Акіта-іну – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Акіта-іну: опис породи, характер та догляд (60 фото)

Від красуні акіта-іну божеволіють дорослі та діти. Щойно порода вибралася з рідної Японії, вона блискавично завоювала весь світ. Кмітливі та дуже гарні собаки прославилися своєю вірністю, впертістю та стійким характером. Адже недарма Хатіко був саме акітою!

Загальний опис породи

Акіта-іну складно віднести до якоїсь конкретної категорії. У різні часи вони були мисливцями на ведмедів, няньками, компаньйонами, сторожовими та декоративними собаками. Це найбільша порода зі шпіців і одна з шести у списку споконвічно японських порід, що охороняються місцевою кінологічною організацією. Тривалість життя акіти віком від 10 до 14 років.

Загальний опис породи - Акіта-іну

Історія походження

У Японії акіта-іну виводили як сторожових та мисливських собак. Згідно з дослідженнями, це одна з найдавніших порід у світі, сліди предків якої датуються 2 тисячоліттям до нашої ери. Збереглися навіть стародавні малюнки з дуже схожими собаками.

Вже у 6 столітті були клуби любителів акіта-іну, які займалися розведенням та навчанням собак.А згодом з’явилися спільні племінні книги. На початку 17 століття акіт використовували в собачих боях, а в 19 почали активно схрещувати з іншими більшими породами.

У воєнні часи акіта-іну були популярнішими за вівчарок, і саме після Другої світової війни після всіх схрещувань остаточно виділили кілька підвидів. Ще пізніше свій різновид породи вивели в США шляхом схрещування з тими ж вівчарками та мастифами.

Історія походження - Акіта-іну

Акіта-Іну: стандарт породи

При всій зовнішній плюшевості, акіта-іну – досить великий собака. Вона зросте до 50 кг і до 70 см у загривку, з чарівною рудою, тигровим або білим забарвленням. Для американських акіт допускається чорна маска, але для японських – ні.

Жорстка і пряма шерсть складається начебто з трьох шарів. Саме її структура визначає чарівний вигляд собаки. Є підвид довгошерстих акіта-іну, які можуть зненацька з’явитися навіть у посліді у «стандартних» батьків. Це генетична особливість.

У собаки гармонійні та правильні пропорції, міцна статура та помірно довга морда без різких рис. На ній виділяється великий чорний ніс і невеликі очі зі злегка піднятими куточками. Щільні трикутні вуха піднято та близько посаджено.

У акіта-іну мускулиста шия, розвинена грудна клітка і такий самий поперек. Високий товстий хвіст згорнуть у колечко, а лапи товсті та округлі.Рухається акіта при цьому дуже плавно та м’яко, але хода сильна та впевнена.

Стандарт породи - Акіта-іну