Молди своїми руками поетапно – 135 фото ідей з описом

Інструкція, як зробити молди в домашніх умовах. Детальний огляд всіх етапів створення вироби, майстер-клас та багато фото з докладним описом.

Створення квіткових композицій з полімерної глини або фоамирана вважається складним і копітким процесом. Для виготовлення реалістичних елементів необхідно використовувати якісні матеріали, флористичну стрічку, набір художньої пастелі та спеціальні моди. Ці пристосування дозволяють зробити красиву фактуру квіткового пелюстки, тим самим роблячи композицію більш натуральною.

З чого можна зробити молди в домашніх умовах? Які витратні матеріали допоможуть створити реалістичну фактуру для майбутніх виробів?

Якими бувають молоді?

Для створення реалістичних квітів зі штучних матеріалів використовують 2 види молдовського. До них відносять:

  • Силіконовий;
  • Пластиковий.

Кожна модель виробу має свої переваги і недоліки в процесі експлуатації. Розберемося докладніше в кожному з них.

Моделі з силікону

Силіконові моделі виробів виготовляють із спеціального складу, який після застигання відрізняється своєю гнучкістю і пластичністю. Зовнішні таке обладнання трохи схоже на дитячі набори для ліплення.

Силіконові склади дозволяють робити не тільки об’ємний і простий барельєф, але і дозволяють отримати незвичайні об’ємні фігури. Молд з цього матеріалу часто використовують для створення кулінарних шедеврів. Завдяки йому вдається зліпити красиві квіти з цукрової мастики.

Силіконові використовують для створення цукерок, фруктового желе і марципана. Пластичність матеріалу дозволяє акуратно дістати готовий виріб не пошкодивши його грані.

Молд з силікону застосовують для виробництва свічок, мила і різних гіпсових фігур. Ці вироби воліють вибирати досвідчені рукодільники при створенні складних квіткових композицій.

Завдяки такому пристосуванню їм вдається відобразити всю красу і фактуру заготовок з полімерної глини або фоамирана.

Переваги силіконового молдовського

Досвідчені фахівці виділяють ряд позитивних якостей даного виду матеріалу. Вони включають в себе:

Для створення цих деталей використовують харчовий силікон. Він не виділяє токсичних і їдких сполук у процесі роботи.

Використовувати дані моделі можна в будь-якій сфері діяльності. Вони відмінно підходять для роботи в кулінарії, виготовлення мила, ліплення з полімерної глини.

Для виготовлення складних виробів використовують молди — вайнери. Вони виготовляються із щільного пластику з глибокими текстурами на своїй поверхні. Ці деталі дають змогу зробити глибоку фактуру на квітковому пелюстці або листової пластини.

Молд з пластику

Дана модель обладнання виготовляється з полімерних складів. Вони використовуються в промислових цілях. Їх застосовують для створення дитячих іграшок, інтер’єрного декору і харчової промисловості.

Для виготовлення прес-форми використовують нетоксичні види полімерних смол, які після застигання не виділяють їдкий запах. Крім цього при роботі з гарячим розчином вони не змінюють свого кольору.

В кулінарії молд з пластику використовується для створення цукерок, фруктового желе та інших кондитерських шедеврів. Придбати такі вироби можна в будь-якому супермаркеті або спеціалізованому відділі для кулінарії.

Недолік пластикова морда у ліпленні кольорів

Полімерний пластик не дозволяє зробити квіткову заготівлю реалістичною. На відміну від силіконової моделі він не здатний передати глибину фактури на поверхні фоамирана та полімерної глини.

До того ж готову заготовку складно видалити з пластикового підстави. В процесі вилучення всі деталі швидше за все деформуються.

Ще одне мінусом такої деталі вважається її вагу. Якісний шаблон в середньому важить від 100 до 150 р. Полімерні сплави не завжди здатні впоратися з механічними впливами. При сильному натисканні вони можуть тріснути.

Як працювати з молдо?

Перед тим як приступити до створення квіткових композицій або інтер’єрного декору необхідно правильно підготувати додаткове обладнання до використання. Його поверхня повинна бути сухою.

