Малинівка (50 фото) – опис птиці, де живе і чим харчується

Малинівка (50 фото): опис птиці, де живе і чим живиться

Якщо тобі доводилося зустрічати маленьку спритну пташку, схожу на пухнасту кулю з помаранчевою грудкою – це малиновка. Її називають зарянкою, і в багатьох культурах вона вважається провісником доброго дня.

Загальний опис

Малинівка належить до дроздових, та її найближчі родичі – солов’ї. Але зовні ці птахи зовсім різні, як мінімум, за рахунок розташування тільця щодо лап.

Зовнішній вигляд

Малинівки зовсім крихітні – до 22 г вагою та 14 см завдовжки. У них чорна коротка і гостра дзьоба, чорні очі-бусинки і довгі лапи з такими ж довгими кігтиками, щоб чіплятися за гілки. Спинка птаха сіро-зелена з коричневим відтінком, черево – біле чи сіре, а ось грудка та частина голови – яскравого рудого кольору.

Цікаво, що оперення зарянок із південних регіонів зазвичай яскравіше. Крім того, відрізняються молоді пташенята – вони строкаті, з бурими плямами, але зовсім непомітні на тлі гілок та листя. Таке маскування захищає їх від небезпек.

Зовнішній вигляд

Самець і самка малиновки: відмінності

Самці та самки малинівки мало відрізняються між собою.Хіба що забарвлення самки трохи блідне і не такого явного поділу між головою та спинкою. Але це складно помітити, доки не посадиш двох птахів поряд.

А ось звички у них відрізняються. Зокрема, самці дуже агресивні один до одного, бо малинівки – жахливі власники за вдачею. А ще тому, що самок у природі значно більше, ніж самців, і ті часто залишаються без пари.

Самець і самка малиновки: відмінності

Спів

Малинівка – співоча птиця, причому її пісня дуже мелодійна та гармонійна. Це набір високих свистячих звуків, які переплітаються у складну мелодію. Співають зарянки в основному після заходу сонця, причому у шлюбний період співають тільки самці, а в інший час – самці і самки.

Спів

Скільки живуть малиновки

У середньому малинівки живуть близько 5 років, але відомі випадки і до 12. Причому їхній життєвий цикл трохи відрізняється від звичного. Наприклад, розмножуються малиновки двічі на рік.

Скільки живуть малиновки

Види малиновки

Серед малиновок можна виділити кілька цікавих підвидів, про які ми хотіли б розповісти окремо.Причому деякі з них зовсім не схожі на своїх родичів! Чорногорла малиновка

Це така собі малиновка навпаки – з рудою спинкою та чорною грудкою. Вони живуть у деяких регіонах Азії, особливо на японському острові Рюкю, де їх вважають місцевими солов’ями.

Чорногорла малиновка

Японська зарянка

Живе не тільки в Японії, але ще в Китаї та на Сахаліні. Їх забарвлення в цілому схоже, але з додаванням блакитних і чорних цяток в оперенні у самців. А ось самки зазвичай бурі.

Японська зарянка

Яванська малиновка

Це зірка острова Ява, хоч і живе вона далеко не лише там. Будучи мешканкою спекотних регіонів, вона дуже яскрава і веде осілий спосіб життя.

Яванська малинівка

Білохвоста зарянка

Це гірський вид, який при своїх крихітних розмірах формою тільця скоріше схожий на голуба. Оперення чітко відливає блакитним. Гірські зарядки поширені в Сибіру та на Кавказі.

Білохвоста зарянка

Синьо-блакитна малиновка

Ще одна високогірнарізновид, але незвичайних синьо-блакитних відтінків. Вона поширена в Африці, Азії та Індонезії, тому зустріти її в Росії дуже малоймовірно.

Синьо-блакитна малиновка

Спосіб життя

Малинівки чудово уживаються з людьми і зовсім їх не бояться. Маленьких яскравих пташок цілком можна підгодувати і помилуватися ними десь у міському парку. А ось по відношенню до родичів малинівки одинаки, так що живуть і відлітають зимувати окремо.

Малинівка зустрічається по всій Європі, а також у деяких регіонах Азії та Африки. Вона воліє ховатися в лісах, але в наш час все частіше перебирається до садів, скверів і парків у пошуках їжі.

Місця проживання

Раціон

Найбільше малинівки люблять насіння та ягоди. Крім того, вони чудові мисливці на дрібних комахах, так що основа їх раціону – жуки, павуки, багатоніжки та всілякі черв’яки. Гострий тонкий дзьоб дозволяє навіть добувати равликів.

Раціон

Зимівка

Малинівки з південних регіонів ведуть осілий спосіб життя. Але решті доводиться мігрувати на зиму ближче до тепла – в окремі регіони Африки, Азії та Західної Європи.Провесною вони повертаються додому. Спочатку прилітають самці і займають територію, а потім до них прилітають самки.

Зимівка

Зміст у неволі

Малинівку можна приручити, і вона навіть цілком комфортно почуватиметься в неволі. Можливо це через те, що така практика поширена століттями завдяки унікальним співочим талантам. Малинівка в побуті невибаглива, якщо забезпечити її живими комахами та ванною для купання.

Зміст у неволі

Розмноження малиновки

Зарянки гніздяться ближче до землі і ховаються в ущелинах пнів та коріння. Вони люблять занедбані нори та інші затишні містечка, які зміцнюють мохом, гілками та листям. Малинівки завжди старанно захищають своє гніздо від дощу.

Гнізда зазвичай в’ють самки, доки самці захищають територію від конкурентів. Потім самці доглядають дрібних пташенят ночами, поки самки висиджують другу кладку. Загалом у зарянок дуже розвинений батьківський інстинкт.

В одній кладці – 5-7 блакитних яєць, з яких вже за 2 тижні з’являються пташенята. Спочатку вони дуже ненажерливі, але потім швидко ростуть і вже за 2 тижні намагаються залишати гніздо. Найскладніше малинівкам дається перший рік життя, тому що вони зовсім не полохливі і не дуже обережні, через що багато пташенят гинуть.

Розмноження малиновки

Природні вороги

Людина несе мінімальну загрозу для малиновки. Їм навіть вдалося пристосуватися до вирубування лісів та скорочення місць для гніздування. А ось сови, соколи, ласки, куниці та горностаї охоче нападають на дрібних довірливих птахів і часто руйнують гнізда, розташовані надто близько до землі.

Природні вороги

Малинівка – фото

Мініатюрні малиновки на довгих тонких лапках виглядають просто чарівно. Чи не так?

Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото
Малинівка – фото