Сойка (50 фото) – опис птаха, чим живиться і де живе

Сойка (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

Переливчасте оперення сойки можна сміливо порівняти з екзотичними птахами. Але водночас їх дуже складно побачити у природі. А ось почути – легко! Сойки не тільки співають власні пісні, але й майстерно наслідують інші звуки.

Загальний опис

Зараз вже складно однозначно сказати, звідки походить назва сойки. Імовірно, воно виникло завдяки сяючому оперенню. Сойки виведені в окремий рід і відносяться до вранових разом із галками, воронами та граками.

Зовнішній вигляд

За розмірами сойка нагадує галку – до 37 см завдовжки разом із хвостом. Середня вага – близько 150 г, а розмах крил – 55 див.

У соїк рудувато-коричневе тільце з легким рожевим відливом і яскравим блакитним пір’ям з боків. У них чорний хвіст і кінчики крил з білими вставками, і такий самий темний дзьоб.

На голові у сойки смішний чубчик, який стає ще більш скуйовдженим, якщо птах хвилюється. У них пухке, пухнасте оперення, через що тіло здається більше, ніж є насправді. Виділяється велике надклюв’я та тонкі чіпкі пальці з гострими кігтями.

Зовнішній вигляд

Молоді особини: відмінності

Самці та самки соїк практично не відрізняються між собою, хіба що самці трохи більші. А ось зовсім молодих птахів відрізнити можна. У них не таке контрастне і яскраве оперення, а ще темні коричневі очі, які з віком стають блакитними.

Молоді особини: відмінності

Спів

Свої «рідні» трелі соїк досить специфічні і нагадують набір різких звуків, що скрегочуть. Але птах чудово навчається і може копіювати практично все, що завгодно, аж до людської мови. За це їх називають пересмішниками.

Спів

Скільки живуть сойки

У природному середовищі сойки живуть 5-7 років, але цей термін можна продовжити навіть у 2-3 рази. Пташенята, з ранніх днів вирощені в неволі, живуть до 20 років. Все залежить від того, наскільки комфортні умови.

Скільки живуть сойки