Плетиста троянда (60 фото) – види, вирощування, догляд та посадка

Плетиста троянда (60 фото): види, вирощування, догляд та посадка

Ну хто не знає про ефектні плетисті троянди? Так-так, це ті самі, якими оформляють арки, альтанки та інші декоративні композиції. У них є кілька особливостей та відмінностей від звичайних чагарників. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Плетисті троянди відносяться до роду шипшин, і ця найпопулярніша рослина для вертикального озеленення буквально всього поспіль. Гірлянди, колони, стіни, піраміди – їх справді люблять ландшафтні дизайнери у всьому світі.

Квітнуть плетисті троянди з кінця весни та до осені. Дати їм загальний опис дуже складно через різноманітність видів. Середня довжина плетистих пагонів варіюється від 2,5 до 5 м.

Квітки можуть бути простими або махровими, різних кольорів і навіть із різним ароматом. Серед троянд плетистих – просто величезна кількість гібридів. Століття роботи селекціонерів не пропали даремно.

Загальна інформація

Види плетистих троянд

У плетистих троянд немає загальноприйнятої у всьому світі класифікації.Але в той же час можна виділити кілька основних груп і категорій, залежно від специфіки росту і цвітіння!

Це так звані справжні плетисті троянди або Rambler. Вони мають довгі гнучкі пагони, які витягуються до 5 м. Вони рівномірно покриті тонкими вигнутими шипами та дрібними квітками майже без запаху.

В'ячі троянди

Лазячі троянди

Climber – це гібриди кучерявих троянд з іншими декоративними видами. Так вдалося отримати довгі та сильні пагони з великими квітками та рясним цвітінням.

Лазучі троянди

Троянди Кордеса

Це порівняно нова група, в яку виділили гібридні сорти з 2,5-метровими пагонами та великими різнокольоровими квітками. Вони зимостійкі, невибагливі та з відмінним імунітетом.

Троянди Кордеса