Колібрі (50 фото) – опис птиці, чим живиться і де живе

Колібрі (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живеПро крихітну колібру напевно чули всі, але що ми знаємо про неї, крім її яскравого оперення та любові до квіткового нектару? Розповідаємо про особливості та спосіб життя екзотичної пташки докладніше!

Загальний опис

Колібрі приваблюють не лише яскравим оперенням. Їхню роль у природі неможливо переоцінити, тому що багато видів рослин запилюються виключно ними. Особливо це стосується країн Нового Світу.

Зовнішній вигляд колібрі

Зовнішній вигляд птиці дуже відрізняється, залежно від виду. Кількість кольорів та форм дзьоба неможливо перебрати за один раз. Самці найчастіше яскравіші за самок і можуть похвалитися чубчиком, подовженим пір’ям на хвості або іншими хитрощами.

У колібрі дуже довга мова, яку вони блискавично висувають уперед, щоб зібрати нектар. Верхня частина дзьоба охоплює нижню. Лапки тонкі та слабкі, не пристосовані до землі, але їх достатньо, щоб триматися за гілки.

Крила колібрі відрізняються від крил інших птахів навіть на рівні скелета. Вони більше нагадують крила метелика з розвиненими м’язами та рухомим плечовим суглобом. Для оперення характерний яскравий металевий блиск і зміна кольору залежно від кута.

Зовнішній вигляд колібрі

Спів

Звукові сигнали колібрі подібні до самих птахів: швидкі, різкі, агресивні. Багато трелів виконуються на високих частотах, але їх можуть переривати неприємні гортанні звуки. У той же час структура гортані колібрі така сама, як у співчих птахів, а це означає, що вона може навчатися співу.

Спів

Скільки живуть колібрі?

Термін життя крихітної колібрі не такий і маленький, як для птаха її розмірів. У середньому він становить 3-5 років, а рекордні показники – 11-12 років. Багато видів зараз внесені до Червоної книги через масовий вилов та проблеми з навколишнім середовищем. Крім того, інкубація яєць колібрі стала хоч якось можливою лише 6 років тому.

Скільки живуть колібрі?

Сплячка

Через шалену швидкість і ритм життя колібрі постійно потребує підживлення. Тому пташенята в очікуванні матері, а пізніше і дорослі птахи під час відпочинку впадають у особливу сплячку. Вони сповільнюється пульс, а температура тіла падає нижче 20 градусів. Нічну сплячку може перервати лише схід сонця.

Сплячка

Політ

У колібрі унікальна траєкторія польоту, завдяки чому вони віртуозно маневрують і вміють зависати в повітрі. Гострі довгі крила роблять дуже складні вісімки, а керування хвостом дозволяє переміщатися прямо у горизонтальних та вертикальних площинах. Частота помахів може сягати 80 разів на секунду.

Політ

Рекорди

За колібрі закріплено дуже багато цікавих рекордів. Це єдиний птах, який може летіти у зворотному напрямку. Це одне з найдрібніших хребетних, але водночас – найненажерливіше.

Кількість ударів серця за хвилину під час польоту легко перевищує 1200. Повторити частоту її махів крилами просто неможливо без фантастичного перегріву. Причому обсяг серця – приблизно половина всього обсягу колібрі.

Рекорди

Види колібрі

Існує понад 300 видів колібрі, від найменших до більших. Вага найменшого мешканця Куби – до 1,6 р. Єдиний колібрі, який одного разу залетів на територію Росії за офіційними даними – охристий.

Найбільший представник свого сімейства, і водночас один із найбліжніших. Вага дорослого птаха сягає 20 г, а довжина – до 15 див.Забарвлення – буро-зелене з рудими та жовтими вкрапленнями.

Весполинський колібрі

Колібрі-мечеклюв

Дивовижна форма дзьоба цього виду губиться на тлі його довжини. Вона становить до 11 см при тому, що довжина всього тільця з хвостом – до 9 см. Колібрі-мечеклюви можуть похвалитися смарагдовим оперенням, що переливається.

