Топ-20 найменших собак у світі

Топ-20 найменших собак у світі

Малі собаки – порятунок для жителів великих міст. Їм комфортно у квартирі, їх можна брати із собою майже куди завгодно, та й питання переїздів вирішується набагато простіше. Розмірковуєш, яку породу звернути увагу? Тоді спеціально для тебе ми склали топ-20 найменших собак у світі!

20. Пекінес

Середній зріст і вага: 23 см / 6,4 кг.

Стародавня декоративна порода налічує вже понад дві тисячі років. Колись мініатюрних пекінесів могли дозволити собі лише представники знатних сімей, так що вдача у малюка залишилася королівською.

Пекінес - Найменші собаки у світі

19. Аффенпінчер

Середній зріст і вага: 30 см / 6 кг.

Старовинний різновид пінчерів відрізняється досить великим розкидом ваги – від 3 до 6 кг. Навіть дорослі собаки нагадують цуценят із зворушливою мордочкою.

Аффенпінчер - Найменші собаки у світі

18. Котон-де-Тулеар

Середній зріст і вага: 28 см / 6 кг.

Мадагаскарська порода стає все популярнішою в наших широтах, тому що вона дуже слухняна і легко вживається з іншими тваринами. Елегантні мініатюрні собаки важать від 3,5 до 6 кг.

Котон-де-Тулеар - Найменші собаки у світі

17. Китайський чубатий собака

Середній зріст і вага: 33 см / 5,4 кг.

Ця порода точно була б ще й у топі найвідоміших собак у світі. Вони дуже компанейские і готові цілодобово не відходити від господаря, привертаючи увагу всіх навколо своєю неабиякою зовнішністю.

Китайський чубатий собака - Найменші собаки у світі

16. Карликовий пінчер

Середній зріст і вага: 32 см / 5 кг.

Хоч породу і виводили з іншою метою, але зовні вона майже не відрізняється від добермана, просто в мініатюрі. При своїх скромних розмірах собака сильна, витривала, з підтягнутим мускулистим тілом.

Карликовий пінчер - Найменші собаки у світі

15. Кроляча такса

Середній зріст і вага: 16 см / 5 кг.

Кроличча – найменша серед усіх такс і з найнижчим середнім зростом: від 12 до 16 см. Їх виводили спеціально для того, щоб ловити видобуток у кролячих норах.

Кролячі такса - Найменші собаки у світі

14. Папільйон

Середній зріст і вага: 28 см / 4,5 кг.

Чарівні та декоративні ушастики – стара порода маленьких собак, виведена ще у шістнадцятому столітті. За стандартом 4,5 кг – це максимальна вага, але зустрічаються особини та трохи більше 2 кг.

Папільйон - Найменші собаки у світі

13. Австралійський шовковистий тер’єр

Середній зріст і вага: 26 см / 4,5 кг.

Головна особливість породи – довга шерсть, яка справді нагадує шовк. Незважаючи на свої скромні розміри, австралійський тер’єр – чудовий мисливець.

Австралійськийшовковистий тер'єр - Найменші собаки у світі

12. Брюссельський грифон

Середній зріст і вага: 25 см / 4,5 кг.

Дивоватий грифон відрізняється кумедним виразом мордочки і добродушною вдачею. Іноді зустрічаються зовсім маленькі собачки, зростом до 18 см.

Брюссельський грифон - Найменші собаки у світі

11. Болоньєз

Середній зріст і вага: 30 см/4 кг.

Забавна італійська болонка нагадує плюшеву іграшку як зовні, так і своїм лагідним характером. Іноді зустрічаються особини менше – близько 2,5 кг.

Болоньєз - Найменші собаки у світі

10. Той-пудель

Середній зріст і вага: 28 см / 4 кг.

Не всі знають, але навіть у пуделя є своя крихітна версія вагою трохи більше 3 кг. Як і великі родичі, вони дуже елегантні, спокійні, врівноважені та розумні.

Той-пудель - Найменші собаки у світі

9.Малььтезе

Середній зріст і вага: 28 см / 4 кг.

Мальтійська болонка в середньому трохи менша за свою італійську сестру. Здається, що мінімум половина ваги – це розкішна густа шерсть білого відтінку.

Мальтезе - Найменші собаки у світі

8. Той фокстер’єр

Середній зріст і вага: 28 см / 4 кг.

Малішня версія великого фокстер’єру майже не відрізняється від нього зовні. Дрібні особини можуть бути ще легшими – всього 1,5-2 кг, але при цьому вони дуже активні та грайливі.

Той фокстер'єр - Найменші собаки у світі

7. Японський хін

Середній зріст і вага: 27 см / 4 кг.

Улюбленець японських та китайських імператорів нагадує маленького життєрадісного лева через характерну «гриву». Для їх розмірів у хінів дуже довга, густа та об’ємна шерсть.

Японський хін - Найменші собаки у світі

6. Англійський той-тер’єр

Середній зріст та вага: 30 см / 3,6 кг.

Витончі тої – беззастережні лідери цього топу, тому що їх спочатку виводили як маленьку копію великих порід. А ось характер у цього малюка напрочуд бойовий, так що він вимагає серйозного дресирування.

Англійський той-тер'єр - Найменші собаки у світі

5. Померанський шпіц

Середній зріст і вага: 28 см / 3,5 кг.

Здається, що більшість померанського шпіца – його плюшева шерсть. Дивно, що в реальному житті малюки походять від високих їздових собак.

Померанський шпіц - Найменші собаки у світі

4. Йоркширський тер’єр

Середній зріст і вага: 23 см / 3,2 кг.

Мініатюрні йорки не можуть важити більше за стандартом породи. Найменшим собакою в історії була йорк Сільвія вагою всього 113 г, хоч вона й прожила лише 2 роки.

Йоркширський тер'єр - Найменші собаки у світі

3.Російський той

Середній зріст та вага: 28 см / 3 кг.

У Росії вивелидва різновиди крихітної породи – гладкошерстий і довгошерстий. Для російського тоя 3 кг – це межа, адже вага дорослих собак починається від 1,5 кг.

Російський той - Найменші собаки у світі

2. Празький щурик

Середній зріст і вага: 23 см / 3 кг.

Крисарики ледь не випередили чихуахуа, і лише тому, що найдрібніші особини все-таки трохи більші. Ідеальною вагою для породи вважається 2,5-2,7 кг.

Празький щур - Найменші собаки у світі

1. Чихуахуа

Середній зріст і вага: 23 см / 3 кг.

Ці китайські малюки вважаються найменшою породою собак у світі, адже окремі особини можуть важити разючих 0,5-1 кг. Найменша чихуахуа з тих, хто живе зараз важить 675 г і її звуть Бу-Бу.

Чіхуахуа - Найменші собаки у світі