Кращі сорти яблук – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти яблук: фото, назви та описи (каталог)

Плануєш посадити на ділянці яблуні? Саме час тому, що такі питання потрібно вирішувати заздалегідь. Спеціально для тебе ми склали каталог найкращих сортів яблук з фото, назвами та описами!

Літні сорти яблунь

Літні сорти яблук починають дозрівати у липні. Вони не придатні для тривалого зберігання, зате їх можна відразу їсти та використовувати для переробки.

Квінті

Канадський літній сорт стійкий до посухи та спеки, але погано переносить морози. Кисло-солодкі ароматні яблука дозрівають дуже рано, раніше за більшість інших сортів.

Квінті - Літні сорти яблунь

Літнє смугасте

Свою назву сорт отримав за характерний смугастий рум’янець на зелених плодах. Ці яблука з ніжною м’якоттю гарні свіжими та для переробки.

Літнє смугасте - Літні сорти яблунь

Мантет

Смачний ранній сорт відноситься до дуже врожайних. Біла м’якоть дуже ніжна, а жовта шкірка помаранчевіє і червоніє в міру дозрівання.

Мантет - Літні сорти яблунь

Цукеркове

Вітчизняний сорт швидко дозріває і дає красиві жовті плоди з червоними смугами. Яблука дуже солодкі, але погано зберігаються, тому їх потрібно вживати протягом двох тижнів.

Цукеркове - Літні сорти яблунь

Червоне раннє

Тут назва сорту знову говорить за себе – і плоди визрівають до кінця липня. Вони добре зберігаються протягом місяця, дуже м’які і смачні, але швидко обсипаються при дозріванні.

Червоне раннє - Літні сорти яблунь

Осінні сорти яблунь

Осінні сорти визрівають у вересні, і яблукам потрібно полежати ще до 20 днів після того, як вони були зірвані. Зате такі плоди добре зберігаються до зими.

Ананас бержинінку

Яблука цього сорту дуже смачні та ароматні, з легкими ананасовими нотами. Дерево росле та врожайне, а збір можна розпочинати у перші тижні вересня.

Ананас бержинінку - Осінні сорти яблунь

Дачне

Зелений осінній сорт примітний такою ж зеленою м’якоттю. Яблука важать від 100 до 200 г, дуже універсальні у використанні та зберігаються до 2 місяців.

Дачне - Осінні сорти яблунь

Делікатес

Урожайний польський сорт дає плоди до середини вересня і їх можна зберігати до зими. Яблуня досить компактна, але плоди великі та красиві.

Делікатес - Осінні сорти яблунь

Аніс свердловський

Невеликі зелені яблука в міру дозрівання покриваються рожевим рум’янцем збоку. Вони соковиті, солодкі, з легким присмаком анісу, за що отримали свою назву.

Аніс свердловський - Осінні сорти яблунь

Ауксис

Литовськийсорт цінують за відмінні товарні якості великих, однорозмірних та красивих яблук. На смак вони кисло-солодкі, і відразу після збору готові до вживання.

Ауксис - Осінні сорти яблунь

Зимові сорти яблунь

Зимові сорти дозрівають до жовтня і продовжують дозрівати під час зберігання. Такі яблука чудово лежать кілька місяців, а деякі навіть усю зиму.

Синап орловський

Сорт стійкий до парші та морозів, але врожайність безпосередньо залежить від погоди – від 20 до 40 кг із дерева. Яблука трохи довгасті, і в міру дозрівання покриваються рум’янцем. Кисло-солодкі плоди не втрачають смакових якостей до травня.

Синап орловський - Зимові сорти яблунь

Альва

Зимостійкий польський сорт добре адаптований до російських умов. Яблуня росла, стійка до хвороб, а плоди можна зберігати до травня.

Альва - Зимові сорти яблунь

Первінець Ртищева

Компактне дерево славиться значним щорічним урожаєм та великими плодами – до 200 р.Яблука жовті, з легким рум’янцем і зберігаються до кінця квітня.

Первінець Ртищова - Зимові сорти яблунь

Лінда

Великі яблука досить кислі, багаті на вітамін С і містять зовсім мало цукру. Зелена шкірка з часом покривається рум’янцем.

Лінда - Зимові сорти яблунь

Спартан

Англійський сорт відрізняється незвичайним бордовим забарвленням. Яблука великі, дуже смачні, але можуть бути терпкуватими або нудотними, якщо перезріють.

Спартан - Зимові сорти яблунь

Червоні сорти яблунь

Червоні яблука найчастіше соковиті та солодкі, хоча все залежить від конкретного сорту. Вибирай!

Флоріна

Великі червоні плоди злегка приплюснуті з боків і густо покривають дерево, наче гронами. Флорина дуже врожайна, а яблука солодкі, соковиті та ароматні.

