На якому пальці носять печатку чоловіки, як взагалі правильно носити

Печатка на пальці в чоловіка на протязі історії людства була відображенням положення в суспільстві і знаком високого статусу. Зараз це більше прикраса, ніж якийсь символ, але все одно багато запитують, на якому пальці носять печатку чоловіки, як її правильно носити.

Що собою являє печатка

Печатка являє собою перстень, на який раніше гравірувалися ініціали власника або родовий герб. Найчастіше, це носили кільце на мізинці, і призначався він для того, щоб запечатувати кореспонденцію. Для цього розплавлений сургуч лілі на край листа і притискали до нього кільце. По відбитку можна було дізнатися, хто надіслав лист.

При виготовленні верхній поверхні печатки ініціали гравірувалися дзеркально, щоб отримати відбиток в правильному положенні. Часто зображення чеканилося на самому металі, з якого виготовлялося кільце, але іноді вирізувалося на камені, а камінь вставляли в оправу.

Правила носіння печатки

Законодавцями мод на носіння печатки були французи, ними ж і складені основні правила, як носити гравированную печатку:

  • Перстень носять на лівій руці на мізинці, хоча деякі надягають і на безіменний палець.
  • Верх зображення, щодо розташування на пальці, повинен бути розташований з боку нігтя.
  • Старійшина роду має печатку на безіменному пальці на лівій руці.
  • Інші представники роду носять печатку на правій руці, можна на мізинці або безіменному пальці.
  • Гравірування може бути розгорнута назовні або всередину.

Якщо порівнювати, які печатки були тоді і тепер, то зараз це просто красиве прикраса, проте, французькі чоловіки і по сей день не просто носять такі персні, але і дотримуються правил носіння.

Хоча деякі правила і зазнали зміни, наприклад, якщо чоловік носить печатку розгорнутої гравіюванням у долоню, значить, у нього були заручини.