Альстромерія (60 фото) – види, догляд та вирощування

Альстромерія (60 фото): види та особливості догляду

Альстромерію недаремно ще прозвали перуанською лілією. Невеликі, але дуже яскраві та красиві квіти стануть справжньою окрасою твого саду! Десятки сортів відрізняються забарвленням ніжних оксамитових пелюсток. Ми допоможемо визначитися, який вид альстромерії вибрати і як правильно його доглядати!

Загальна інформація

Альстромерія – незвичайний гість із Південної Америки, і довгий час її називали лілеєю інків. Свою нинішню назву вона отримала на ім’я барона Астрема – відомого шведського ботаніка, який завіз кілька видів до Європи. На дворі було вісімнадцяте століття, і з того часу альстромерія завоювала любов квітникарів у всьому світі.

У альстромерії гнучкі прямі стебла з тонким лілейним листям, у яких перекручений черешок, за рахунок чого верхня сторона пластини виявляється знизу, і навпаки. Кореневище нагадує веретено і йде глибоко в землю, витягуючи поживні речовини.

Загальна інформація - Альстромерія

Ланцетні пелюстки зібрані у два кола, причому вони різні за формою, розміром і навіть відтінками.Популярні жовті, рожеві, оранжеві та червоні сорти, але це далеко не межа. Є багатобарвні, смугасті і плямисті квіти з довгими тичинками, що виступають.

Альстромерію тримають у садах, теплицях та оранжереях. Низькорослі види висаджують у ящики або контейнери для прикраси балконів, альтанок та сезонних клумб. Сорти дуже відрізняються висотою і розмірами, так що спочатку обов’язково визначись з композицією, яку хочеш отримати.

Загальна інформація - Альстромерія

Види альстромерії

Ботаніки та селекціонери працюють з декількома основними видами альстромерії. У садах зазвичай трапляються спеціально виведені декоративні гібриди. Особливо гарні різнокольорові сорти, з деякими з яких ми зараз познайомимося!