Квілінг для початківців поетапно – інструкція з фото та описом

Докладний опис, як створювати квилинговые вироби своїми руками поетапно. Фото готових варіантів, майстер-клас, схеми та рекомендації від майстра.

Квілінг представляє собою техніку по виробництву різних фігурок з скручених спіралей. Вони виготовляються із спеціальної тонкого паперу. Товщина смужок прямо залежить від висоти і ширини майбутнього виробу.

Величезна кількість технік і способів скручування макулатури дозволяє створити незвичайні вироби, які здатні прикрасити інтер’єрний простір і служити в якості гарного подарунка.

З звичайного паперу можна створити гарну річ і з користю провести своє дозвілля. Подібний вид заняття підходить для дошкільнят та людей похилого віку. Техніка скручування паперових смужок відмінно розвиває дрібну моторику і фантазію.

Історія появи квілінгу

Даний вид рукоділля вперше придумали ченці у східній Європі в середині XX століття. Церковні служителі стежили за станом книг. Надлишки папери вони відрізали гострим ножем і формували з них плавні завитки за допомогою пташиного пір’я.

Для роботи вони використовували різні відтінки макулатури з елементами позолота і дрібним малюнком. При з’єднанні елементів один з одним виходили незвичайні мініатюри, поєднує в собі кілька об’ємних фігур.

У перекладі з англійської « квілінг» означає пташине перо. Спочатку даними занять воліли займатися в бідних церковних дворах, але по закінченню часу дане захоплення завоював загальну популярність серед народу.

Що знадобиться для роботи?

На перший погляд це захоплення здається простим і захоплюючим. Для створення цікавих виробів необхідно підготувати спеціальний набір інструментів і матеріалів.

У цей список входить:

 • Смужки з різнокольорового паперу. Довжина і ширина паперових заготовок безпосередньо залежить від розміру елемента;
 • Клейовий склад ПВА;
 • Тонкі ножиці;
 • Спеціальний стержень. Його використовують для контролю товщини завитка. Для цього можна використовувати звичайну зубочистку або шпажку;
 • Пінцет для акуратної подачі деталей;
 • Лінійка. Для роботи краще вибирати набір шкільного приладдя. Особливу увагу рекомендується приділяти транспортиром. Цей предмет дозволяє регулювати кут нахилу всередині деталі.

Придбати ці інструменти можна в спеціалізованих відділах для творчості і рукоділля. Як правило, вони продаються у вигляді наборів. У продажу є різні відтінки паперових смужок.

Яка знадобиться папір?

Головною вимогою квілінгу є підбір якісного паперу. Сьогодні у продажу представлено величезна кількість виробників, що пропонують різну щільність і колірну палітру смужок. Для роботи найчастіше використовують матеріал шириною від 1 мм до 1,5 див.

Початківцям майстрам краще всього використовувати паперові смужки середнього розміру. Для зручності в спеціалізованих відділах були розроблені спеціальні комплекти з набором необхідних інструментів і витратних матеріалів. Такі комплекти істотно економлять час і сили в пошуках відповідного обладнання.

Від щільності паперу залежить пластичність майбутніх заготовок, їх деформація в процесі експлуатації. Якісний матеріал дозволяє запобігти появі відшарування. Папір мінімальної щільності дозволяє отримати крихкі деталі.

Який клей вибрати?

Основними показниками для клейового складу в процесі роботи по техніці квілінг є наступні критерії. До них відносять:

 • Швидкосохнучий складу;
 • Густа структура;
 • Наявність маленької насадки для акуратної подачі краплі.

Досвідчені фахівці воліють вибирати клей ПВА або прозорий «Момент». Недоліком другого варіанта є їдкий запах і тривала кристалізація.

Білий клей ПВА ідеально підходить для роботи з паперовими матеріалами. Єдиним недоліком даного складу є поява розлучень на кольорових деталях. Саме тому в процесі роботи необхідно дотримувати особливу акуратність, щоб не зіпсувати готовий результат.

Основи рукоділля для початківців

В інтернеті представлено безліч інструкцій, як зробити саморобку із квілінгу. Перед тим, як приступити до робочого процесу необхідно зрозуміти основи цього мистецтва. Паперовий малюнок виступає в якості схеми, в межах якої поєднуються ширина і довжина завитка.

Пропонуємо вашій увазі кілька простих квиллинговых виробів для початківців. Попередньо необхідно ознайомитися зі схемою майбутнього виробу. Для роботи знадобиться:

 • Простий олівець;
 • Яскрава папір;
 • Тонкі ножиці.

Паперовий аркуш формату А4 складаємо навпіл для отримання трикутників з прямими кутами. За допомогою ножиці відрізаємо зайву частину макулатури. Після цього складаємо трикутник навпіл три рази. На поверхні малюємо будь-який візерунок і ріжемо по лініях.

Всередину отворів будемо фіксувати паперові деталі з завитками. За допомогою зубочистки формуємо коло. Акуратно накручуємо паперову смужку і надаємо їй щільну текстуру. У результаті виходить спіраль. Довгий кінець приклеюємо клеєм до однієї зі сторін. В результаті заготовка не буде розкручуватися.

Тепер приступаємо до створення квиллингового елемента «пелюстка». Акуратно накручуємо папір навколо стрижня або зубочистки. Коли смужка перетворитися в спіраль приступаємо до формування гострого кута. Для цього акуратно затискаємо один кінець виробу.

