Клеома (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Клеома (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Клеома беззастережно увійшла б у топ садових квітів із оригінальними суцвіттями. Її екзотичне походження помітне у всьому, але при цьому добре адаптована до умов середніх широт. Розповідаємо, що ще треба знати про клеому зацікавленим садівникам!

Загальна інформація

Потужне міцне кореневище клеоми дозволяє легко підлаштовуватися під будь-які умови. Залежно від виду висота сильного прямого стебла доходить до 1,5 м. Поступово він здерев’янює знизу і починає розгалужуватися вгорі.

У клеоми красиве листя з 5-7 частин на довгих черешках. На їхньому яскравому салатовому фоні ще краще виглядають білі, пурпурні або рожеві суцвіття по 20 см у діаметрі. Довгі «усики» – це ниткоподібні тичинки.

Цвіте клеома влітку і поступово її суцвіття витягуються. Вона відрізняється сильним та різким ароматом, який приваблює корисних комах у сад. Цікаво, що у рідних широтах він подобається ще й кажанам, небайдужим до нектару.

Загальна інформація

Види клеоми

Незважаючи на те, що кількість природних різновидів клеоми перевалює за сотню, у садах культивуються лише два види. Причому вони обоє родом з лісів Південної Америки.

Формально вони відрізняються лише відтінком, тому їх для простоти поєднують в одну категорію – колюча клеома. Радимо звернути увагу на сорти Пінк та Вайолет Квін, Хелен Кембелл, Голден Спарклер.

Види клеоми

Догляд за клеомою

Клеома віддає перевагу теплому або помірному клімату, так що в більшості регіонів Росії з її вирощуванням немає жодних проблем. Особливо зараз, із нинішньою різноманітністю адаптованих садових форм!