Топ-10 найбільших павуків у світі

Топ-10 найбільших павуків у світі

Гігантські павуки – герої фільмів жахів та нічних кошмарів. Отруйні особини здатні вбити своїм укусом велику тварину або навіть людину. Але насправді, більшість з них абсолютно невинні, і тільки виглядають жахливо. Ми зібрали топ-10 найбільших павуків у світі та ділимося своїми знахідками!

10. Крупряд-нефіл

Розмір тіла: до 4 см.
Розмах лап: до 12 см.

Кругопряд-нефіл - Найбільші павуки у світі

Це деревний павук, який плете найбільше павутиння у світі, і за сумісництвом – найбільший павук, який його плете взагалі. Насправді саме нефіли, а не птахоїди становлять реальну загрозу для птахів. Нейротоксини в отруті не є смертельними для людини, і наслідки укусу проходять за пару днів.

9. Тегенарія стінна

Розмір тіла: до 4 см.
Розмах лап: до 14 см.

Тегенарія стінна - Найбільші павуки у світі

Це звичайний будинковий павук, який зростає до значних розмірів. У природі існують сотні видів тегенарії, але вони абсолютно нешкідливі для людини і харчуються комахами.

8. Павук-мисливець

Розмір тіла: до 5 см.
Розмах лап: до 17 см.

Павук-мисливець - Найбільші павуки у світі

Це ціла родина великих і переважно австралійських павуків, яких ми часто бачимо на картинках про жахіття цього континенту. Розмах лап окремих особин може доходити до 30 см. Хоч павуки-мисливці страшні, стрибучі, раптові і полюють у відкриту, але для людини вони цілком невинні.

7. Гетеропода Максима

Розмір тіла: до 5 см.
Розмах лап: до 25 см.

Гетеропода Максима - Найбільші павуки у світі

Хоча в цього гігантського крабового павука родом з Лаоса і не вражає розмір тіла, але розмах його лап по-справжньому рекордний. Печерний коричневий павук рідко зустрічається людям і виглядає набагато страшнішим, ніж є насправді.

6.Цербал аравійський

Розмір тіла: до 6 см.
Розмах лап: до 20 см.

Цербал арабський - Найбільші павуки у світі

Цей павук проживає в Саудівській Аравії, Ізраїлі та Йорданії. У нього характерне жовте забарвлення, яке дозволяє йому маскуватися в піску. Цербал веде потайливий і нічний спосіб життя, тому його виявили зовсім недавно – у 2003 році.

5. Бразильський мандрівний павук

Розмір тіла: до 7 см.
Розмах лап: до 17 см.

Бразильський мандрівний павук - Найбільші павуки у світі

Ці павуки родом із Південної Америки, дуже отруйні та небезпечні для людини. Вони можуть швидко бігати і стрибати, завдяки чому успішно полюють на птахів та ящірок. Мандрівні павуки люблять ховатися в речах, коробках, взутті або головних уборах.

4. Верблюжий павук

Розмір тіла: до 7 см.
Розмах лап: до 22 см.

Верблюжий павук - Найбільші павуки у світі

Щойно не називають сольпуг – і сонячними павуками, і вітряними скорпіонами. Але все ж таки це всеїдні павукоподібні родом з пустельних регіонів.У них дуже потужні ріжучі щелепи та стрибучі лапи, а будова очей справді нагадує скорпіоння. Укус сольпуги не дуже небезпечний для людини, але може спричинити запалення.

3. Фіолетовий птахоїд

Розмір тіла: до 9 см.
Розмах лап: до 23 см.

Фіолетовий птахоїд - Найбільші павуки у світі

Мабуть, один із найкрасивіших учасників нашого топу завдяки незвичайному синьо-фіолетовому відтінку тільця. Для людей ці птахоїди не є небезпечними, і їх часто містять у тераріумах. У природі вони живуть у Колумбії, Малайзії, Сінгапурі.

2. Гігантський бабуїновий павук

Розмір тіла: до 10 см.
Розмах лап: до 25 см.

Гігантський бабуїновий павук - Найбільші павуки у світі

Отрутий південноамериканський павук отримав свою назву, тому що його кінцівки нагадують мавпи. Хоч він і токсичний, але майже ніколи не нападає першим, лише захищається. Насамперед він наводить страх на супротивника – піднімається на лапки і шипить.

1. Терафоза Блонда

Розмір тіла: до 10 см.
Розмах лап: до 25 см.

Терафоза Блонда - Найбільші павуки у світі

Терафоза Блонда – павук-птахоїд, і розмах лап його найбільшої відомої особини становив 28 см. Це розміром приблизно з велику обідню страву. Павуки живуть у деяких регіонах Бразилії, Венесуели та Суринаму, а харчуються дрібними гризунами, жабами та зміями.