Акіта-іну – опис породи, характер та догляд (60 фото)

Акіта-іну: опис породи, характер та догляд (60 фото)

Від красуні акіта-іну божеволіють дорослі та діти. Щойно порода вибралася з рідної Японії, вона блискавично завоювала весь світ. Кмітливі та дуже гарні собаки прославилися своєю вірністю, впертістю та стійким характером. Адже недарма Хатіко був саме акітою!

Загальний опис породи

Акіта-іну складно віднести до якоїсь конкретної категорії. У різні часи вони були мисливцями на ведмедів, няньками, компаньйонами, сторожовими та декоративними собаками. Це найбільша порода зі шпіців і одна з шести у списку споконвічно японських порід, що охороняються місцевою кінологічною організацією. Тривалість життя акіти віком від 10 до 14 років.

Загальний опис породи - Акіта-іну

Історія походження

У Японії акіта-іну виводили як сторожових та мисливських собак. Згідно з дослідженнями, це одна з найдавніших порід у світі, сліди предків якої датуються 2 тисячоліттям до нашої ери. Збереглися навіть стародавні малюнки з дуже схожими собаками.

Вже у 6 столітті були клуби любителів акіта-іну, які займалися розведенням та навчанням собак.А згодом з’явилися спільні племінні книги. На початку 17 століття акіт використовували в собачих боях, а в 19 почали активно схрещувати з іншими більшими породами.

У воєнні часи акіта-іну були популярнішими за вівчарок, і саме після Другої світової війни після всіх схрещувань остаточно виділили кілька підвидів. Ще пізніше свій різновид породи вивели в США шляхом схрещування з тими ж вівчарками та мастифами.

Історія походження - Акіта-іну

Акіта-Іну: стандарт породи

При всій зовнішній плюшевості, акіта-іну – досить великий собака. Вона зросте до 50 кг і до 70 см у загривку, з чарівною рудою, тигровим або білим забарвленням. Для американських акіт допускається чорна маска, але для японських – ні.

Жорстка і пряма шерсть складається начебто з трьох шарів. Саме її структура визначає чарівний вигляд собаки. Є підвид довгошерстих акіта-іну, які можуть зненацька з’явитися навіть у посліді у «стандартних» батьків. Це генетична особливість.

У собаки гармонійні та правильні пропорції, міцна статура та помірно довга морда без різких рис. На ній виділяється великий чорний ніс і невеликі очі зі злегка піднятими куточками. Щільні трикутні вуха піднято та близько посаджено.

У акіта-іну мускулиста шия, розвинена грудна клітка і такий самий поперек. Високий товстий хвіст згорнуть у колечко, а лапи товсті та округлі.Рухається акіта при цьому дуже плавно та м’яко, але хода сильна та впевнена.

Стандарт породи - Акіта-іну

Характер акіта-іну

У акіта-іну по-справжньому східний характер та темперамент. Це обов’язково треба враховувати, коли вирішуєшся завести таку екзотичну породу.

Особливості та темперамент

Акіти дуже врівноважені, зовсім не агресивні та спокійні в будь-якій ситуації. Водночас вони цікаві та грайливі – ось таке кумедне поєднання протиріч.

Особливості та темперамент - Характер акіта-іну

Ставлення до господаря

Про відданість акіта-іну навіть не потрібно складати легенди – це давно підтверджений факт. Але такий собака не підійде новачкам, і з ним не працюють стандартні прийоми побудови стосунків та виховання. Їй не потрібен господар у буквальному значенні слова – їй потрібен рівний друг.

Ставлення до господаря - Характер акіта-іну

Ставлення до дітей

Акіта любить дітей, охоче з ними грає і може наглядати за малюком.Але собака не терпить поганого ставлення до себе, і уникатиме ситуацій,в якій їй надто некомфортно.

Ставлення до дітей - Характер акіта-іну

Відносини з іншими тваринами

Акіта-іну досить дружелюбно і флегматично ставиться до інших тварин. Але щоб не було конфліктів, соціалізацією цуценя потрібно займатися з перших місяців.

