Аплікація своїми руками поетапно – 115 фото оригінальних ідей

Навчальний майстер-клас для дітей зі створення аплікацій будь-якої складності. Фото, готові схеми, вибір матеріалу, з докладним описом.

Галузь рукоділля під назвою аплікація — це різновид декоративно-прикладного мистецтва, покликаного внести приємну різноманітність в навколишні предмети і домашню обстановку. Перше знайомство з аплікацією відбувається, коли дитині на уроці творчості в дитячому садку дають простий паперовий лист і вирізану з кольорового паперу грибочок.

З цього моменту у його житті починається нова епоха, оскільки аплікація дуже швидко перетворюється зі звичайної естетично пофарбованої діяльності в неймовірно захоплюючу гру.

Легко досягти вражаючого результату

Опанував її у всіх тонкощах людина чимось нагадує чарівника, оскільки може миттю переносити з уяви в реальність будь-які картини та образи. Для цього йому досить намалювати фігурку, тут же вирізати її і приєднати до фонового покриття.

Безмежні можливості для творчості

Поєднуючи на ньому силуети, виготовлені з різних матеріалів, можна створити будь-який фантастичний світ від казкової гаї до океанських глибин. Щоб зрозуміти, наскільки широкий простір для творчості відкривається в даній сфері домашнього майстерності, досить вивчити фото аплікації своїми руками, опубліковані в світовій павутині.

Рукоділля, доступне з дитинства

Вже приблизно з однорічного віку діти починають виявляти неабиякий інтерес до цього виду творчості. Саме аплікація стає самим простим і доступним інструментом розвитку зароджується уяви.

Красиві види і техніки аплікацій дозволяють уважно вивчати кольори і відтінки, комбінувати їх у стрункі композиції, запам’ятовувати і переносити на папір обриси предметів, тварин і людей.

Користь аплікації для дитини

Сприяючи розумово-естетичного вдосконалення особистості, заняття аплікацією одночасно активізують дрібну ручну моторику. Це позитивно впливає на формування трудових навичок, вчить приймати рішення і ставити цілі.

Процес створення цілісної композиції з безлічі елементів формує у дитини впевненість у власних силах, допомагає йому включити просторове і образне мислення.

Швидкий розвиток і приємне дозвілля

Безсумнівно, що така стимуляція розумової діяльності прискорює формування мовленнєвих навичок. Переносячи на фоновий лист картини природи, міські сценки, свої плани на майбутнє і уявлення про обраної професії, дошкільник отримує ні з чим не порівнянне задоволення і проводить час з величезною користю.

Займаючись аплікацією, він вчиться працювати з картоном і папером, читати креслення, підбирати підходящі для конкретних художніх цілей матеріали.

Популярні різновиди аплікації

Сьогодні в мистецтві аплікації прийнято виділяти такі основні напрямки:

 • предметне, найбільш просте і зрозуміле для дітей, сенс якого полягає у вирізуванні деталей і їх прикріпленні до тла;
 • сюжетне, що передбачає створення вироби з ряду елементів, об’єднаних в загальну сцену;
 • декоративне, в результаті якого з’являється типова композиція, використана для прикраси предметів інтер’єру.

найпростіший у використанні матеріал

Той, хто цікавиться, як навчитися робити прості аплікації, варто спочатку попрацювати з папером. Саме вона дозволяє реалізувати будь-які задуми без великих витрат сил і засобів.

У міру набуття навичок малювання, вирізання і приклеювання можна починати використовувати також тканини, обрізки шкіри, гудзики, стрічки, ремінці, шерсть, стрази, тріски, біжутерію.

Колірна гамма і типологія

Що стосується колірного оформлення аплікації, то вона може бути і монохромного, і барвистою, і чорно-білою. Наявність або відсутність у аплікації рельєфу дозволяє називати її об’ємної або плоскою.

Відомі також накладні, обрывные, силуетні, модульні, стрічкові різновиди, причому цими термінами типологія аплікації не вичерпується.

Починати краще з найпростіших варіантів

Докладна інструкція як правильно робити аплікацію повинна вказувати на відмінності між технологіями, застосовуваними в рамках різних методик нанесення аплікації.

Починаючому майстрові достатньо вивчити тільки найбільш поширені і найменш трудомісткі способи виготовлення аплікації, приклади яких наводяться нижче.

Набір матеріалів та інструментів

Для виготовлення більшості виробів такого роду будуть потрібні:

 • кольоровий папір;
 • аркуші картону;
 • клей;
 • офісні та кравецькі ножиці;
 • фломастери, кольорові олівці.

Правильний вибір паперу

На охайність і чіткість аплікації впливають не тільки акуратність вирізання компонентів і точність подальшою їх фіксації на основі, але і вибір матеріалів. Щоб робота йшла швидко, а результат був завжди ефектним, необхідно керуватися наступними правилами і спостереженнями:

 • папір повинна бути не надто тонкою і не дуже щільної;
 • глянцеві листи фіксують найменший відбиток пальця і слід від клею, тому краще використовувати матові аналоги;
 • є сенс скористатися щільною матовою папером, випускається для офісних потреб;
 • рельєфний папір загострить увагу на всіх найменших елементах вироби.

Фон з фольги або картону

Ефектність такої аплікації залежить не тільки від окремих її компонентів і міцності їх фіксації, але і фону. Починаючому майстрові, який замислився, з чого можна зробити аплікацію своїми руками, треба взяти до уваги ряд наступних ідей:

 • на шарі фольги зображення буде виглядати особливо реалістично;
 • якщо в якості фону застосовується лист самоклеющейся паперу, то клей вже не знадобиться;
 • шаблони можна вирізати з креслярської папери;
 • для додання фону жорсткості краще робити його з технічного картону, а не з’єднувати в стопку кілька аркушів паперу для принтера.

Весела виріб із гуртків

У тому випадку, якщо аплікація буде цілком складатися з гуртків, вона вийде оригінальній з естетичної точки зору. Типовим прикладом такої вироби є рибка. Для її виготовлення буде потрібен цілий аркуш паперу. До нього треба приставити два кола меншого діаметру, складених вдвоє. З них вийде хвостовий плавець.

Інші плавці можна зробити аналогічним шляхом з гуртків однакового розміру, теж складених навпіл. У підсумку вийде симпатична об’ємна аплікація. Даний метод варто взяти на озброєння для створення фігурок будь-яких інших тварин, а також рослин, ландшафтів і хмар.

Інші об’ємні варіанти

Майстер-клас з аплікації своїми руками виявиться неповним без такої класичної фігурки, як божа корівка. Виготовити її буде зовсім не важко.

Для цього достатньо вирізати два кола з червоного паперу, потім один овал. Його слід розділити поперек на дві рівні частини. Червоні круги треба зігнути навпіл і приклеїти половинки кожного з них до основи так, щоб вони зістиковувалися.

Далі частині овалу фіксуються в якості голови. Залишається нанести фломастером на крила чорні точки, після чого вирізати і приклеїти очі і вусики. Цей метод цілком підійде і для виготовлення виробів садово-городньої спрямованості. Об’ємні фрукти, ягоди і овочі будуть виглядати майже як справжні.

Фото аплікацій своїми руками