Середні породи собак – назви та фото (каталог)

Середні породи собак: назви та фото (каталог)

Давно мрієш про собаку, але живеш у звичайній міській квартирі? Стокілограмові мастифи привабливо виглядають на фото, але зовсім не зрозуміло, що робити з ними у реальному житті? Зверніть увагу на середні породи вагою близько 15-30 кг! З ними куди менше клопоту, ніж з дрібними, і найчастіше вони набагато здоровіші за гігантські пси. Спеціально для тебе ми зібрали добірку середніх порід собак із назвами та фото!

Бассет-хаунд

Через висловлювання морди бассет завжди здається апатичним і трохи сумним, але це активний гончий собака. Насправді вони дуже життєрадісні, азартні, люблять грати і здатні потоваришувати з кожним. Вдома вони спокійні, поступливі і легко ладнають із дітьми.

Бассет-хаунд - Середні породи собак

Американський кокер-спаніель

Важко повірити, але цих чарівних та доброзичливих собак теж виводили для полювання. Вони дуже спритні, спритні, веселі та активні, зростом до 38 см. Від англійських родичів вони відрізняються формою морди та типом вовни.

Американський кокер-спаніель - Середні породи собак

Шарпей

З усіх мастифів цей чи не найскромніший за розмірами – лише до 35 кг. Незважаючи на зовнішню неповороткість, тіло собаки дуже потужне та мускулисте. Шарпей – китайська порода, виведена для охорони, мисливства та боїв.

Шарпей - Середні породи собак

Прямошерстий ретрівер

Мисливська порода дуже добра і поступлива, славиться своїм м’яким характером. Незважаючи на значні габарити, собака ладнає навіть з малюками. У породистих псів дуже незвичайна форма голови та цікаві мигдалеподібні очі.

Прямошерстий ретрівер - Середні породи собак

Шелті

Шотландську вівчарку правильніше називати «шетландською», адже породу вивели саме на Шетландських островах. Там ці пухнасті собаки вагою 10-15 кг активно допомагали пастухам та стали дивовижними компаньйонами.

Шелті - Середні породи собак

Бордер-коллі

Ще одна шотландська пастуша порода цінується заводчиками за дивовижну грацію. При середніх розмірах та вазі до 20 кг у собаки дуже гармонійна та пропорційна статура. Вони дуже кмітливі, легко освоюють команди та люблять активні прогулянки.

Бордер-коллі - Середні породи собак

Лабрадор-ретрівер

Одна з найпопулярніших порід у сучасному світі стала такою невипадково. Саме цих розумних, поступливих та терплячих собак виховують, як поводирів. Вони служать у рятувальних службах та на митниці, працюють у терапевтичних центрах та допомагають дітям.

Лабрадор-ретрівер - Середні породи собак

Корги

Повна назва чарівних та доброзичливих низькорослих собак – вельш-корги-пемброк. Пастушую породу спеціально виводили такою присадкуватою, щоб вона спритно лавірувала в гущавині стада. Корги мають дуже сильні лапи і вони люблять довгі прогулянки з активними іграми.

Корги - Середні породи собак

Німецька вівчарка

Мабуть,у світі не знайдеться людини, яка не знає про фантастичну відданість і неабиякий розум цієї службової породи. Вівчарки дуже активні, віддані господареві та з цікавістю беруть участь у кінологічному спорті.

Німецька вівчарка - Середні породи собак

Ірландський сетер

Розкішний рудий собака з довгими вухами і густою шовковистою шерстю виглядає, ніби щойно зійшов з виставкового подіуму. Мисливські собаки дуже спортивні, люблять бігати і грати щонайменше двічі на день. Сетери бувають уперті і настільки люблять свою сім’ю, що можуть зачахнути на самоті.

Ірландський сетер - Середні породи собак

Англійський бульдог

Фірмова британська порода одночасно – найстаріша з місцевих. Вважається, що собаки успадкували найкращі риси справжніх джентльменів – витримку, спокій, виховання та рішучість. Хоч у загривку бульдоги і виростають всього до 40 см, але за рахунок потужної статури їх вага сягає 25 кг.

Англійський бульдог - Середні породи собак

Самоїд

Самоїдські лайки тільки здаються великими – просто вони дуже пухнасті. Технічно вони належать до тієї ж групи, що й шпіци, тому зберігають характерні риси. Самоїд – напрочуд універсальний собака, який може пасти стадо, охороняти будинок або тягнути сани.

Самоїд - Середні породи собак

Пойнтер

Англійська лягава собака заслужено вважається найкращою у своїй категорії лягавих. Вони дуже сімейні та не переносять життя на ланцюги. Але пойнтер потребує активного вигулу та постійних навантажень, інакше без руйнувань будинку не обійтися.

Пойнтер - Середні породи собак

Пудель

Елегантні кучеряві пуделі були виведені аж ніяк не як декоративні собаки. Це одна з найрозумніших порід, із рекордною тривалістю життя – до 18 років. У них чудовий нюх і спостережливість, вони чудові мисливці та робітники собаки, а ще легко знаходять спільну мову з дітьми.

Пудель - Середні породи собак

Австрійський гончак

Цією витонченою і гладкошерстою породою собак вже понад півтора століття. У неї дуже струнка та гармонійна статура, але при цьому – міцна та розвинена мускулатура. Австрійський гончак добре ладнає з іншими собаками, але може бути агресивним до дрібних вихованців, адже мисливські гени дають про себе знати.

Австрійська гонча - Середні породи собак

Австралійський келпі

Кмітлива пастуша собака досі найчастіше використовується за призначенням. Забарвлення та розміри можуть бути різними, адже при виведенні породи увага приділялася робочим характеристикам. Хоча зараз з’явилися більш стандартизовані та маленькі шоу-келпі вагою до 20 кг.

