Малинівка (50 фото) – опис птиці, де живе і чим харчується

Малинівка (50 фото): опис птиці, де живе і чим живиться

Якщо тобі доводилося зустрічати маленьку спритну пташку, схожу на пухнасту кулю з помаранчевою грудкою – це малиновка. Її називають зарянкою, і в багатьох культурах вона вважається провісником доброго дня.

Загальний опис

Малинівка належить до дроздових, та її найближчі родичі – солов’ї. Але зовні ці птахи зовсім різні, як мінімум, за рахунок розташування тільця щодо лап.

Зовнішній вигляд

Малинівки зовсім крихітні – до 22 г вагою та 14 см завдовжки. У них чорна коротка і гостра дзьоба, чорні очі-бусинки і довгі лапи з такими ж довгими кігтиками, щоб чіплятися за гілки. Спинка птаха сіро-зелена з коричневим відтінком, черево – біле чи сіре, а ось грудка та частина голови – яскравого рудого кольору.

Цікаво, що оперення зарянок із південних регіонів зазвичай яскравіше. Крім того, відрізняються молоді пташенята – вони строкаті, з бурими плямами, але зовсім непомітні на тлі гілок та листя. Таке маскування захищає їх від небезпек.

Зовнішній вигляд

Самець і самка малиновки: відмінності

Самці та самки малинівки мало відрізняються між собою.Хіба що забарвлення самки трохи блідне і не такого явного поділу між головою та спинкою. Але це складно помітити, доки не посадиш двох птахів поряд.

А ось звички у них відрізняються. Зокрема, самці дуже агресивні один до одного, бо малинівки – жахливі власники за вдачею. А ще тому, що самок у природі значно більше, ніж самців, і ті часто залишаються без пари.

Самець і самка малиновки: відмінності

Спів

Малинівка – співоча птиця, причому її пісня дуже мелодійна та гармонійна. Це набір високих свистячих звуків, які переплітаються у складну мелодію. Співають зарянки в основному після заходу сонця, причому у шлюбний період співають тільки самці, а в інший час – самці і самки.

Спів