Топ-10 найбільших павуків у світі

Топ-10 найбільших павуків у світі

Гігантські павуки – герої фільмів жахів та нічних кошмарів. Отруйні особини здатні вбити своїм укусом велику тварину або навіть людину. Але насправді, більшість з них абсолютно невинні, і тільки виглядають жахливо. Ми зібрали топ-10 найбільших павуків у світі та ділимося своїми знахідками!

10. Крупряд-нефіл

Розмір тіла: до 4 см.
Розмах лап: до 12 см.

Кругопряд-нефіл - Найбільші павуки у світі

Це деревний павук, який плете найбільше павутиння у світі, і за сумісництвом – найбільший павук, який його плете взагалі. Насправді саме нефіли, а не птахоїди становлять реальну загрозу для птахів. Нейротоксини в отруті не є смертельними для людини, і наслідки укусу проходять за пару днів.

9. Тегенарія стінна

Розмір тіла: до 4 см.
Розмах лап: до 14 см.

Тегенарія стінна - Найбільші павуки у світі

Це звичайний будинковий павук, який зростає до значних розмірів. У природі існують сотні видів тегенарії, але вони абсолютно нешкідливі для людини і харчуються комахами.

8. Павук-мисливець

Розмір тіла: до 5 см.
Розмах лап: до 17 см.

Павук-мисливець - Найбільші павуки у світі

Це ціла родина великих і переважно австралійських павуків, яких ми часто бачимо на картинках про жахіття цього континенту. Розмах лап окремих особин може доходити до 30 см. Хоч павуки-мисливці страшні, стрибучі, раптові і полюють у відкриту, але для людини вони цілком невинні.

7. Гетеропода Максима

Розмір тіла: до 5 см.
Розмах лап: до 25 см.

Гетеропода Максима - Найбільші павуки у світі

Хоча в цього гігантського крабового павука родом з Лаоса і не вражає розмір тіла, але розмах його лап по-справжньому рекордний. Печерний коричневий павук рідко зустрічається людям і виглядає набагато страшнішим, ніж є насправді.