Літак орігамі – 100 фото ідей. Готова схема складання й покроковий опис виготовлення

Майстер-клас з покрокової інструкцією і фото, по складанню незвичайного літака з паперу в техніці орігамі своїми руками.

Орігамі – це вид мистецтва складання паперу таким чином, щоб вдалося створити різні фігурки, не використовуючи при цьому додаткових матеріалів (скріпок, клею або скотча). Дана техніка була винайдена японськими майстрами і досить швидко здобула популярність. Тепер нею цікавляться люди з усього світу. Причому захоплюються орігамі не тільки діти, але і дорослі.

З допомогою даної техніки можна виготовити самі різні фігурки. Необхідно просто освоїти саму просту схему і цього буде цілком достатньо для того, щоб самостійно створювати унікальні декоруючі композиції. Деякі майстри вважають, що необхідно починати освоювати цю техніку з виготовлення фігурки літака.

Особливо захоплюючим цей процес здасться дітям. Адже вони потім зможуть навіть позмагатися між собою, у кого літачок довше літати. Тепер поговоримо про те, як зробити орігамі літак своїми руками.

Правила моделювання для початківців

Знайомство з технікою орігамі слід починати з правил, якими необхідно керуватися в подальшому. Звичайно, багато дорослих вважають, що моделювання паперових літачків – це лише спосіб убити час і подуріти з дітьми, які потім будуть їх запускати.

Але японці до цього процесу ставляться з великим трепетом. Особливо, коли мова йде про моделювання літаків з паперу. Вони навіть виділили для цього окремий напрям, що отримало назву арогами.

В Японії навіть проводять змагання між майстрами, моделюючими такі фігурки. Чемпіонат проводиться щорічно, а взяти в ньому участь можуть лише справжні майстри, яким вдалося придумати технологію, що дозволяє створити унікальну модель. Зрозуміло, вона повинна довго триматися в повітрі.

Тільки в такому випадку можна буде розраховувати на перемогу. Але щоб цього досягти, слід запам’ятати декілька основних правил:

  • для конструювання краще використовувати щільний папір. Це дозволить зробити фігурку, яка довше буде парити в повітрі;
  • для того щоб зробити фігурку літака, слід використовувати папір стандартного формату A4;
  • використання скотча і клею є неприйнятним;
  • всі деталі фігурки повинні бути симетричними. Це необхідно для того, щоб літак добре тримався в повітрі;
  • форму іграшки слід підбирати ретельно, оскільки це вплине на дальність польоту.

Зверніть увагу на одну важливу деталь. Існує велика кількість схем, які допоможуть зробити широку саморобку. Вона буде виглядати дуже цікаво і презентабельно, тому підійде для декору.

Але при цьому дальність і тривалість її польоту буде мінімальною. Тому, якщо хочеться позмагатися з іншими в тому, який літак протримається в повітрі довше і подолати більшу відстань, потрібно віддавати перевагу довгим і вузьким моделям. Тим більше, складання літаючого літака орігамі за такої технології не набагато складніше.