Прикраси з полімерної глини: ТОП-100 фото красивого дизайну

Урок рукоділля щодо створення незвичайних прикрас з полімерної глини своїми руками: Фото, покрокова інструкція, опис всіх етапів, рецепт приготування глини.

Гончарне мистецтво вважається одним з найдавніших видів діяльності до якого звернувся первісна людина. Полімерна глина стала використовуватися порівняно недавно. Працювати з цією сировиною легко, а вироби з нього мають прекрасний вид.

Особливості сировини

Будь-яка людина за кілька уроків може вивчити прийоми ліплення і виготовляти унікальні речі. Матеріал настільки популярний, що багато фірм продають різні види сировини, які відрізняються зовнішнім виглядом, якістю і ціною. Професіонали не рекомендують новачкам купувати дорогий матеріал, а радять спробувати свої сили у виготовленні найпростіших прикрас з недорогої сировини.

Техніка виготовлення

Зробити прикраси з полімерної глини своїми руками нескладно, якщо послідовно здійснити п’ять етапів роботи:

  • обробка;
  • формування кольору;
  • надання форми;
  • випал (запікання);
  • фінішна обробка.

Для початку роботи з матеріалом необхідно зігріти, розім’яти, пом’якшити глину. Це і буде обробка сировини. Змішуючи численні відтінки кольорів глини можна отримати імітацію дорогих матеріалів.

Найбільш ефектний метод надання форми – упорядкувати певним чином брусків матеріалу.

Один з найважливіших моментів створення красивого варіанти прикрас і спосіб виготовлення – випалення вироби в спеціальному тостері. Обпалювати глину слід на пергаментним папері або на керамічній плитці від півгодини до години при температурі від 120 до 129° С.

Важливо! При температурі понад 130 градусів виріб може розплавитися і привести до утворення токсичного диму!

Обробка загартованого і охолодженого виробу передбачає шліфування і покриття сувеніра лаком.