найчастіше біля рік. Зовні кущики нагадують звичайне бур’ян, але селекціонерам вдалося вивести гарні декоративні краєвиди.

Втечі глухої кропиви можуть бути стоячими або лежачими, але вони завжди інтенсивно гілкуються. Листя із зубчастою кромкою ефектно виглядає протягом усього теплого сезону. Бутони найчастіше пофарбовані в білий або відтінки рожевого.

Яснотка відноситься до лікарських рослин, з якого готують цілющі настої та примочки. Низькорослі сорти використовують як ґрунтопокровні, а високі багаторічники – на клумбах і в ландшафтних композиціях.

Загальна інформація

Види яснотки

У природі існує близько 25 різновидів глухої кропиви, але не всі з них підходять для вирощування в саду. Розберемося з основними варіантами!

Біла яснотка

Втечі та листя середньорослого багаторічника бархатисті та шорсткі. Листочки із зубчастою кромкою ростуть на коротких черешках, а в червні рослина зацвітає білими бутонами. Цей вид ще називають глухою кропивою.

Біла яснотка

Жовта яснотка

Друга її назва – зеленчукова. У неї опушені пагони, що стеляться, і витягнуте овальне листя з чітко помітними прожилками. На початку травня вона зацвітає красивими жовтими квітками.

Жовта яснотка