Клеома (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Клеома (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Клеома беззастережно увійшла б у топ садових квітів із оригінальними суцвіттями. Її екзотичне походження помітне у всьому, але при цьому добре адаптована до умов середніх широт. Розповідаємо, що ще треба знати про клеому зацікавленим садівникам!

Загальна інформація

Потужне міцне кореневище клеоми дозволяє легко підлаштовуватися під будь-які умови. Залежно від виду висота сильного прямого стебла доходить до 1,5 м. Поступово він здерев’янює знизу і починає розгалужуватися вгорі.

У клеоми красиве листя з 5-7 частин на довгих черешках. На їхньому яскравому салатовому фоні ще краще виглядають білі, пурпурні або рожеві суцвіття по 20 см у діаметрі. Довгі «усики» – це ниткоподібні тичинки.

Цвіте клеома влітку і поступово її суцвіття витягуються. Вона відрізняється сильним та різким ароматом, який приваблює корисних комах у сад. Цікаво, що у рідних широтах він подобається ще й кажанам, небайдужим до нектару.

Загальна інформація

Види клеоми

Незважаючи на те, що кількість природних різновидів клеоми перевалює за сотню, у садах культивуються лише два види. Причому вони обоє родом з лісів Південної Америки.

Формально вони відрізняються лише відтінком, тому їх для простоти поєднують в одну категорію – колюча клеома. Радимо звернути увагу на сорти Пінк та Вайолет Квін, Хелен Кембелл, Голден Спарклер.

Види клеоми

Догляд за клеомою

Клеома віддає перевагу теплому або помірному клімату, так що в більшості регіонів Росії з її вирощуванням немає жодних проблем. Особливо зараз, із нинішньою різноманітністю адаптованих садових форм!

Температура та освітлення

Тропічні різновиди клеоми чутливі до морозів та заморозків. Вони віддають перевагу сонячним ділянкам і слабкіше цвітуть у півтіні. Крім того, низькі температури у поєднанні з нестачею світла неминуче призводять до грибка.

Температура та освітлення

Полив

Полив потрібен, але помірний, тому що посуху клеома переносить краще, ніж підвищену вологість. Протягом основної частини сезону їй вистачає природних опадів. Під час посухи радимо поливати кущі рідко, але рясно.

Полив

Грунт

Грунт для клеоми повинен бути збалансованим – помірно пухким, помірно вологим, помірно живильним і нейтральним. Занадто родючий ґрунт – основна причина того, що рослина відмінно кущиться, але погано цвіте.

Грунт

Добрива та підживлення

Від початку активного росту і до цвітіння клеому підгодовують мінеральними добривами раз на 2 тижні. Радимо не зловживати азотом, тому що листя зростатиме на шкоду цвітінню. Якщо рослині не вистачає корисних речовин, використовуй суміші для обприскування.

Добрива та підживлення

Опора

Розлі сорти клеоми обов’язково потребують опори, інакше найближчий сильний вітер їх просто завалить. Замість драбинок радимо натягнути тонкі волосіні між кілками по кутах клумби.

Опора

Обрізка

Квітоноси обрізають відразу після цвітіння. Справа в тому, що потім на них швидко формуються плоди-стручки, які легко розкриваються. Через це клеома занадто інтенсивно розмножується самосівом.

Обрізка

Зимівка

Клеома не зимує в наших широтах, тому ніяка підготовка не потрібна.Просто прибери залишки рослини ближче до настання заморозків. Відразу після цього можеш висадити насіння у відкритий ґрунт і прикрити лапником, щоб потім уникнути пересадки розсади. Але цей метод підходить лише для теплих регіонів.

Зимівка

Посадка та розмноження клеоми

У Росії клеому вирощують виключно із насіння, причому рекомендується робити це через розсаду. Насіння має бути свіжим, тому що воно втрачає схожість. На початку березня їх висівають у суміш торфу з піском та накривають плівкою.

Клеома сходить довго, тому іноді квіткарі спеціально влаштовують температурний перепад: вдень на сонці, а вночі у холодильнику. В результаті десь за місяць з’являться перші втечі, що проросли. Коли сформується кілька листочків, розсади їх у торф’яні горщики, заглиблюючи аж до цих листочків.

Наприкінці травня після заморозків висади клеому в сад, але пам’ятай, що у такому віці вона дуже чутлива до температурних перепадів. Відстань між кущиками має бути 30-80 див, залежно від розміру сорту. Для швидкого вкорінення радимо використовувати під час поливу гумат.

Посадка та розмноження клеоми

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Різкий запах благополучно відлякує шкідників від клеоми та її сусідів.Від хвороб вона теж майже не страждає, особливо при правильному догляді. А при появі грибка використовуй фунгіциди та скоректуй режим поливу.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Клеома – фото

Вигадливі суцвіття клеоми оригінально виглядають і поблизу, і на відстані. Їх легко розглядати хоч цілу годину, і нізащо не знайти схожих!

Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома – фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома – фото

Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото
Клеома - фото