Вироби з дроту своїми руками (100 фото ідей): схеми плетіння, поради з вибору ідеї вироби та інструкції для новачків

Покрокова інструкція з фото і описом, як зробити незвичайний виріб з дроту своїми руками. Свіжі ідеї створення красивих виробів в домашніх умовах.

Дріт — це чудовий матеріал, з яким дуже легко працювати дорослим і дітям, що важливо. Потрібно невелику кількість часу, щоб пояснити дитині, як виготовляти ту чи іншу річ. Ви зможете придумати щось цікаве як самостійно, так і використовуючи приклади представлені в нашій статті.

Що вам потрібно

Перш ніж розглядати покрокові схеми виробів з дроту, необхідно підготувати робоче місце і придбати все, що знадобитися надалі.

Дріт і прикраси

Дріт тут найголовніший матеріал, який ви можете знайти в магазинах для рукоділля. Буває різного кольору і фактури, але як правило базовий мідний колір доступніше всього.

Саме його ми рекомендуємо використовувати для своїх перших робіт, і вже потім переходити на більш дорогі кольорові. Також, майте на увазі, що доповнити ваші поробки можна будь-якими прикрасами, наприклад, бісером, намистинами і будь-яким іншим матеріалом.

Крім звичайної дроту ви можете знайти плоску різної ширини, кручені і навіть пластмасову нитки. Зазвичай перевагу віддають саме мідної, так як це вкрай податливий, м’який метал. Дітям і дітям приємно буде возитися з синельної дротом з-за її легкої химерності.

Інструменти

Щоб виготовляти вироби з дроту своїми руками, буде потрібно молоток, для того щоб розплющити метал там, де це необхідно. В ролі ковадла може виступати плоска підстава другого молотка. Також не обійтися без плоскогубців або круглогубців, фольги і паяльника, якщо у вас є досвід роботи з ним.

Приступаємо до роботи

Для того, щоб зрозуміти принцип виготовлення виробів і відчути, як веде себе метал у ваших руках ми рекомендуємо пробувати спочатку щось просте. Тривимірні фігури вимагають великої вправності і підготовки, а також високої витрати матеріалу.

Новорічна ялинка

Для створення цієї прикраси, що може послужити своєрідним подарунком, потрібно зовсім небагато ваших зусиль. З мідного дроту зробіть підстава, скручуючи її по спіралі. Щоб вона «не гуляла» в різні боки допомагайте собі плоскогубцями починаючи з зовнішнього радіуса просуваючись в центр. Чим більше ви зробите витків, тим стійкіше буде ваша конструкція.

Далі виготовте стовбур виходить від центру в два сантиметри у висоту і починайте робити об’ємні витки, зменшуючи радіус до вершини. Новорічну ялинку можна прикрасити мішурою і іншими прикрасами, надавши їй святковий вид.

Гусениця

Вироби з дроту для початківців повинні бути прості у виготовленні, але за підсумком мати яскравий і барвистий результат. Почати можна зі звичайної гусениці, для неї вам знадобляться очі, які легко знайти в магазинах для творчості.

Візьміть синельную дріт і накрутіть її на олівець, після чого зніміть і обріжте, а наступним кроком прикріпіть очі з допомогою клею. Ви можете ускладнити роботу, використовуючи декілька видів матеріалу.

Хамелеон

Перевага синельної дроту в тому, що навіть найпростіші конструкції набувають незвичайний і складний вид. Хамелеон буде зроблений з декількох частин, однією з яких є голова.

Візьміть спицю і за допомогою гострого кінця зробіть невелику кількість витків. Від голови повинна йти пряма частина дроту дорівнює майбутньої довжині тулуба.

Далі зробіть дві пари ніг і приступайте до виготовлення тіла, на зразок того, як це було у гусениці, залишаючи невеликий шматочок для загнутого хвоста.

Наступним кроком ноги просуньте через витки тулуба і изогните їх, після чого вставте голову в тіло і закріпіть пряму дріт біля основи хвоста – хамелеон готовий.

Тигр

Продовжуючи виготовляти вироби з дроту для дітей, не можна не торкнутися і інших тварин, наприклад, тигра. Робиться він за аналогією з хамелеоном, єдина відмінність в впізнанності образу.

Щоб домогтися цього візьміть два кольори синельної металевої нитки — білу і чорну, завершуючи образ парою очей. Вуха для нашої вироби можна зробити за допомогою двох загнутих шматків дроту вставлених у вже готову голову.

