Японські породи собак – назви та фото (каталог)

Японські породи собак: назви та фото (каталог)

Перше, що спадає на думку, коли йдеться про японські породи собак – гучний фільм «Хатико». Насправді «японці» – це невелика група, яка має багато як подібних рис, і відмінностей. Ми вже дізналися всі нюанси та готові розповісти докладніше разом із назвами та фото!

1. Японська акіта

Породі акіта-іну чи японській акіті вже близько 2 тисяч років, і виводили її спеціально для охорони сім’ї імператора. Це дуже вірні, розумні, доброзичливі та соціальні собаки. Але вони потребують регулярних навантажень, правильного харчування та не переносять агресії.

Японська акіта - Японські породи собак

2. Американська акіта

Незважаючи на назву, ця порода теж належить до японської групи і налічує близько 1,5 тисячі років. Американські акіти потужніші, міцніші і трохи крупніші за японські – близько 50 кг. Їх використовували для охорони худоби або під час полювання, тому в маленькій квартирі їм буває надто нудно.

Американська акіта - Японські породи собак

3. Сансю

Новій породі ще немає двох століть, і хоча вона нагадує акіту, вважається, що її предками були чау-чау. У сансю незвичайна будова черепа та морди, міцна шия, розвинена мускулатура та потужні лапи. Важить дорослий собака близько 25 кг, і в хороших умовах він справжній довгожитель – до 17 років.

Сансю - Японські породи собак

4. Тоса-іну

Тоса-іну дуже відрізняються від типових японських порід, проте їх вивели саме в Країні вранішнього сонця. Це бійцівський мастиф – сильний, величезний, витривалий та відважний. Виховувати такого собаку потрібно з перших місяців, щоб він не виріс агресивним. Не варто заводити тоса-іну в будинку з маленькими дітьми, зате вона стане вірним сторожем і хорошим компаньйоном.

Тоса-іну - Японські породи собак

5. Каї

Породу виводили в горах, практично в повній ізоляції від рівнинної частини регіону, тому вона найкраще зберегла оригінальні риси. Каї – активний мисливський собака, який потребує компанії та соціалізації.Вона зграйна, добре ладнає з дітьми та іншими тваринами, а ще – зовсім не боїться спеки та холодів.

Каї - Японські породи собак

6. Сіба-іну

Не надто великий, але сильний і витривалий сіба-іну знайшов популярність у Японії, як мисливський собака. Це відважні, самодостатні та вольові тварини, які потребують такого ж господаря-ватажка. Дорослі сиба-іну трохи нагадують лисицю будовою черепа. Вони підозрілі до чужинців і мають сильно розвинений мисливський інстинкт.

Сіба-іну - Японські породи собак

7. Сікоку

Старовинна японська порода за своїм походженням – найближча родичка сіба-іну. Дорослі собаки виростають більше 50 см у загривку, з короткою щільною вовною, яка майже не потребує догляду. Сікоку можна заводити в квартирі, але тоді їх потрібно регулярно і борг вигулювати, тому що від природи вони – активні та спритні мисливці.

Сікоку - Японські породи собак

8.Кісю

Дивовижна порода після Другої світової війни стала національним надбанням Японії. Кисю – собаки багатьох талантів, від пастушества до риболовлі. Вони завзяті,злегка замкнуті і холодні, тому вимагають терпіння, але абсолютно неагресивні і готові вірно захищати господаря.

Кісю - Японські породи собак

9. Хоккайдо

Друга назва цієї породи – айну, а зовні вона нагадує шпіців. Це дуже древні, рідкісні та цінні собаки, які ідеально пристосовані для гірської місцевості та складних умов життя. Її не виводили спеціально, а це означає, що основні риси зовнішності та характеру формувалися під впливом природного відбору. Хоккайдо дуже сміливі, рішучі та добре орієнтуються на новій місцевості або в незнайомій ситуації.

Хоккайдо - Японські породи собак

10. Японський тер’єр

Ще одна не зовсім типова і рідкісна для Японії порода – мисливський тер’єр. Вони не надто великі і не переносять холоду, тому добре почуваються в квартирі і гуляють у парку. Дорослі собаки дуже емпатичні, легко вловлюють настрій господаря, а ще мають бездоганний слух і нюх.

Японський тер'єр - Японські породи собак

11. Японський шпіц

Дрібні декоративні собачки рідко виростають більше 8 кг, і це 8 кг пишної красивої вовни. Вони дуже хоробри, бадьорі та активні, але вимагають терпіння та наполегливості від господаря. Японських шпіців люблять на телешоу і використовують під час виступів за нескінченну життєрадісність та чарівність.

Японський шпіц - Японські породи собак

12. Хін

Малютка декоративна порода вагою близько 3 кг – одна з найстаріших порід Японії. Хіни можуть жити в будь-яких приміщеннях, але зовсім не пристосовані до вулиці. Такі собаки легко навчаються, але не переносять нудьгу, тому тобі доведеться постаратися з вибором завдань цікавіше.

Хін - Японські породи собак