Колібрі-мечеклюв

Колібрі-бджілка

Малюсенький колібрі вагою всього до 2 г, що справді робить його схожим на велику бджолу. Цікаво, що самці цього виду менші за самок. Забарвлення – сіро-синьо-зелене, але до шлюбного сезону з’являються райдужні та червоні переливи.

Колібрі-бджілка

Охристий колібрі

Той самий вид, який зрідка можна зустріти у Росії. У птаха широкий хвіст, короткі крила, а рудо-буре забарвлення трохи нагадує гороб’ячого.

Охристий колібрі

Топазовий колібрі

Досить великий вигляд вагою до 10 г з дуже строкатим різнобарвним забарвленням. Помаранчевий, золотий, зелений, фіолетовий і все це з характерним металевим блиском.

Топазовий колібрі

Рубіновий колібрі

Дуже поширений вид Південної Америки, і один із найчисленніших в цілому. Самки – коричневі з білим, а самці – зелені, але у всіх є червона пляма на грудях та рудувата грудка.

Рубіновий колібрі

Вінценосний колібрі

Цей вид легко впізнати по маленькому товстому дзьобу. Колір оперення коливається від світлого лимонного до темного зеленого та каштанового. Це дозволяє птиці практично зливатися з листям.

Вінценосний колібрі

Спосіб життя

У колібрі досить поганий і невживаний характер, тому вони віддають перевагу одиночному способу життя. Цьому лише сприяє гіперактивність птиці протягом дня. До речі, вони ще й відважні, тому що хоробро нападають на куди більших за розміром ворогів.

Батьківщина всіх видів колібрі – Центральна та Південна Америка, але з того часу вони поширилися різними регіонами. Вони віддають перевагу тропічним лісам, але є і пустельні колібрі. Крім того, вони мешкають і на висоті – до 5200 м.

Місця проживання колібрі

Раціон харчування

Колібрі харчуються нектаром, але при цьому вживають його у фантастичних кількостях. За день птах з’їдає в кілька разів більше власної ваги, причому робить це все у польоті та на швидкості.

Окрім нектару, колібрі їдять пилок, але для насичення полюють ще й на дрібних комах. Існує версія, що форма дзьоба різних видів колібрі еволюційно обумовлена ​​формою тих квіток, якими цей вид живиться.

Раціон харчування

Зимівка

Більшість видів колібрі живуть у теплих країнах і ведуть осілий спосіб життя. Причому ареал проживання того чи іншого виду часто обмежений певною територією. Але є й мігруючі колібрі, які легко долають по 5000 км.

Зимівка

Розмноження колібрі

Колібрі полігамні і дуже активно розмножуються, причому південні види роблять це протягом усього року. Самець агресивно захищає свою територію до парування, але після цього одразу ж відлітає та залишає самку.

Самка в’є маленьке гніздо на листі або гілках. За розміром та видом воно нагадує шкаралупу волоського горіха. Туди вона відкладає кілька яєць і висиджує їх 2-3 тижні, самостійно видобуваючи їжу та захищаючи територію.Самка колібрі відважно оберігає потомство, пронизуючи дзьобом потенційних ворогів.

Пташенятапотребують величезної кількості нектару, який самка безперервно носить протягом дня. Поки матері немає, вони впадають в анабіоз, і таким чином чекають на її присутність. Через 3 тижні пташенята вже можуть покинути гніздо.

Розмноження колібрі

Природні вороги

Через швидкість і розміри у колібрі мало природних ворогів. Але для них дуже небезпечні деревні змії та великі павуки. Однак найбільшу загрозу для популяції колібрі представляє людина, яка полює за яскравим пір’ям.

Природні вороги

Колібрі – фото птиці

Любуватися красою та витонченістю колібрі можна дуже довго. І для цього ми підготували велику галерею зі знімками фотогенічного птаха!

Колібрі - фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі – фото птаха
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі – фото птиці
Колібрі– фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі - фото птиці
Колібрі - фото птиці