Найрозумніші породи собак – назви та фото (каталог)

Найрозумніші породи собак: назви та фото (каталог)

Собака – не тільки вірний друг та соратник, але ще й найрозумніший компаньйон. Повіками вони залишаються ідеальними помічниками в роботі, а про службових псів навіть знімають фільми чи серіали. Собаки стають поводирями, беруть участь у кінологічних змаганнях, допомагають у реабілітації людей з особливими потребами. Розповідаємо про найкмітливіші та найрозумніші породи з назвами та фото!

1. Бордер-коллі

При схрещуванні різних порід вівчарок з’явилася ця чудова грици коллі з дивовижною витривалістю і працездатністю. Після спеціального навчання вони можуть працювати поводирями для сліпих.

Бордер-коллі - Найрозумніші породи собак

2. Американський кокер-спаніель

Зворушлива вухаста порода – вічний гість виставок та кінологічних змагань. Собаки швидко навчаються та охоче беруть участь навіть у спортивних турнірах.

Американський кокер-спаніель - найрозумніші породи собак

3. Ердельтер’єр

Цей найбільший тер’єр з усіх дивовижним чином поєднує грайливість та безбашенність із врівноваженістю та гострим розумом. Милі кучеряві собаки чуйно реагують на дресирування.

Ердельтер'єр - Найрозумніші породи собак

4. Пудель

Насправді пуделів виводили не як декоративну, а як цілком собі робітничу породу. Вони були мисливцями, охоронцями і навіть рятувальниками, зокрема для потопаючих.

Пудель - Найрозумніші породи собак

5. Басенджі

Мисливська африканська порода – це не лише симпатична мордочка, а ще й вражаюча проникливість. Своєю поведінкою допитливі та волелюбні собаки частіше нагадують кішок.

Басенджі - Найрозумніші породи собак

6.Цвергшнауцер

Невеликий собака із забавною мордочкою – одна з найпопулярніших порід у США, Німеччині та Англії. Хоч цвергшнауцер і вимагає багато уваги, але це дуже відданий і кмітливий член сім’ї.

Цвергшнауцер - Найрозумніші породи собак

7. Німецька вівчарка

Безмовна зірка фільмів та телесеріалів відрізняється гострим розумом та кмітливістю. Німецькі вівчарки часто служать у поліції, на прикордонному контролі та у спецслужбах.

Німецька вівчарка - Найрозумніші породи собак

8. Босерон

У рейтингу найкращих сторожових собак у світі неодмінно був би витончений та інтелектуальний босерон. Врахуй, що це спортивний пес, якому потрібне не лише дресирування, а й регулярні тренування.

Босерон - Найрозумніші породи собак

9. Ши-тцу

Маленькі декоративні ши-тцу – це добрий і лагідний компаньйон. А завдяки неабиякому інтелекту вони все частіше беруть участь у різних шоу та змаганнях.

Ши-тцу - Найрозумніші породи собак

10. Золотистий ретрівер

Ретрівери здаються дурними, грайливими і водночас дуже спокійними. Але вони дивовижно зібрані та уважні, тонко вловлюють нові команди та швидко освоюють практичні навички.

Золотистий ретрівер - Найрозумніші породи собак

11. Бельгійська вівчарка

Хоча найчастіше під цією назвою маються на увазі собаки грюнендаль, але сюди ж належать ще три підвиди. Всі вони схожі зовні і за характером, і всі дуже розумні пастуші породи.

Бельгійська вівчарка - Найрозумніші породи собак

12. Шарпей

За впертістю, спокоєм і флегматичною цілеспрямованістю шарпея ховається неабиякий розум. Але собаку обов’язково потрібно правильно виховувати, щоб він не нудьгував, інакше він почне активно розважати себе сам.

Шарпей - Найрозумніші породи собак

13.Доберман

Ця порода собак вимагає багато уваги та ретельного дресирування, зате тоді її здібності розкриються сповна. Але виховувати вихованця потрібно обов’язково, інакше воно може бути досить руйнівним!

Доберман - Найрозумніші породи собак

14. Брюссельський гриффон

Дрібна порода з незвичайною мордочкою виводилася для лову щурів, але стала чудовим компаньйоном і в інших справах. Є думка, що проникливий погляд гриффона найбільше нагадує людський.

