Літак орігамі – 100 фото ідей. Готова схема складання й покроковий опис виготовлення

Майстер-клас з покрокової інструкцією і фото, по складанню незвичайного літака з паперу в техніці орігамі своїми руками.

Орігамі – це вид мистецтва складання паперу таким чином, щоб вдалося створити різні фігурки, не використовуючи при цьому додаткових матеріалів (скріпок, клею або скотча). Дана техніка була винайдена японськими майстрами і досить швидко здобула популярність. Тепер нею цікавляться люди з усього світу. Причому захоплюються орігамі не тільки діти, але і дорослі.

З допомогою даної техніки можна виготовити самі різні фігурки. Необхідно просто освоїти саму просту схему і цього буде цілком достатньо для того, щоб самостійно створювати унікальні декоруючі композиції. Деякі майстри вважають, що необхідно починати освоювати цю техніку з виготовлення фігурки літака.

Особливо захоплюючим цей процес здасться дітям. Адже вони потім зможуть навіть позмагатися між собою, у кого літачок довше літати. Тепер поговоримо про те, як зробити орігамі літак своїми руками.

Правила моделювання для початківців

Знайомство з технікою орігамі слід починати з правил, якими необхідно керуватися в подальшому. Звичайно, багато дорослих вважають, що моделювання паперових літачків – це лише спосіб убити час і подуріти з дітьми, які потім будуть їх запускати.

Але японці до цього процесу ставляться з великим трепетом. Особливо, коли мова йде про моделювання літаків з паперу. Вони навіть виділили для цього окремий напрям, що отримало назву арогами.

В Японії навіть проводять змагання між майстрами, моделюючими такі фігурки. Чемпіонат проводиться щорічно, а взяти в ньому участь можуть лише справжні майстри, яким вдалося придумати технологію, що дозволяє створити унікальну модель. Зрозуміло, вона повинна довго триматися в повітрі.

Тільки в такому випадку можна буде розраховувати на перемогу. Але щоб цього досягти, слід запам’ятати декілька основних правил:

 • для конструювання краще використовувати щільний папір. Це дозволить зробити фігурку, яка довше буде парити в повітрі;
 • для того щоб зробити фігурку літака, слід використовувати папір стандартного формату A4;
 • використання скотча і клею є неприйнятним;
 • всі деталі фігурки повинні бути симетричними. Це необхідно для того, щоб літак добре тримався в повітрі;
 • форму іграшки слід підбирати ретельно, оскільки це вплине на дальність польоту.

Зверніть увагу на одну важливу деталь. Існує велика кількість схем, які допоможуть зробити широку саморобку. Вона буде виглядати дуже цікаво і презентабельно, тому підійде для декору.

Але при цьому дальність і тривалість її польоту буде мінімальною. Тому, якщо хочеться позмагатися з іншими в тому, який літак протримається в повітрі довше і подолати більшу відстань, потрібно віддавати перевагу довгим і вузьким моделям. Тим більше, складання літаючого літака орігамі за такої технології не набагато складніше.

Літаючий літачок: техніка для початківців

В книгу рекордів Гіннесса вдалося потрапити і майстра орігамі, який створив модель паперового літачка. Це сталося завдяки тому, що його модель змогла подолати досить значну відстань – 69 метрів. Досі нікому не вдалося побити цей рекорд, тому дана модель вважається еталоном.

Звичайно, майстер не розголошує свою таємницю і не говорить, яку саме технологію використав. Але кожен любитель моделювання обов’язково намагається повторити успіх цього майстра.

На жаль, новачкам і мріяти не варто це зробити. Їм доведеться задовольнятися малим. Але це тільки спочатку. А потім можна буде спробувати сконструювати власну модель. Спершу ж рекомендується освоїти більш просту технологію, яка стане основою.

