Годеція (60 фото) – види, догляд та вирощування

Годеція (60 фото): види та правильний догляд

Годеція отримала любов квітникарів за свою витончену красу та сортову різноманітність. А серед поетів та художників вона знайшла ім’я квітки пристрасті. Її дуже легко вирощувати, а зібране насіння зберігає схожість кілька років. Витончена годеція швидко розростається та наповнить твій сад усіма відтінками рожевого! Розповідаємо, що для цього потрібне!

Загальна інформація

Годеція – гарний трав’янистий однорічник, який добре росте на ділянці та у квартирі. У неї розгалужене прямостояче стебло, яке витягується на 20-60 см, дивлячись який сорт ти віддаєш перевагу. В результаті розростаються акуратні кущики-піраміди з об’ємними дзвіночками.

Квіти годеції досить великі і для деяких сортів можуть досягати 10 см. Вони об’єднані в об’ємні суцвіття на коротких квітконосах – гладкі або пишні махрові. Основна колірна гама – всі відтінки рожевого, але є різні варіації від білого до червоного.

Загальна інформація - Годеція

Види годеції

У природі відомо близько 20 різновидів годеції, що мешкають у різних регіонах Америки. Вони відрізняються висотою, типом квітки та забарвленням.Для зручності можна виділити кілька великих категорій, про які ми розповімо.

Годеція грандіфлора

Головна особливість великоквіткової годеції грандіфлора сповна відбивається у її назві. На стеблах середньої висоти до 40 см розпускаються великі дзвіночки або чаші суцвіть. Найпопулярніші сорти – Білий лебідь, Метеор, Йорк, Рембрандт та Оранж Глорі.

Годеція грандифлору - Види годеції

Годеція чарівна

Витончений садовий однорічник може виростати досить високим – до 60 см. Махрові квіти правильної форми досягають 8 см у діаметрі та зібрані у великі кисті. Стебло дуже гіллясте, а листя на черешках розходяться по черзі. Популярні сорти – романтична Розеа, Кіршкенігін з червоним відливом та біла Кришталева сніжинка.

Годеція чарівна - Види годеції