Австралійський келпі - Середні породи собак

Боксер

Незважаючи на суворий вигляд, сучасні німецькі боксери зовсім не агресивні. Вони можуть бути досить високими та важкими, до 30 кг. Це вірний охоронець, безстрашний захисник, активний та енергійний друг. Порода чудово піддається дресурі, так що використовується як службова.

Боксер - Середні породи собак

Пітбультер’єр

Американськийпітбультер’єр – ще одна дуже впізнавана бійцівська порода. Собака вимагає професійного дресирування, соціалізації та багато уваги, тому що вона дуже сильна та вперта. Але це справжня знахідка для власників із жорстким характером, які віддають перевагу суворій дисципліні.

Пітбультер'єр - Середні породи собак

Грейхаунд

Борза порода виводилася для цькування, а потім знайшла популярність у собачих бігах. У них стрункий, витягнутий і підсмаже тіло, на якому практично немає жирової тканини, так що грейхаунди погано переносять холод. Дорослі собаки активні, але дуже доброзичливі та при грамотному вихованні легко адаптуються до будь-якої ситуації.

Грейхаунд - Середні породи собак

Бультер’єр

У потужного бійцівського собаки непроста історія – його багато років виводили на основі цілої плеяди порід, від бульдогу до далматину. Бультер’єри дуже сильні та відважні, але вимагають жорсткої дресури та регулярних фізичних навантажень. Вони не переносять самотності, але натомість стають дуже лагідними компаньйонами.

Бультер'єр - Середні породи собак

Хортий хорт

Незважаючи на невичерпну енергію та азарт, вдома хорті хорти дуже спокійні та поступливі. Вони зовсім не агресивні, з чудовим зором і слухом, дружелюбні, але волелюбні. З хортами не можна гуляти без повідка через сильний гончий інстинкт – вони можуть просто зірватися в погоню.

Хортий хорт - Середні породи собак

Амстафф

Американські стаффордширські тер’єри дуже сильні та активні, як і належить бійцівським собакам. Вони завжди зібрані, рішучі та відважні, хоча вимагають професійного дресирування. Незважаючи на значні габарити та вагу до 30 кг, амстаффи добре почуваються у міських квартирах.

Амстафф - Середні породи собак

Чау-чау

Одна з найдавніших порід у світі налічує вже понад 2 тисячі років і була виведена в Китаї. Насправді чау-чау набагато менше, ніж прийнято рахувати в наших широтах. Навіть самці рідко виростають понад 30 кг. Чау-чау дуже віддані, ласкаві, чудово почуваються в квартирі, але можуть бути злегка відстороненими та підозрілими до чужинців.

Чау-чау - Середні породи собак

Золотистий ретрівер

Мисливський собака славиться нескінченною дружелюбністю та запасом енергії. Сімейна порода – любить будинок і людей навколо, але вимагає тривалих активних прогулянок. У золотистих ретріверів цікава і ніби подвійна шерсть, тому вони практично не промокають і не мерзнуть.

Золотистий ретрівер - Середні породи собак

Ердельтер’єр

Цю собаку бачили всі, але не всі знають назву такого популярного різновиду англійських тер’єрів. Мисливські собаки досі незамінні в польових умовах і широко використовуються як службові. Вдома вони вірні охоронці та добрі друзі, які із задоволенням пограють із дітьми.

Ердельтер'єр - Середні породи собак

Уіппет

Ще один хорт у списку, який прибув до нас із Англії і зовні нагадує мініатюрну копію грейхаунду – до 20 кг. Якщо співвідносити швидкість, яку вона розвиває, з її масою тіла – це найшвидша порода собак у світі.Уіпети чудово вживаються в квартирі, охоче соціалізуються і знаходять спільну мову з усіма домочадцями.

Уіппет - Середні породи собак

Бельгійська вівчарка

Розкішна та густа чорна шерсть – візитна картка породи. Собаки настільки кмітливі, що при належному навчанні розуміють навіть мову жестів та міміку. Вони дуже люблять грати з сім’єю і добре ладнають з іншими домашніми улюбленцями.

Бельгійська вівчарка - Середні породи собак

Хаскі

Сибірська порода використовується для упряжок та інших робочих завдань, тому що хаски напрочуд активні та витривалі. Завдяки своїй красі вони стали дуже популярними у містах та на виставках. Але такий собака вимагає багато місця, активних та довгих прогулянок, а також регулярних пробіжок.

Хаскі - Середні породи собак

Англійський сетер

Легава порода абсолютно не агресивна і повністю беззлобна по відношенню до людини. Соціалізовані собаки виростають дуже лагідними та уважними, хоча можуть бути впертими чи свавільними. Іноді англійські сеттери бувають надто галасливими, бо дуже «балакучі».

Англійський сеттер - Середні породи собак

Американський голий тер’єр

Молоду породу виведено близько п’ятдесяти років тому на основі тер’єрів-щурів. У спадок їй дісталося гармонійне та підтягнуте невелике тіло вагою близько 7 кг. Незважаючи на візуальну крихкість і зворушливу мордочку, собаки дуже міцні та мускулисті.

Американський голий тер'єр - Середні породи собак

Міттельшнауцер

Ще одна німецька службова порода, яка вважається однією з найкмітливіших і здатна виконувати найскладніші команди. Дорослі собаки не надто великі – до 20 кг. Вони добре почуваються в сім’ї та у міських квартирах. Як не дивно, об’ємна густа шерсть майже не линяє, але її треба вичісувати.

Міттельшнауцер - Середні породи собак