живопліт на ділянці (110 фото ідей): докладний опис як зробити красиву огорожа

Легка інструкція для початківців по створенню живоплоту на дачній ділянці своїми руками. Багато фото готових рішень з гарним оформленням та дизайном.

Живий зелений паркан замість заліза й бетону – що може бути краще? Досвід вирощування природних огорож йде корінням далеко в минуле, в епоху Стародавнього Риму з його фігурними садами. В даний час живоплоти переживають “епоху Відродження”, користуючись все більшою популярністю.

До очевидних переваг природних огорож відносяться:

Екологічність

Живі рослини не шкодять навколишньому середовищу, а навпаки – приносять користь! Вони забезпечують природну вентиляцію, при посадці по периметру ділянки — виділяють кисень. Квітучі культури приваблюють комах-запилювачів.

Економічність

Якщо самостійно зайнятися облаштуванням живого паркану, то можна заощадити істотну суму.

Привабливість

Огорожу з живих, а особливо, — з квітучих рослин виглядає дуже красиво, органічно доповнюючи будь-який ландшафт.

Функціональність

Природні огорожі можна використовувати для різних цілей: відгородитися від сусіда, зонувати простір (наприклад, відокремити город від зони відпочинку або будинку), захистити від вітру теплолюбні рослини, приховати якісь недоліки на ділянці.

При всіх плюсах, природне огорожу має і деякі недоліки:

Довгий період зростання

Навіть швидкозростаюча жива огорожа не може з’явитися на дільниці за кілька днів або тижнів, як звичайний паркан. Доведеться чекати кілька років, поки рослини не досягнуть необхідної висоти.

Недостатня ступінь захисту

Незважаючи на те, що така огорожа здатне гідно нести захисну функцію, його не можна порівняти з масивними парканами.

Залежність рослин від часу року

Зовнішній вигляд природного забору страждає з настанням холодів. Зелень зникає і залишаються голі гілочки (якщо огорожа не складається вічнозелених хвойників).