Топ-20 найменших собак у світі

Топ-20 найменших собак у світі

Малі собаки – порятунок для жителів великих міст. Їм комфортно у квартирі, їх можна брати із собою майже куди завгодно, та й питання переїздів вирішується набагато простіше. Розмірковуєш, яку породу звернути увагу? Тоді спеціально для тебе ми склали топ-20 найменших собак у світі!

20. Пекінес

Середній зріст і вага: 23 см / 6,4 кг.

Стародавня декоративна порода налічує вже понад дві тисячі років. Колись мініатюрних пекінесів могли дозволити собі лише представники знатних сімей, так що вдача у малюка залишилася королівською.

Пекінес - Найменші собаки у світі

19. Аффенпінчер

Середній зріст і вага: 30 см / 6 кг.

Старовинний різновид пінчерів відрізняється досить великим розкидом ваги – від 3 до 6 кг. Навіть дорослі собаки нагадують цуценят із зворушливою мордочкою.

Аффенпінчер - Найменші собаки у світі

18. Котон-де-Тулеар

Середній зріст і вага: 28 см / 6 кг.

Мадагаскарська порода стає все популярнішою в наших широтах, тому що вона дуже слухняна і легко вживається з іншими тваринами. Елегантні мініатюрні собаки важать від 3,5 до 6 кг.

Котон-де-Тулеар - Найменші собаки у світі

17. Китайський чубатий собака

Середній зріст і вага: 33 см / 5,4 кг.

Ця порода точно була б ще й у топі найвідоміших собак у світі. Вони дуже компанейские і готові цілодобово не відходити від господаря, привертаючи увагу всіх навколо своєю неабиякою зовнішністю.

Китайський чубатий собака - Найменші собаки у світі

16. Карликовий пінчер

Середній зріст і вага: 32 см / 5 кг.

Хоч породу і виводили з іншою метою, але зовні вона майже не відрізняється від добермана, просто в мініатюрі. При своїх скромних розмірах собака сильна, витривала, з підтягнутим мускулистим тілом.

Карликовий пінчер - Найменші собаки у світі

15. Кроляча такса

Середній зріст і вага: 16 см / 5 кг.

Кроличча – найменша серед усіх такс і з найнижчим середнім зростом: від 12 до 16 см. Їх виводили спеціально для того, щоб ловити видобуток у кролячих норах.

Кролячі такса - Найменші собаки у світі