Флорина - Червоні сорти яблунь

Мельба

Дуже невибагливий сорт відрізняється великими плодами, які не властиві літнім яблуням. При цьому вони мають відмінну лежкість, тому вони зберігаються до початку зими.

Мельба - Червоні сорти яблунь

Фуджі

Яблука сорту Фуджі щільні, ароматні та з дуже незвичайним смаком, у якому вгадуються тропічні нотки. Вони добре зберігаються взимку і хороші у сирому вигляді або для виробництва соку.

Фуджі - Червоні сорти яблунь

Глостер Йорк

Розміри одного великого червоного яблука легко досягають 200 г. Вони дуже смачні та корисні, а врожайні дерева дають до 70 плодів. За таких розмірів це дуже значні цифри!

Глостер Йорк - Червоні сорти яблунь

Мелроуз

Ще одні червоні яблука-велетні, але цього разу вони можуть зростати до 400 г.Гладка блискуча шкірка переливається різними відтінками, а в смаку поєднується насолода і нудотність.

Зелені сорти яблунь

Зелені яблука люблять за характерну кислинку. Зазвичай вони твердіші, приємно хрумтять і відмінно зберігаються.

Папірування

Найпопулярніший у Росії зелений сорт з високою врожайністю та зимостійкістю. У нього тонка шкірочка і соковита, ніжна м’якоть, яка хороша для джемів чи пастили.

Папіровка - Зелені сорти яблунь

Антонівка

Ароматні зелені яблука дозрівають рано восени, і їх можна використовувати відразу. У міру зберігання вони поступово жовтіють і стають солодшими.

Антонівка - Зелені сорти яблунь

Гренні Сміт

Великі зелені яблука з кислим смаком спочатку виведені в Австралії. На соковитість плодів безпосередньо впливає якість та інтенсивність поливу влітку.

Гренні Сміт - Зелені сорти яблунь

Коштеля

Старий польський сорт не найзручніший у догляді – він плодоносить кожен другий рік і лише через 10 років. Але його плоди цінують за соковитість, щільну солодку м’якоть та фантастичну стійкість до зберігання та транспортування.

Костелі - Зелені сорти яблунь

Біле сонце

Маленькі зелені яблука хороші для консервації та заготовок. Плоди правильної округлої форми легко проходять у банки повністю.

Біле сонце - Зелені сорти яблунь

Найвищі сорти яблук

Врожайність яблуні залежить від умов вирощування. Якщо це просто доглянуте дерево у дворі, то в сезон воно дає близько 100-150 плодів, але в промислових масштабах можна досягти позначки 400-800 штук.

Чемпіон

Жовті плоди практично повністю покриваються червоним рум’янцем, тому дуже впізнавані. Дерево настільки врожайне, що рекомендується нормувати цей процес.

Чемпіон - найвищі врожайні сорти яблук

Афродіта

Високоврожайний зимостійкий сорт яблук відноситься до ранніх зимових. Зелені плоди покриваються малиновим рум’янцем. Смачна кисло-солодка м’якоть гарна у сирому вигляді та після переробки.

Афродіта - найвищі врожайні сорти яблук

Імрус

Зимовий урожайний сорт стійкий до парші та дає великі яблука вагою від 120 до 150 г. Вони солодкі, з багатим та насиченим смаком.

Імрус - найвищі врожайні сорти яблук

Орлик

Один із найврожайніших сортів серед скороплідних. Яблука середнього розміру дуже ароматні, з десертним солодким смаком та ніжною кремовою м’якоттю.

Орлик - найвищі врожайні сорти яблук

Сонечко

Яскраві малинові яблука не тільки солодкі, а й гарні, тому добре йдуть на продаж.У них щільна і трохи зерниста м’якоть, багата на корисні вітаміни.

Сонечко - найвищі врожайні сорти яблук

Найсолодші сорти яблук

Розповідаємо, на які сорти варто звернути увагу, якщо ти волієш медові та цукрові яблука. Вибрали найвдаліші солодкі сорти.

Медуниця

Назва, що говорить, сповна відображає насичений медовий смак. Урожай можна зібрати вже в другій половині літа, і Медуниця – один із найпопулярніших літніх сортів.

Медуниця - найсолодші сорти яблук

Ризький голубок

Дуже солодкий та ранній латвійський сорт легко впізнати навіть візуально. А все тому, що майже білу шкірку покриває легкий рожевий рум’янець, тому стиглі плоди здаються напівпрозорими.

Ризький голубок - Найсолодші сорти яблук

Голден Делішес

Американський сорт легко дізнатися за яскравими жовтими плодами начебто в цятку, з рідким легким рум’янцем. Яблука Голден – знахідка для всіх ласунів, і найчастіше їх їдять свіжими.

