Зозуля (50 фото) – опис птиці, місце існування і чим харчується

Зозуля (50 фото): опис птаха, середовище проживання і чим живиться

Хто не чув нескінченні історії про погану матір зозулі, яка підкидає своїх пташенят у чужі гнізда? Але чи це так насправді і навіщо вона взагалі це робить? Розберемося поступово з відповідями на ці та інші питання!

Загальний опис

Зозуля – головна представниця однойменного сімейства. Звичайно ж, вона не передбачає майбутнє і тривалість життя. Але навіть так вона ще дуже цікава для вивчення!

Зовнішній вигляд

Зозулі досить дрібні, до 130 г і до 38 см завдовжки. Розмах крил коливається в межах 50-55 см, причому самки трохи дрібніші. Але загалом цей розкид може суттєво відрізнятись, залежно від виду.

Оперіння – сіро-коричневе, зі світлим черевцем та грудкою. По всьому тілу, включаючи голову, чітко видно поперечні смуги, так що в результаті фарбування трохи нагадує тигрину. Цікаво, що зозулі линяють кілька разів на рік, тому навіть якщо тобі пощастить зустріти одного птаха двічі – він уже буде зовсім інший.

Зозулі зовсім не пристосовані до переміщення по землі, тому намагаються не спускатися надовго і без потреби. Це з особливою будовою двопалих лапок, які водночас дозволяють залишати слідів.А ось у польоті зозулі віртуозні та стрімкі, а їх техніка нагадує яструбину.

Зовнішній вигляд

Самець і самка зозулі: відмінності

Самці зозуль трохи більші за самку. Забарвлення оперення практично не відрізняється, тільки грудка у самок відливає рудиною з помітними смужками. У самців вона в основному біла, а оперення загалом темніше і сіріше.

Самець і самка зозулі: відмінності

Скільки живуть зозулі

Зозулі в природному середовищі живуть близько 8 років. Відомі окремі випадки до 15 років за наявності достатньої кормової бази. А ось у неволі при грамотному догляді зозуля може жити до 40 років!

Скільки живуть зозулі