Колібрі (50 фото) – опис птиці, чим живиться і де живе

Колібрі (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

Про крихітну колібру напевно чули всі, але що ми знаємо про неї, крім її яскравого оперення та любові до квіткового нектару? Розповідаємо про особливості та спосіб життя екзотичної пташки докладніше!

Загальний опис

Колібрі приваблюють не лише яскравим оперенням. Їхню роль у природі неможливо переоцінити, тому що багато видів рослин запилюються виключно ними. Особливо це стосується країн Нового Світу.

Зовнішній вигляд колібрі

Зовнішній вигляд птиці дуже відрізняється, залежно від виду. Кількість кольорів та форм дзьоба неможливо перебрати за один раз. Самці найчастіше яскравіші за самок і можуть похвалитися чубчиком, подовженим пір’ям на хвості або іншими хитрощами.

У колібрі дуже довга мова, яку вони блискавично висувають уперед, щоб зібрати нектар. Верхня частина дзьоба охоплює нижню. Лапки тонкі та слабкі, не пристосовані до землі, але їх достатньо, щоб триматися за гілки.

Крила колібрі відрізняються від крил інших птахів навіть на рівні скелета. Вони більше нагадують крила метелика з розвиненими м’язами та рухомим плечовим суглобом. Для оперення характерний яскравий металевий блиск і зміна кольору залежно від кута.

Зовнішній вигляд колібрі

Спів

Звукові сигнали колібрі подібні до самих птахів: швидкі, різкі, агресивні. Багато трелів виконуються на високих частотах, але їх можуть переривати неприємні гортанні звуки. У той же час структура гортані колібрі така сама, як у співчих птахів, а це означає, що вона може навчатися співу.

Спів

Скільки живуть колібрі?

Термін життя крихітної колібрі не такий і маленький, як для птаха її розмірів. У середньому він становить 3-5 років, а рекордні показники – 11-12 років. Багато видів зараз внесені до Червоної книги через масовий вилов та проблеми з навколишнім середовищем. Крім того, інкубація яєць колібрі стала хоч якось можливою лише 6 років тому.

Скільки живуть колібрі?