Голден Делішес - найсолодші сорти яблук

Білоруське солодке

Зимовий сорт хороший ще тим, що починає плодоносити лише на 2-3 роки життя. Яблуні не надто високі, з акуратною конусовидною кроною. Жовті плоди швидко червоніють у міру дозрівання, але м’якоть залишається білою.

Білоруське солодке - Найсолодші сорти яблук

Різдвяне

Зимовий сорт напрочуд стійкий до парші та приносить щорічний урожай, який зберігається до лютого. Яблука можуть бути дуже великими, до 250 г, із жовто-червоною шкіркою.

Різдвяне - найсолодші сорти яблук

Найкращі сорти яблунь для Підмосков’я

У Підмосков’ї потрібно враховувати мінливий клімат та можливість заморозків. Але в цілому тут є сприятливі умови для яблунь.

Штрифель

Цей сорт ще називають Осіннім смугастим, і виведений він у Прибалтиці. М’якуш дуже щільний і солодкий, але в той же час ніжний і соковитий. Плоди зберігаються майже до кінця осені.

Штрифель - Найкращі сорти яблунь для Підмосков'я

Білий налив

Важко знайти більш універсальний та невибагливий сорт для середньої смуги Росії. У яблук пухка та соковита м’якоть із приємною кислинкою, а самі плоди середнього розміру.

Білий налив - Найкращі сорти яблунь для Підмосков'я

Московське пізніше

Пізній зелений сорт дає великі плоди, що зберігаються до весни. На подив вони не кислі, а кисло-солодкі, а ще дуже соковиті і красиві.

Московське пізніше - Найкращі сорти яблунь для Підмосков'я

Аркадік

Ранній вітчизняний сорт чудово почувається в умовах Підмосков’я. А ось його солодка м’якоть із легкою кислинкою до смаку швидше нагадує південні яблука.

Аркадик - Найкращі сорти яблунь для Підмосков'я

Богатир

Розлий зимовий сорт легко переносить транспортування та довгезберігання. М’якуш щільний і хрумкий, з кислим смаком і легким ароматом, але не дуже соковитий.

Богатир - Найкращі сорти яблунь для Підмосков'я

Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

На Уралі та в Сибіру насамперед потрібно враховувати низькі температури, морозні зими та коротке літо. Найкраще підходять такі сорти!

Грушівка

Старий зимостійкий сорт витримує морози навіть до -50 градусів. Яблука дрібні та світлі, від білого до зеленого або лимонного, з рожевим рум’янцем у міру дозрівання.

Грушівка - Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

Катя

Літній зимостійкий сорт також стійкий до борошнистої роси та парші. Кисло-солодкі червоні яблука добре переносять транспортування і зберігаються в льоху або холодильнику.

Катя - Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

Рання китайка

Це суміш звичайної Китайки та Білого наливу.Сорт добре адаптується до холодів, швидко дозріває та дає дрібні яскраво-жовті яблука із приємним смаком.

Рання китайка - Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

Старк Ерлієст

Американський сорт стійкий до парші та морозів. Його особливість у тому, що плоди різного розміру і дрібнішають із віком, зате тоді збільшується їх кількість.

Старк Ерлієст - Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

Кутузовець

Один із найкращих зимових сортів виведений у середніх широтах, але ідеально адаптований під морози. Округлі яблука досить великі, до 160 г, з кисло-солодкою соковитою білою м’якоттю.

Кутузовець - Найкращі сорти яблунь для Уралу та Сибіру

Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області

Для Ленінградської області вибирай сорти, стійкі до високої вологості. А ще важливо, щоб вони дозрівали навіть за нестачі сонячного світла.

Ренет Черненко

Це пізній зимовий сорт з високим і витривалим деревом, стійким до несподіваних заморозків. Одна яблуня дає до 170 кг круглих плодів жовтого або зеленого кольору.

Ренет Черненко - Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області

Антей

Білоруський сорт відноситься до скоростиглих і дає стабільні значні врожаї. Яблука легко впізнати за конічною формою та яскравим темно-червоним рум’янцем.

Антей - Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області

Дружба

Яблука виростають зеленими, кисло-солодкими та з легкою ребристістю. Їх збирають наприкінці вересня, але потім вони чудово зберігаються до весни і не втрачають смакових якостей.

Дружба - Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області

Обранка

Великі ребристі яблука важать до 280 р.Сорт дуже врожайний, з відмінними товарними якостями, але мало зберігається лише протягом осені.

Обранка - Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області

Аеліта

Осінній сорт дає соковиті, ароматні та кисло-солодкі плоди з бездоганним смаком. Яблука жовті, але майже повністю покриті червоним рум’янцем.

Аеліта - Найкращі сорти яблунь для Ленінградської області