 1. Праву частину аркуша паперу формату A4 згинаємо по напрямку до лівого краю, щоб вийшов кут.
 2. Складаємо також ліву частину листа.
 3. Розгортаємо заготівлю і згинаємо праву сторону вліво.
 4. Аналогічну операцію проробляємо з лівою стороною.
 5. Загинаємо верхню частину і після цього робимо нові куточки.
 6. Складаємо модель навпіл і загинаємо крила.

Як бачите, все дуже просто. Але важливо стежити за симетрією. Пам’ятайте, що зайві згини її порушують. І тому добитися ідеального результату стане в рази складніше.

Є і ще одна хитрість, яка допоможе тим, хто планує змагатися з іншими людьми, запускаючи паперові літачки. Один з майстрів оригамі зробив незвичайне спостереження. Як виявилося, той літак, який був запущений м’якше, здатний пролетіти більшу відстань.

Модель планує літака

Незалежно від того, які види орігамі та схеми для складання були використані, на конкурсі всі представлені моделі паперових літаків оцінюють по одному важливому критерію – здатність довго триматися в повітрі. І цей параметр безпосередньо залежить від симетрії. Але є ще деякі нюанси, які здатні чинити на нього вплив.

Відомий інженер Кен Блекберн зумів придумати модель літака, яка потрапила навіть у книгу рекордів Гіннесса. Це стало можливим завдяки тому, що придумана їм модель змогла протриматися в повітрі рівно 29 секунд. Поки нікому не вдалося зробити фігурку, яка змогла б побити цей рекорд.

Сам процес його складання не такий складний, як може здатися. Важливо лише послідовно виконувати всі етапи і при цьому стежити за тим, щоб не робити зайвих згинів.

Оскільки це негативно вплине на характеристики моделі. Розберемо тепер весь процес поетапно:

 • згинаємо краю заготовки до середини і стежимо за тим, щоб відстань між утвореними кутами не перевищувало 3 см;
 • верхній край згинаємо рівно на 2 см і розгортаємо заготовку, а після цього проробляємо цю операцію ще раз, трохи збільшуючи відстань між кутами;
 • знову розгортаємо заготівлю, а потім згинаємо. Згинати її слід не менше 8 разів, щоб вийшло щось на зразок гармошки;
 • верхній край трохи згинаємо і складаємо отриману заготовку навпіл, а потім розправляємо їй крила, загортаючи кінчики догори. Виріб має вийти такий, як на фото літака орігамі.

Така саморобка точно порадує дітей, оскільки вона здатна довго триматися в повітрі. Але, звісно, лише за умови, що вона була правильно складена. Щоб не помилитися, краще всього використовувати наочний посібник, який допоможе правильно виконати всі етапи.

Незвичайні моделі літаків: коли почати експериментувати?

Вище були наведені дві найбільш поширені моделі паперових літаків, які сьогодні користуються величезною популярністю.

Кожен початківець майстер орігамі обов’язково хоча б один раз повинен спробувати повторити ці схеми, щоб освоїти базу. Це вкрай важливо, оскільки надалі буде набагато простіше працювати з більш складними схемами.

Звичайно, рано чи пізно, але майстри починають замислюватися про те, щоб створити більш цікаву модель літака, яка буде відрізнятися від інших. І для цього вони планують використовувати модульне орігамі літака.

Проте, всьому свій час. І експериментувати теж слід тільки тоді, коли з проектуванням простих моделей не виникає жодних проблем.

Саме тоді можна звернути свою увагу на інші моделі. Наприклад, на фігурку літака під назвою «Піранья».

Зовнішній вигляд фігурки настільки цікавий і запам’ятовується, що її можна використовувати і в якості сувеніра для близьких і друзів. Вони точно будуть здивовані, отримавши такий незвичайний подарунок, який можна буде використовувати як елемент декору. Зрозуміло, якщо літак був виготовлений з кольорового паперу або прикрашена принтом, то він одразу стане яскравою деталлю дизайну.

Фото літачків орігамі