Відносини з іншими тваринами - Характер акіта-іну

Догляд за акіта-іну

Хоча акіта-іну і дуже відрізняються від звичних нам порід, але у них не так багато специфічних тонкощів у догляді. Ми всі дізналися!

Умови утримання

Акіта-іну може жити у звичайній квартирі та виросте справжнім міським жителем. На природі їм теж дуже подобається, але не можна залишати собаку на вулиці на прив’язі – їй потрібна хата.

Умови утримання - Догляд за акіта-іну

Гігієна

Щоб шерсть акіти була красивою та акуратною, її не можна часто купати – максимум 2 рази на рік. І потрібні спеціальні гіпоалергенні шампуні та засоби.А ось розчісувати красуню доведеться щодня, причому двома щітками – для шерсті та підшерстка.

Зуби чистять раз на кілька днів, а пазурі підрізають кожні 2 тижні. Також потрібно оглядати очі та вуха щодо відхилення від норми. Привчай акіту до косметичних процедур з дитинства – і вона їх терпляче переноситиме.

Гігієна - Догляд за акіта-іну

Прогулянки

Щоб акіта-іну росла здоровою та щасливою, їй потрібно щонайменше 2 рази на день по годині проводити на вулиці. Вони люблять різні місця, рухливі ігри та фізичні навантаження, а ще – самостійно вибирати маршрути та ходити без шлейки. Зверни увагу, що з акітою не можна гуляти відразу після їжі, так що краще погодувати собаку після прогулянки.

Прогулянки - Догляд за акіта-іну

Навчання та дресирування

Акіти дуже розумні, але й дуже вперті, тому їх важко дресирувати. Це не той собака, який щоразу приноситиме м’ячик або капці. Вона вимагає поваги до себе, і лише тоді віддає його натомість. Запасися терпінням, наполегливістю та завзятістю!

Навчання та дресирування - Догляд за акіта-іну

Чим годувати акіта-іну

Пам’ятай, що акіта-іну – це японська порода, так що в її раціоні буде доречна риба та рис. А ще – ячмінь, картопля та легкі овочі. А ось на звичну птицю та яловичину часто буває алергія, та й загалом годування акіти відрізняється. Наприклад, їм не можна багато білкової їжі, включаючи будь-яке м’ясо.

А ось цуценятам відварене м’ясо у поєднанні з кисломолочними продуктами корисне для розвитку. Можна давати яйця та іноді яблука, але субпродукти, свинина та борошняні вироби під забороною. Годують цуценя 4-5 разів на день, і до дорослого режиму з 2-разовим харчуванням можна переходити до 8-10 місяців.

З дорослими акіта-іну все простіше. У середньому, м’ясо та риба, крупи, овочі та молочна продукція мають бути приблизно у рівних пропорціях. Не можна давати ковбаси, копченості, прянощі, соління, річкову рибу з дрібними кістками, сире м’ясо та цукор у будь-якому вигляді. Сухі корми теж потрібні спеціалізовані для екзотичних порід і без пшениці з кукурудзою.

Чим годувати акіта-іну

Здоров’я та хвороби породи

Акіти примітні на відмінне здоров’я і дуже рідко хворіють. Але вони схильні до алергій, тому потрібно уважно стежити за раціоном. Рідко зустрічаються проблеми із суглобами, гіпотиреоз, хвороби очей та здуття живота.Найнебезпечніша проблема, яка потребує негайного втручання – заворот шлунка.

Здоров'я та хвороби породи - Акіта-іну

Скільки коштує акіта-іну

Знайти цуценя акіта-іну без документів досить складно, і коштуватиме він близько 20 тисяч рублів. Собака з не надто примітним родоводом коштує 30-40 тисяч, а від хороших елітних заводчиків – від 80 тисяч рублів і вище.

Скільки коштує акіта-іну

Акіта-іну – фото

Подивися, які красиві собаки породи акіта-іну в будь-якому віці! Як тут встояти?

Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото
Акіта-іну - фото