Фунгіцид Топаз: опис та інструкція із застосування.

Фунгіцид Топаз: опис, інструкція із застосування

Головний засіб у боротьбі з всюдисущим грибком та гнилями – своєчасна сезонна обробка. Фунгіцид Топаз стане твоїм вірним помічником у прагненні зберегти здоров’я саду та городу. Але пам’ятай, що це строго спеціалізований препарат, тому важливо чітко дотримуватися інструкцій із застосування. Ми зібрали в один опис усю ключову інформацію!

Принцип дії фунгіциду

Якщо більшість фунгіцидів прагне універсальної дії, то Топаз не має такого завдання – він свідомо вузькоспеціалізований. Активний компонент – пенконазол у рідкому вигляді, у невеликих пляшках чи ампулах. Він пригнічує інфекцію відразу в зародку до того, як вона проникне в тканини листя.

Якщо користуватися препаратом при поливі – він ще швидше наповнює структуру рослини та захищає всі її частини від коріння. Топаз дістається наймолодших пагонів, але при цьому цілком безпечний. Він входить у вузьку групу фунгіцидів, які можна безбоязно використовувати у квартирі.

Принцип дії фунгіциду Топаз

Застосування Топазу

При всій різноманітності сучасного ринку, у Топаза немає конкурентів проти борошнистої роси. Його використовують окремо або з іншими пестицидами у комплексній баковій суміші. Він демонструє непогані показники проти плямистостей, парші, сірої та плодової гнилі, церкоспорельозу, септоріозу, оідіуму.

Застосування фунгіциду Топаз

Переваги

Топаз показує разючу результативність і підходить для більшості культур. У нього дуже варіативні терміни застосування та кількість обробок. По відношенню до інших пестицидів він нейтральний і не дає несподіваних реакцій, тому підходить для комплексних інтегрованих схем.

Топаз майже не залежить від погодних умов і однаково гарний у саду чи кімнаті. Основний ефект проявляється протягом дня, але захисний – триває до 2 тижнів. Це один із небагатьох фунгіцидів, ефективність якого не падає на вулиці ранньою весною.

Переваги фунгіциду Топаз

Недоліки

У Топазу майже немає недоліків, крім його обмеженої сфери застосування.У нього еталонні показники при боротьбі з борошнистою росою, але він не такий ефективний проти інших захворювань, тому рекомендуємо використовувати кілька препаратів.

З часом Топаз накопичується в ґрунті, і період розпаду повільно збільшується з кожною обробкою. Тому експерти не рекомендують вносити його кілька років до ряду. Препарат токсичний для деяких риб та помірно небезпечний для птахів з бджолами.

Недоліки фунгіциду Топаз

Дозування Топазу

З огляду на те, що Топаз – препарат спеціалізований, дозування майже не змінюється, 2 мл на відро. Тільки для боротьби з іржею її потрібно збільшити вдвічі – це ще не позначається на стані та рості рослин.

На дерева потрібно 2-5 л, на кущі – до 2 л, на грядки – до 5 л на сотку. Для ягід і кісточкових допускається до 2 обприскування вперше і до 3-4 – у майбутньому. Кімнатні рослини обробляють у міру появи симптомів.

Дозування фунгіциду Топаз

Приготування розчину фунгіциду

Розводь топаз у відрі або відразу в баку, а для кімнатних квітів скористайся шприцем. Потім Топаз, який залишиться в ньому, можна щільно закрити та зберігати у темному місці до наступного разу.

При використанні Топазу обов’язково користуйся рукавичками і потім ретельно вимий руки та обличчя. Якщо фунгіцид потрапляє на шкіру або слизову оболонку – негайно інтенсивно промий це місце і, за самопочуттям, зверніться долікаря.

Приготування розчину фунгіциду Топаз