Наявність краплі вологи здатна зіпсувати заготівлю та сприяти її деформації в процесі сушіння. Якщо вода потрапить на деталь з фоамирана, то вона може спровокувати появу розлучень.

Внутрішню частину прес-форми необхідно обробити жирним кремом або мінеральним маслом. Подібна маніпуляція дозволить безперешкодно отримати заготовку для її подальшої експлуатації. При роботі з харчовими продуктами в якості мастила використовують оливкову або вершкове масло.

Як зробити молд в домашніх умовах?

Представляємо кілька ідеї як можна зробити молди своїми руками. Використання простих підручних матеріалів допоможуть створити якісні заготовки для роботи з пластичними видами глини.

Для виготовлення молдова своїми руками знадобиться:

  • 1 флакон технічного силікону;
  • Картопляний або кукурудзяний крохмаль;
  • Свіже листя, пелюстки квітів. Вони будуть служити в якості трафарету і лекала майбутнього прес-форми.

Перш ніж приступити до роботи необхідно ознайомитися з інструкціями як правильно робити молди. Попередньо місце для майбутньої роботи ретельно очищаються з використанням миючого засобу. З поверхні необхідно видалити частки жиру і пилу. Щоб не забруднити стільницю знадобиться скляна обробна дошка або харчова плівка.

Крохмаль поміщають в скляну ємність. До нього поступово починають додавати будівельний силікон. Отриману масу необхідно ретельно вимішати до утворення щільного тіста. У середньому для цього знадобиться від 5 до 15 хвилин. При контакті один з одним ці речовини утворюють щільну масу, які необхідно поступово вимішувати.

Після цього відокремлюємо невеликий елемент і розгортаємо його качалкою. До поверхні силікону прикладаємо трафарети з живих пелюсток і листя. Надлишки суміші акуратно відрізаємо гострим ножем. Готові заготовки необхідно прибрати в тепле місце для повного висихання. Для цього знадобиться від 1 до 3 днів.

Молд з полімерної глини

Досвідчені фахівці виділяють ще один майстер-клас як зробити молд своїми руками. Для роботи знадобляться наступні інструменти і матеріали:

  • Пачка полімерна глина для запікання;
  • Щільні види листків та пелюсток;
  • Гострий ніж.

Полімерна глина для запікання вимагає механічного впливу для перемішування густого складу. Для цього шматок ретельно розминають. За допомогою пластикової качалки розкачуємо його в тонке тісто.

Прикладаємо до нього рослинні частини при цьому акуратно вдавлюючи їх у щільну масу. Надлишки також акуратно видаляються за допомогою ножа. Тепер майбутні шаблони необхідно запекти в духовці при температурі 150 градусів протягом 10 хвилин.

При контакті з високою температурою полімерні частинки будуть виділяти їдкий запах. Саме тому для роботи рекомендують використовувати окрему електричну піч для роботи з подібним видом матеріалу.

Шаблони з епоксидної смоли

Полімерний склад на основі епоксидної смоли вважається міцним видом шаблону. Однак при роботі з таким видом матеріалу необхідної дотримуватися особливу акуратність. При змішуванні всіх інгредієнтів один з одним утворюється хімічна реакція, яка може стати причиною опіків і серйозної алергічної реакції.

У силіконову форму необхідно налити трохи рідкого складу. Поверхня форми попередньо обробляють спиртом. Це дозволить запобігти утворенню безлічі бульбашок усередині майбутньої заготовки.

Полімерна смола вимагає нагрівання в процесі висихання. Однак нагрівання силіконового матеріалу призведе до виділення їдких газів. Щоб прискорити процес кристалізації полімерів, використовують глибоку ємність, всередину якої наливають гарячу воду. Після чого в неї встановлюється силіконова форма з епоксидними заготовками.

Подібний спосіб виготовлення вважається складною і копіткою. В середньому для застигання смоли знадобиться від 1 до 5 годин. За цей час необхідно регулярно підтримувати температуру 30-40 градусів.

Фото молдова своїми руками