Цвергшнауцер – опис породи, характер та догляд (фото)

Цвергшнауцер: опис породи, характер і догляд

Німецький цвергшнауцер – це не просто кумедний песик, а справжній службовий пес! Нехай і найменший у світі. Цвергшнауцери дуже кмітливі та розумні, а ще – беззастережно привабливі зі своїми блискучими допитливими очками-бусинками. Розповідаємо, що треба знати про породу, перш ніж її заводити!

Історія походження

Зараз складно сказати, як саме з’явилися цвергшнауцери. Вважається, що їхніми предками були пінчери з відмінними мисливськими якостями та жорсткою шерстю. Саме ці риси й досі визначають породу.

У дев’ятнадцятому столітті пінчерів почали розділяти на підвиди та виводити нові категорії. Жесткошерстних собак з характерною формою черепа відокремили в групу щурів і назвали шнауцерами. Більшість з них поєднувала кумедна борода на мордочці.

Трохи пізніше в Німеччині шнауцерів почали розводити окремо, зокрема й карликові види. Достеменно не відомо, чиї саме гени взяли участь у процесі, але за різними версіями це були пуделі, шпіци і навіть тер’єри. Поступово до двадцятого століття заводчикам вдалося вивести маленьку міську породу з характером шнауцера.

Історія походження - Цвергшнауцер

Загальна інформація про породу

Цвергшнауцери – дуже тямущі, поступливі, спокійні та життєрадісні собаки для квартири. Вони не линяють і майже не пахнуть, але потребують активного вигулу. Порода дуже мініатюрна – до 8 кг і до 35 см у загривку.

Спільна інформація про породу - Цвергшнауцер

Зовнішність

Зовнішність цвергшнауцерів оманлива – вони швидше потужні та кремезні, ніж крихкі. З-за кудлатої бороди, густих брів і гордовитої постави собака здається дуже серйозним і важливим. Потужна грудна клітка, вузький таз та довгі передні лапи допомагають йому розвивати високу швидкість.

Форма голови гармонійно поєднується з тулубом, череп міцний, вуха високі, але опущені. У цверг дуже міцні і рівні зуби, незвичайно великі ніздрі і уважні, жваві очі. Високо посаджений хвіст кумедно стирчить вгору, хоч раніше їх і купірували.

Особливо хороші цвергшнауцери у русі, тому що вони маневрені та граціозні. На бігу собака дуже зібрана, спритна, здається дуже сильною навіть при маленьких габаритах. А головна особливість – жорстка шерсть, що нагадує дріт, із щільним густим підшерстком.

Зовнішність - Цвергшнауцер