Журавель (60 фото) – опис птиці, місце існування і чим харчується

Журавель (60 фото): опис птиці, середовище проживання та чим живиться

Шляхетний журавель – священний птах багатьох народів. Він символізує мудрість, вірність, довголіття та честь. Всі ми неодноразово бачили витончені японські гравюри та паперових журавликів, але що ми знаємо про цих птахів насправді?

Загальний опис

Журавлі дуже численні та різноманітні, але у них можна виділити основні спільні риси. Самки та самці майже не відрізняються один від одного, не рахуючи незначної різниці в розмірах.

Зовнішній вигляд журавля

У всіх журавлів велике тіло, довга шия з вигином і довгі ноги. Зростання коливається від 90 до 160 см, а розмах крил – від 1,5 до 2,4 м. Найменший журавель – беладона вагою близько 2 кг, а найбільші – австралійський та японський, до 11 кг.

Невелика акуратна голова є плавним продовженням шиї і закінчується довгим прямим дзьобом. Він дуже гострий, що допомагає птиці віртуозно полювати. У багатьох видів є лисі ділянки із грубою шкірою на голові. Хвіст здається довгим, але насправді це подовжене махове пір’я у складених крилах.

Зовнішній вигляд журавля

Журавлі, лелеки та чаплі: відмінності

При весняній схожості чаплю та журавля легко відрізнити у польоті. Справа в тому, що журавлі витягають шию і ноги, що в результаті куди більше ріднить їх з лелеками. Але, на відміну від лелек, журавлі не сідають на стовпи та дерева. Тіло журавлів виглядає тоншим і витонченим, ніж у лелек, а дзьоб менше. Ноги та шия у них довші, ніж у чаплі.

Журавлі, лелеки та чаплі: відмінності

Скільки живуть журавлі?

Журавлі – справжні пернаті довгожителі. Навіть у дикій природі вони легко живуть до 20-25 років і більше, а за сприятливих умов у неволі їхній вік доходить до 80 років.

Скільки живуть журавлі?