Годеція (60 фото) – види, догляд та вирощування

Годеція (60 фото): види та правильний догляд

Годеція отримала любов квітникарів за свою витончену красу та сортову різноманітність. А серед поетів та художників вона знайшла ім’я квітки пристрасті. Її дуже легко вирощувати, а зібране насіння зберігає схожість кілька років. Витончена годеція швидко розростається та наповнить твій сад усіма відтінками рожевого! Розповідаємо, що для цього потрібне!

Загальна інформація

Годеція – гарний трав’янистий однорічник, який добре росте на ділянці та у квартирі. У неї розгалужене прямостояче стебло, яке витягується на 20-60 см, дивлячись який сорт ти віддаєш перевагу. В результаті розростаються акуратні кущики-піраміди з об’ємними дзвіночками.

Квіти годеції досить великі і для деяких сортів можуть досягати 10 см. Вони об’єднані в об’ємні суцвіття на коротких квітконосах – гладкі або пишні махрові. Основна колірна гама – всі відтінки рожевого, але є різні варіації від білого до червоного.

Загальна інформація - Годеція

Види годеції

У природі відомо близько 20 різновидів годеції, що мешкають у різних регіонах Америки. Вони відрізняються висотою, типом квітки та забарвленням.Для зручності можна виділити кілька великих категорій, про які ми розповімо.

Годеція грандіфлора

Головна особливість великоквіткової годеції грандіфлора сповна відбивається у її назві. На стеблах середньої висоти до 40 см розпускаються великі дзвіночки або чаші суцвіть. Найпопулярніші сорти – Білий лебідь, Метеор, Йорк, Рембрандт та Оранж Глорі.

Годеція грандифлору - Види годеції

Годеція чарівна

Витончений садовий однорічник може виростати досить високим – до 60 см. Махрові квіти правильної форми досягають 8 см у діаметрі та зібрані у великі кисті. Стебло дуже гіллясте, а листя на черешках розходяться по черзі. Популярні сорти – романтична Розеа, Кіршкенігін з червоним відливом та біла Кришталева сніжинка.

Годеція чарівна - Види годеції

Азалієквіткова годеція

Це порівняно дрібні сорти, які можуть пережити заморозки та навіть затяжні морози. Стебла рідко виростають вище 25 см, а великі дзвіночки переливаються всіма тонами рожевого. Найчастіше в садах зустрічається азалієквіткова годеція сорту Монарх.

Азалієквіткова годеція - Види годеції

Годеція махрова

У природі такого дива не існує, тому махрові сорти – повністю декоративні та виведені селекціонерами. Причому ступінь махровості може відрізнятися від дуже легкого до густого. Серед них популярні такі підвиди: червоний Саммер кісс, ніжний Оранж Глорі та компактний Бланш.

Годеція махрова - Види годеції

Догляд за годецією

Годеція чудово вживається у контейнерах та на клумбах, незалежно від погоди. Її великі квіти не закриваються ніч чи час похолодання до кінця цвітіння. Тому за мінімальних зусиль твій сад завжди буде яскравим і красивим!

Температура та освітлення

Більшість сортів легко переносять незначні заморозки до -5 градусів, тому саджанці можна пересаджувати в грунт вже наприкінці квітня. Вони не бояться перепадів температур вдень та вночі, а деякі сорти годеції – навіть тривалого похолодання. Вибирай відкриту сонячну місцевість або легку півтінь.

Температура та освітлення - Догляд за годецією

Полив

Годеція дуже чутлива до вологого режиму, тому не переносить жодних крайнощів. Коригуй режим поливуз урахуванням погоди за вікном: скорочуйте частоту в дощові дні і збільшуйте в сухі. Стандартного графіка тут немає – стеж за станом ґрунту під кущиками.

Полив - Догляд за годецією

Грунт

Перед посадкою годеції ґрунт обов’язково потрібно добре розпушити, щоб він був легким та повітряним. І надалі доведеться постійно повторювати процедуру у міру ущільнення. Потрібний живильний ґрунт, наприклад – суглинистий, а ось занадто сухий не підійде.

Грунт - Догляд за годецією

Добрива та підживлення

Щоб годеція радувала пишним цвітінням, вона потребує регулярних підгодівель раз на 3-4 тижні. Для цього найкраще підходять комплексні добрива для квітучих рослин, як нітрофоски. Перед посадкою обов’язково підживи грунт компостом і золою: 5 кг і 300 г на квадрат відповідно.

Добрива та підживлення - Догляд за годецією

Пересадка та розмноження

Насіння годеції можна висаджувати заздалегідь у контейнери або одразу в землю в середині квітня. Для дезінфекції спочатку вимочіть їх півгодини в марганцевому розчині.Сходять вони швидко – приблизно через два тижні, але перед пікіровкою дочекайся 2-4 повноцінні листки.

У контейнерах процес можна прискорити, якщо його регулярно зволожувати і затягнути плівкою. Але не забувай частіше провітрювати свою імпровізовану теплицю і вчасно прибрати її приблизно через 12 днів після сходів.

У відкритий ґрунт саджанці висаджують після досягнення близько 6 см у висоту. Залишай між кущиками відстань хоча б у 25 см, бо незабаром вони сильно розростуться. Май на увазі, що годеція погано переносить пересадки, тому мінімізуй їх кількість та береги земляної грудки.

Пересадка та розмноження - Догляд за годецією

Обрізка

Годеція – однорічник, тому не потребує сезонного обрізування. Але якщо ти хочеш продовжити цвітіння до холодів, відразу видаляй відцвілі бутони, щоб вони не перетягували ресурси на себе. Високим сортам потрібні опори, інакше вони можуть ламатися від вітру та власної ваги.

Обрізка - Догляд за годецією

Боротьба зі шкідниками та хворобами

У годеції багато великого листя, тому її основне лихо – листогризні комахи. З ними потрібно боротися профілактичними обприскуваннями інсектицидами та промиванням рослин мильно-зольним розчином.І не забувай регулярно видаляти бур’яни, які сприяють поширенню паразитів та хвороб.

Через надлишку вологи годеція страждає від кореневої гнилі, але таку рослину не можна врятувати і потрібно відразу ж видалити. Листя вражає борошниста роса та інші грибкові захворювання. Проти них потрібні фунгіциди та антисептики, а у крайніх випадках – радикальні заходи.

Боротьба зі шкідниками та хворобами - Годеція

Годеція – фото

Квіти годеції такі схожі і водночас такі різні. Вони ідеально підходять для створення пишних квіткових композицій у саду або на дачі. Тільки поглянь на фото у нашій добірці!

Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото
Годеція - фото