Найрозумніші породи собак – назви та фото (каталог)

Найрозумніші породи собак: назви та фото (каталог)

Собака – не тільки вірний друг та соратник, але ще й найрозумніший компаньйон. Повіками вони залишаються ідеальними помічниками в роботі, а про службових псів навіть знімають фільми чи серіали. Собаки стають поводирями, беруть участь у кінологічних змаганнях, допомагають у реабілітації людей з особливими потребами. Розповідаємо про найкмітливіші та найрозумніші породи з назвами та фото!

1. Бордер-коллі

При схрещуванні різних порід вівчарок з’явилася ця чудова грици коллі з дивовижною витривалістю і працездатністю. Після спеціального навчання вони можуть працювати поводирями для сліпих.

Бордер-коллі - Найрозумніші породи собак

2. Американський кокер-спаніель

Зворушлива вухаста порода – вічний гість виставок та кінологічних змагань. Собаки швидко навчаються та охоче беруть участь навіть у спортивних турнірах.

Американський кокер-спаніель - найрозумніші породи собак

3. Ердельтер’єр

Цей найбільший тер’єр з усіх дивовижним чином поєднує грайливість та безбашенність із врівноваженістю та гострим розумом. Милі кучеряві собаки чуйно реагують на дресирування.

Ердельтер'єр - Найрозумніші породи собак

4. Пудель

Насправді пуделів виводили не як декоративну, а як цілком собі робітничу породу. Вони були мисливцями, охоронцями і навіть рятувальниками, зокрема для потопаючих.

Пудель - Найрозумніші породи собак

5. Басенджі

Мисливська африканська порода – це не лише симпатична мордочка, а ще й вражаюча проникливість. Своєю поведінкою допитливі та волелюбні собаки частіше нагадують кішок.

Басенджі - Найрозумніші породи собак

6.Цвергшнауцер

Невеликий собака із забавною мордочкою – одна з найпопулярніших порід у США, Німеччині та Англії. Хоч цвергшнауцер і вимагає багато уваги, але це дуже відданий і кмітливий член сім’ї.

Цвергшнауцер - Найрозумніші породи собак