Цвергшнауцер – опис породи, характер та догляд (фото)

Цвергшнауцер: опис породи, характер і догляд

Німецький цвергшнауцер – це не просто кумедний песик, а справжній службовий пес! Нехай і найменший у світі. Цвергшнауцери дуже кмітливі та розумні, а ще – беззастережно привабливі зі своїми блискучими допитливими очками-бусинками. Розповідаємо, що треба знати про породу, перш ніж її заводити!

Історія походження

Зараз складно сказати, як саме з’явилися цвергшнауцери. Вважається, що їхніми предками були пінчери з відмінними мисливськими якостями та жорсткою шерстю. Саме ці риси й досі визначають породу.

У дев’ятнадцятому столітті пінчерів почали розділяти на підвиди та виводити нові категорії. Жесткошерстних собак з характерною формою черепа відокремили в групу щурів і назвали шнауцерами. Більшість з них поєднувала кумедна борода на мордочці.

Трохи пізніше в Німеччині шнауцерів почали розводити окремо, зокрема й карликові види. Достеменно не відомо, чиї саме гени взяли участь у процесі, але за різними версіями це були пуделі, шпіци і навіть тер’єри. Поступово до двадцятого століття заводчикам вдалося вивести маленьку міську породу з характером шнауцера.

Історія походження - Цвергшнауцер

Загальна інформація про породу

Цвергшнауцери – дуже тямущі, поступливі, спокійні та життєрадісні собаки для квартири. Вони не линяють і майже не пахнуть, але потребують активного вигулу. Порода дуже мініатюрна – до 8 кг і до 35 см у загривку.

Спільна інформація про породу - Цвергшнауцер

Зовнішність

Зовнішність цвергшнауцерів оманлива – вони швидше потужні та кремезні, ніж крихкі. З-за кудлатої бороди, густих брів і гордовитої постави собака здається дуже серйозним і важливим. Потужна грудна клітка, вузький таз та довгі передні лапи допомагають йому розвивати високу швидкість.

Форма голови гармонійно поєднується з тулубом, череп міцний, вуха високі, але опущені. У цверг дуже міцні і рівні зуби, незвичайно великі ніздрі і уважні, жваві очі. Високо посаджений хвіст кумедно стирчить вгору, хоч раніше їх і купірували.

Особливо хороші цвергшнауцери у русі, тому що вони маневрені та граціозні. На бігу собака дуже зібрана, спритна, здається дуже сильною навіть при маленьких габаритах. А головна особливість – жорстка шерсть, що нагадує дріт, із щільним густим підшерстком.

Зовнішність - Цвергшнауцер

Характер

У характері цвергшнауцера збереглися всі риси службового та робочого собаки. Це чудові охоронці та мисливці, які досі часто служать у поліції. Вони відважні, уважні, кмітливі та з добре розвиненою інтуїцією.

Хоч цвергшнауцер і зовсім крихітний, але він не дуже добре усвідомлює свої габарити, тому хоробро готовий захищати господаря від будь-якої загрози. У повсякденному житті він з ентузіазмом та інтересом ставиться до будь-яких завдань. А ще цверги страшенно цікаві, тож вигулювати їх краще на повідку.

Собака однаково радіє пікніку, пробіжці чи походу в магазин – їй цікаво все. Вона любить бути в центрі уваги в будь-якій компанії та на будь-якому заході. Але якщо цвергу щось не подобається, воно може бути дуже галасливим і виявити характер.

Характер - Цвергшнауцер

Здоров’я та хвороби

При хорошому догляді та збалансованому раціоні активні цвергшнауцери живуть до 15 років. Через густу і жорстку вовну бувають проблеми зі шкірою та волосяними фолікулами. Трапляються хвороби очей – катаракта, глаукома, відторгнення сітківки.

Епілепсія, діабет, панкреатит, проблеми з легенями та серцем частіше носять спадковий характер, але не настільки поширені.Набагато частіше можна зіткнутися із серйозними порушеннями та інфекціями травної системи через чутливість до харчування.

Здоров'я та хвороби - Цвергшнауцер

Умови утримання

Маленький цвергшнауцер чудово почувається у міській квартирі, незалежно від її площі. Але йому дуже потрібна активність, так що порода не підійде людям, які не мають часу на довгі ігри та прогулянки. Важливо розуміти, що хоч твердий і крихітний – але це не декоративна порода, а незалежний та волелюбний пес із характером.

Удома цвергшнауцеру обов’язково потрібне своє власне місце. Собаку можна привчити до пелюшки, але це не скасовує щоденних прогулянок. Обов’язково подбайте, щоб у цверга було багато різних і яскравих іграшок, інакше він почне шукати собі дозвілля самостійно.

Умови утримання - Цвергшнауцер

Харчування

Цвергшнауцери дуже активні, тому їм потрібен насичений та збалансований раціон. Для таких маленьких розмірів собака їсть чимало. Вона погано переносить жирні продукти і потребує вітамінних добавок.

Цвергшнауцерам добре підходить натуральне харчування на основі м’яса, субпродуктів та нежирних кисломолочних продуктів. Потрібні каші, риба, овочі та фрукти, а як поживні добавки – висівки, горіхи та лляне насіння.

Харчування - Цвергшнауцер

Догляд

Цвергшнауцер майже не линяє, незважаючи на досить густу шерсть, тому більш безпечний з погляду алергії. Але потребує спеціального догляду: потрібні регулярні стрижки, тримінг, вичісування та інші процедури. Можна звернутися до професійного грумера або освоїти навички самостійно – це не надто складно.

Обов’язково потрібно регулярно оглядати вуха та підстригати в них шерсть. Після годування доведеться мити бороду собаки, а після прогулянок у негоду – лапи та живіт. Краще користуватися спеціальними шампунями для жорсткої вовни та обробляти її олійними бальзамами.

Догляд - Цвергшнауцер

Дресирування

Цвергшнауцер за своєю природою – службовий собака, тому він чудово навчається. Породу люблять на виставках, у кінологічних змаганнях та спорті. Вона добре піддається дресируванні, і більше того – потребує розумових та фізичних навантажень.

У навчанні цвергшнауцера потрібний терпець, тому що на волелюбного собаку не можна тиснути. Потрібна позитивна мотивація та цікаві тренування. Отже, у плануванні процесу доведеться попітніти або звернутися до кінологів.

Дресирування - Цвергшнауцер

Цвергшнауцер із господарем

Цвергшнауцер відданий господареві, завжди готовий захистити і бути поруч. У побуті це грайливий і доброзичливий собака, який дуже любить увагу і тактильний контакт. Цверг – та сама порода, яка із задоволенням складатиме компанію людині 24/7.

Цвергшнауцер із господарем

Цвергшнауцер із дітьми

Цвергшнауцер навряд чи стане гарною нянькою для маленьких дітей. Але собака відмінно ладнає з старшими дітьми, з якими вже можна грати і гратися. Вона любить свою сім’ю і ніколи її не образить, але може різко зреагувати на агресію на свою адресу.

Цвергшнауцер із дітьми

Цвергшнауцер з іншими тваринами

Порода дуже незалежна і підозріло ставиться до чужих собак. Вони власники, тому не люблять ділити увагу господаря з іншими вихованцями. У той же час, якщо тварини спочатку росли разом, вони можуть стати найкращими друзями.

Цвергшнауцер з іншими тваринами