Брюссельський гриффон - Найрозумніші породи собак

15. Чихуахуа

Не всі знають, що дрібні, галасливі та нахабні чихуахуа насправді кмітливі та хитрі. Настільки, що їхня наполегливість і кмітливість не завжди йдуть на користь господарю, якщо улюбленець почне вередувати.

Чіхуахуа - Найрозумніші породи собак

16. Шелті

Шотландські вівчарки – це мініатюрні пастуші собаки, які чудово почуваються у міській квартирі.Вони недовірливі і не терплять фамільярного ставлення, але варто завоювати любов улюбленця – і ти отримаєш найчутливішого та найрозумнішого друга!

Шелті - Найрозумніші породи собак

17. Корги

Мили вухаті корги на коротких ніжках дуже розумні та кмітливі. А завдяки надзвичайній зовнішності порода здобула разючу популярність у всьому світі.

Корги - Найрозумніші породи собак

18. Фокстер’єр

Хоча фокстер’єрів і виводили спеціально для полювання на лисицю, але зараз це вже практично не актуально. Натомість тямущі собаки дуже цінуються на виставках та змаганнях.

Фокстер'єр - Найрозумніші породи собак

19. Лабрадор-ретрівер

Довгий час активні лабрадори з практично непромокальним підшерстком допомагали рибалкам та мисливцям. Вони дуже врівноважені, досі люблять воду та схильні швидко приймати самостійні рішення в екстреній ситуації.

Лабрадор-ретрівер - Найрозумніші породисобак

20. Східноєвропейська вівчарка

Вітчизняну породу собак виводили спеціально для армійських потреб, тому вона одночасно відважна, розумна і витривала. А ще така вівчарка комфортно почувається у складних погодних умовах.

Східно-європейська вівчарка - Найрозумніші породи собак

21. Хаскі

Розкішні сибірські собаки стали шалено популярні за рахунок своєї краси та життєрадісної вдачі. Вони активні і настільки ж інтелектуальні, тому вимагають регулярних навантажень для розуму і тіла.

Хаскі - Найрозумніші породи собак

22. Папільйон

Забавний вухатий малюк із чотирнадцятого століття був фаворитом королівських дворів. Зараз це декоративний, але вкрай тямущий міський собака з розкішними вухами.

Папільйон - Найрозумніші породи собак

23. Далматін

Чарівні далматини – не лише зворушливі герої мультиків, а й кмітливі соратники.Вони були надійними партнерами на полюванні, під час рятувальних операцій та навіть у циркових виступах.

Далматін - Найрозумніші породи собак

24. Англійський кокер-спанієль

Від американського побратима англієць злегка відрізняється формою морди та будовою тіла. Ці собаки пристосовані до полювання, але легко адаптуються до будь-яких специфічних завдань.

Англійський кокер-спаніель - Найрозумніші породи собак

25. Ротвейлер

Абсолютно дарма багато хто побоюється масивних і потужних ротвейлерів, адже насправді це дуже врівноважена порода. Собаки сильні, витривалі та чуйно реагують на всі команди господаря.

Ротвейлер - Найрозумніші породи собак

26. Джек-рассел-тер’єр

Невеликий мисливський тер’єр отримав у спадок від предків фірмовий британський спокій та витримку. Роками цим собакам вдавалося обхитрити лисиць та інший потенційний видобуток.

Джек-рассел-тер'єр - Найрозумніші породи собак

27. Кане-корсо

Це великий і потужний собака, справжній мисливець та вірний сторож. Кане-корсо дуже вірні своїм господарям, але погано переносять чужинців, а ще вони найспортивніші та найатлетичніші серед усіх мастифів.

Кане-корсо - Найрозумніші породи собак

28. Австралійська вівчарка

Ще один нащадок коллі та вівчарок відрізняється таким самим розумом, як і всі найближчі родичі. З собаки виростає відданий і по-справжньому надійний друг.

Австралійська вівчарка - Найрозумніші породи собак

29. Дратхаар

Не найвідоміша у наших широтах порода – це ще одна німецька лягава. Дратхаари легко адаптуються до будь-яких умов та будь-якої місцевості на землі та на воді.

Дратхаар - найрозумніші породи собак

30. Йоркширський тер’єр

Дрібні та кумедні йорки тільки здаються безладними, але вонисправді успадкували від тер’єрів найкращі риси. Собаки розумні, проникливі, легко ладнають з іншими вихованцями та дружать з усією родиною.

Йоркширський тер'єр - Найрозумніші породи собак