Топ-20 найбільших собак у світі

Топ-20 найбільших собак у світі

Собака розміром з невеликого коня – чи це можливо? Чи правда, що хорошого багато не буває? Що робити, коли твій вихованець більший і важчий за тебе? Хазяї ці тварин точно знайшли відповіді на всі запитання. А ми склали рейтинг 20 найбільших собак у світі!

20. Шотландський дирхаунд

Середній зріст і вага: 81 см / 55 кг.

Сильна і витривала мисливська хорт може загнати і повалити великих самців оленів. Швидкість і пластичність у поєднанні з потужнішою статурою дали феноменальний результат.

Шотландський дирхаунд - Найбільші собаки у світі

19. Комондор

Середній зріст та вага: 76 см / 57 кг.

Кульбата угорська вівчарка, незважаючи на свій кумедний зовнішній вигляд, вражаюче витривала і відважна. Завдяки особливій структурі шерсті собака відмінно маскується в стаді овець, а ще ніколи не мерзне і не перегрівається.

Комондор - Найбільші собаки у світі

18. Піренейський гірський собака

Середній зріст і вага: 81 см / 60 кг.

Білосніжний піреней – одна з найкрасивіших і найвеличніших пастуших порід. При потужній статурі собака дуже спритна, рухлива і навіть елегантна.

Піренейський гірський собака - Найбільші собаки у світі

17. Російський чорний тер’єр

Середній зріст і вага: 72 см / 62 кг.

Досить несподіваний гість у цьому списку, російський тер’єр зібрав у собі гени понад 15 порід. Це дуже спокійний собака, який ідеально піддається навчанню.

Російський чорний тер'єр - Найбільші собаки у світі

16. Кувас

Середній зріст та вага: 76 см / 65 кг.

Угорська пастуша порода дуже доброзичлива, відповідальна і завжди зібрана. Це віддані собаки, які виростають чудовими компаньйонами та надійними сторожами.

Кувас - Найбільші собаки у світі

15. Ірландський вовкодав

Середній зріст і вага: 81 см / 65 кг.

Через специфічну зовнішність цей мисливський собака нагадує суміш хорта та дикого пса. Ірландські вовкодави напрочуд сильні та витривалі, так що могли потягатися з найміцнішими лісовими тваринами.

Ірландський вовкодав - Найбільші собаки у світі

14. Анатолійська вівчарка

Середній зріст і вага: 81 см / 68 кг.

Турецька порода потрапила до Америки, і вже там остаточно набула своїх сучасних обрисів. Імовірно, історія анатолійських вівчарок налічує понад 6 тисяч років. Через жорстку густу шерсть вона здається ще набагато більшою і потужнішою.

Анатолійська вівчарка - Найбільші собаки у світі

13. Неаполітанський мастиф

Середній зріст та вага: 77 см / 70 кг.

Хоча неаполітанець і не такий масивний, як багато його родичів, але він виглядає дуже вражаюче. Собака тільки здається важким і неповоротким.

Неаполітанський мастиф - Найбільші собаки у світі

12. Ньюфаундленд

Середній зріст і вага: 74 см / 72 кг.

Незважаючи на значні габарити, ньюфаундленди дуже миролюбні та доброзичливі. Вони чудові плавці та постійні учасники рятувальних операцій.

Ньюфаундленд - Найбільші собаки у світі

11. Великий швейцарський зенненхунд

Середній зріст і вага: 72 см / 74 кг.

Назва породи говорить сама за себе – собаку виводили великого і потужного, але водночас – рухливого та енергійного. Зараз це дуже добрі та велелюбні домашні улюбленці.

Великий швейцарський зенненхунд - Найбільші собаки у світі

10. Леонбергер

Середній зріст та вага: 80 см / 75 кг.

Красива і горда порода сповна відповідає своїй королівській назві. Величні леонбергери – це сторожа, помічники і навіть няньки для малюків.

Леонбергер - Найбільші собаки у світі

9.Сенбернар

Середній зріст і вага: 90 см / 80 кг.

Породу вивели в гірському монастирі Сен-Бернар і активно використовували для рятувальних операцій. Пес на ім’я Бенедиктинець побив усі можливі рекорди, набравши понад 166 кг. А сенбернар Майор став найдовшим собакою у світі – 2,69 м від кінчика хвоста до носа.

Сенбернар - Найбільші собаки у світі

8. Середньоазіатська вівчарка

Середній зріст та вага: 78 см / 80 кг.

Напевно, ти знаєш цю породу під назвою алабай, але ще її називають туркменським вовкодавом. Найбільший пес на ім’я Бульдозер набрав понад 125 кг.

Середньоазіатська вівчарка - Найбільші собаки у світі

7. Тибетський мастиф

Середній зріст та вага: 76 см / 80 кг.

Потужний собака з густою довгою шерстю чудово почувається на вулиці в горах, де його й використовували для охорони та робочих потреб. Найбільший мастиф Тибету Ліо Чанг важив понад 120 кг.

Тибетський мастиф - Найбільші собаки у світі

6. Піренейський мастиф

Середній зріст і вага: 77 см / 80 кг.

Ще один мастиф у цьому списку – і ще один бездоганний сторож та пастух. Собака дуже незалежний і волелюбний, але водночас дуже добрий і врівноважений.

Піренейський мастиф - Найбільші собаки у світі

5. Тоса-Іну

Середній зріст і вага: 70 см / 90 кг.

Ця рідкісна бійцівська порода вважається великим надбанням Японії. Тоса-Іну можуть бути нещадними та безстрашними, але при правильному вихованні будинку вони дуже спокійні та доброзичливі.

Тоса-Іну - Найбільші собаки у світі

4. Бурбуль

Середній зріст і вага: 70 см / 90 кг.

Єдина африканська порода у цьому списку не має чітких стандартів, адже цінувалися насамперед її робочі якості. У той же час відомі випадки, коли дорослі самці бурбуля важили більше 100 кг.

Бурбуль - Найбільші собаки у світі

3. Німецький дог

Середній зріст і вага: 86 см /90 кг.

Всупереч назві початок цієї породи закладено в Тибеті, а в крові переплітаються гени англійських мастифів та ірландських вовкодавів. Рекордсмен породи – пес Зевс, який виріс до 112 см у загривку!

Німецький дог - Найбільші собаки у світі

2. Кавказька вівчарка

Середній зріст і вага: 75 см / 100 кг.

Масивні гірські вівчарки з’явилися як головні помічники у господарстві. Виховувати такого вихованця дуже складно, тому що йому потрібний жорсткий лідер.

Кавказька вівчарка - Найбільші собаки у світі

1. Англійський мастиф

Середній зріст та вага: 76 см / 100 кг.

Старовинна англійська порода вважається найбільшою серед мастифів та всіх собак у світі. Гігантський пес на ім’я Айкама Зорба важив рекордні 155 кг і був 94 см у загривку!

Англійський мастиф - Найбільші собаки у світі