Красиву квітку

Не завжди гарні роботи складні у виготовленні, наприклад, квітка — це ідеальний компроміс простоти і привабливого образу. Варіантів виконання може бути дуже багато, і майже всі вони стосуються виконання пелюсток.

Стебло виготовляється з трьох частин — основи, на вершині якого може бути намистина, і листя. Для пелюсток наріжте невеликі шматочки металевої нитки і закріплюючи їх у підстави надайте майбутньому квітці барвистий вид.

Талісман

ДО більш складних варіантів робіт можна віднести техніку ганутель, суть якої полягає в тому, щоб використовувати плетіння шовкової нитки, використовуючи металевий каркас.

НА відміну від вироби квітів з дроту, тут буде всього одна частина, але важливо перед початком роботи розуміти приблизно який візерунок ви хочете отримати в результаті. Накрутіть на олівець мідний дріт і замкніть її в будь-яку форму — краплю, серце або іншу, після чого приступайте до плетіння візерунка.

Метелик

Метелик також відноситься до простих робіт, ускладнювати яку можна з придбанням досвіду з допомогою намистин, бісеру і більш вигадливих форм. Крила можуть бути як пустотілі, так і містити елементи техніки ганутель.

Спочатку зробіть тільце метелики, на яке вже нанизуйте голову з вусиками і крила, або ж підготуйте дві однакові половинки згодом скріпивши їх шматочком дроту.

Солдатики

Щоб розважити дитину можна спробувати зробити разом з ним солдатика. Зрозумівши принцип роботи, згодом він зможе самостійно займатися творчістю.

Для даної поробки вам знадобиться пластмасова дріт різних відтінків. З допомогою білого кольору підготуйте каркас, схематично позначивши руки, ноги і голову.

Домагатися точного відповідності оригіналу не потрібно. Подумайте про те, в якій позі буде стояти ваш солдат, він може перебувати в русі, в бойовій готовності або діставати зброю з кобури.

Різними кольорами позначайте елементи одягу — штани, куртку, шолом і черевики. Останнім штрихом буде виготовлення зброї, яке також повинно бути виконано схематично.

Серце на підставці

Візьміть дитячі дерев’яні кубики для заснування нашої майбутньої вироби, після чого подумайте яка форма буде на ньому стояти — це може бути серце або букви, які складаються в одне слово.

Зробіть довгу основу нагорі якого изогните просту форму. Просвердлите невеликого діаметра отвір і вставити туди нашу роботу.

Простий павук

Щоб зробити простого павука, підготуйте каркас з ніг, центр якого оберніть фольгою.

Більш складний павук

Більш складний варіант павука передбачає виготовлення окремого тулуба, яке саме може складатися з кількох частин.

Дерево

Виріб дерево з дроту виготовляється вкрай легко, але вона зажадає від вас чималої кількості матеріалу і часу. Основа може стояти в декоративній вазі або в будь-якому іншому місці. Стовбур робиться шляхом скручування великої кількості металевих ниток в єдине ціле, в яке згодом вплітаються гілки.

Замість листя використовуйте намистини або декоративні камені. Хоч дана робота не здається важкою, потренуйтеся перед її виготовленням на більш простих речах.

Листи

Пошуки того, як зробити саморобку з дроту можуть привести вас до більш широкого використання бісеру, намистин і каменів в оздобленні ваших робіт. Такі вироби не обов’язково повинні містити якийсь вивірений баланс в розташуванні каменів і іншого, з-за чого ваші листя кожен раз будуть несхожі один на одного.

Кулон

Будь-який камінь обгорнутий в витіюватий каркас з дроту перетворюється в красивий кулон авторської роботи. Досить подивитися на фотографію нижче і зрозуміти, яка це може бути краса при правильному підході до справи.

Поради по роботі

Дивлячись на фото виробів з дроту ви можете помітити, що на одну роботу доводиться одна-дві техніки. Таке рішення приймається майстрами неспроста і дозволяє не перевантажувати кінцевий результат.

Не поєднуйте в своїх виробах синельную та мідної дроту, так як майже завжди результат буде не той, який ви очікуєте. Якщо у вас є таке бажання, або ж залишився невитрачений матеріал, вдамося до допомоги робіт представлених в інтернеті.

Користуйтеся паяльником тільки тоді, коли використовувати його раціонально, наприклад, за допомогою неї можна розділити товсту дріт на дві частини або з’єднати обрізок металевої нитки, якщо прикріпити до виробі по іншому вже ніяк не виходить.

Фото виробів з дроту