Кінець смужки приклеюємо до однієї з сторін заготовки.

Для створення незвичайної вироби знадобиться в середньому від 5 до 10 елементів. Після цього можна фіксувати деталі одна з одною всередині тривимірного шаблону.

Які елементи використовують для створення паперових виробів?

При вивченні дані техніки необхідно попередньо розібратися з яких частин буде складатися паперові творіння в квиллинге. Практично всі роботи мають на увазі використання тугий спіралі,яку в подальшому акуратно розпускають надаючи при цьому їй бажану форму.

Для цього використовують спеціальний стержень або дерев’яну зубочистку. На нього акуратно накручує смужку з паперу. Щоб внутрішня частина виробу не розпускалася по мірі її формування необхідно акуратно змастити край клеєм.

У роботі також використовують «вільну спіраль». Її роблять таким же чином, як і тугу. Для віддання їй обтічної форми один кінець акуратно розкручують до бажаного розміру.

По такій же техніці роблять фігуру «завиток». Внутрішня частина туго накручується на стрижень, а кінець не фіксується клеєм. Таким чином виходить петля.

Поради професіоналів

Пропонуємо вашій увазі рекомендації досвідчених фахівців, які суттєво економлять час і дозволяють швидко освоювати техніку накручування папери. Вони включають в себе:

 • Якщо початківці рукодільники правші, то смужку необхідно притримувати лівою рукою, а здійснювати контроль натягу стрижня необхідно правою;
 • Двостороння смужка передбачає правильне розташування центральній її частині. Простою мовою її тильна сторона повинна бути спрямована в бік стрижня;
 • Обертання направляючого фіксатора повинно здійснюватися за годинниковою стрілкою;
 • Техніка квілінг призначена для людей посидючих і працьовитих. Смужки повинні накручуватися рівномірно. Поспішати в процесі створення паперових деталей не рекомендується.

Початківцям майстрам краще всього купувати паперові смужки у вигляді наборів. У них представлено кілька відтінків та елементів різної товщини,довжини.

Створюємо складної форми

Крім простих форм для створення паперових експозиції використовують кілька видів деталей. Одним з таких є «ріжки». Вони складаються з двох паперових заготовок скручених в різні боки.

Для цього використовують довгу смужку. Її обережно згинають навпіл. Правий кінець накручують в одному напрямку, а лівий в протилежному. Напевно подібні елементи кожен з нас помічав на дитячих листівках.

Таким складним елементом вважають «сердечко». Його роблять за тією ж методикою, що і ріжки. Однак завитки повинні знаходитися в одному напрямку. Середину смужки акуратно загинають пальцями. Такі елементи широко використовують для створення вітальних листівок на день Святого Валентина.

Фігуру «півмісяць» роблять за методикою «пелюстки». Для цього центральну частину оформляють у вигляді тугого витка, який згодом акуратно розпускають. За допомогою пальців розпускають одну із сторін надаючи форму коми.

Зробити трикутник для квілінгу досить просто. Для цього папір накручує за годинниковою стрілкою навколо стержня. Кінець смужки акуратно приклеюють до однієї зі сторін. Поступово спіраль самостійно розкручується. Для додання чітких кутів верхній і бічній частинах роблять защипи при цьому формуючи акуратний трикутник.

Квіткова композиція по техніці квілінг

На просторах віртуального простору представлено безліч ідей квиллинговых виробів, які поєднують в собі прості і складні фігури. Для створення квітки необхідно зробити 6 «крапель» за типом «вільної спіралі». Серцевина квітки виготовляється з круглої основи.

Листя рослини виконують «сердечком» або «оком». Щоб готова композиція вийшла легкою і невагомою кожен елемент розташовують поряд один з одним. В процесі роботи необхідно акуратно працювати з клеєм. Для цього використовують тонку кисть.

Досвідчені фахівці рекомендують робити саморобку на щільному картоні. Він дозволить захистити виробу від механічного впливу. На цупкий папір міцно фіксується паперові заготовки.

Сніжинка з квілінгу

Створити зимовий декор своїми руками може практично кожен з нас. Найчастішими прикрасами новорічного інтер’єру вважають сніжинки. Саме ці деталі здатні створити святковий настрій.

Для роботи можна використовувати кілька відтінків паперових смужок. Таким чином вдається створити тривимірну структуру майбутньої заготівлі. Що знадобиться для вироби? У цей список входить:

 • Клей;
 • Шпильки невеликого розміру;
 • Трафарет;
 • Спеціальний папір.

Попередньо рекомендується намалювати ескіз майбутньої моделі. Важливо продумати розташування кожної деталі. Для створення гарної сніжинки знадобляться наступні фігури:

 • Квадрат – 6 шт.;
 • Лепесток – 8 шт.;
 • Коло – 10 шт.

Розмір готової вироби буде дорівнює 10 див. Заготовки краще всього робити за допомогою зубочистки. Вона дозволяє зробити завитки щільніше, а фігури виходять об’ємними на дотик.

Коли всі фігури підготовлені розкладаємо їх на паперовому шаблоні. Таким чином вдається створити індивідуальний дизайн майбутнього виробу. Кожен елемент акуратно приклеюємо одного за допомогою тонкої кисті. Надлишки клею можуть негативно позначитися на готовому результаті.

У верхній частині кріпимо блискучу нитку, яка в подальшому дозволить закріпити новорічні прикраси на ялинці. На фото квиллинговой вироби представлений готовий результат.

Фото квілінгу для початківців