Види шнурування взуття для кросівок, кед, черевик, туфель, фото і відео

Зав’язувати шнурки ми починаємо ще з дитячого садка. Кросівки, кеди, класичні туфлі і черевики – все передбачає в собі шнурівку. Багатьом це настільки набридає, що вони переходять на взуття закритого типу або з застібками у вигляді замків і липучок. Проте більшість навіть і не замислюються про те, що шнурівка може бути не лише фіксатором взуття на нозі, але і красивим аксесуаром, який приверне увагу на вулиці. Для того, щоб навчитися красиво шнурувати взуття, необхідно вивчити різні види шнурування взуття.

Можна розглянути декілька класифікацій шнурівок.

Першу виділяють з приводу використання: офіційна (інакше класична) і неформальна. Кожен розуміє, що на ділові переговори в туфлях, зашнурованных різнокольоровими шнурками драбинкою, недоречно приходити, і, аналогічно, на молодіжній вечірці буде перевагу у молодої людини, на якому не строгий костюм і взуття, стандартно зашнурованная, а в яскраві кеди з цікавою шнурівкою.

До класичних видів шнурівки відносяться:

 • Шнурівка перехресна. Шнурки виводяться у нижні отвори, кінці натягаються рівними по довжині, перехрещуються і посмикуються в отвори на рівень вище через внутрішню частину взуття. Таким чином, шнурки виводяться наверх і затягуються. Цей спосіб по праву найпопулярніший, в силу своєї простоти і швидкості виконання.
 • Шнурівка в європейському стилі. Ця шнурівка незвичайна, але в той же час лаконічна і стримана, додасть елегантності в ваш образ. Шнурок протягуємо в нижній ряд отворів зовні всередину. Ліву частину шнурка заводимо в праве третє (знизу) отвір зсередини і паралельне праворуч зовні. Беремо правий кінець, заводимо в другу дірочку зліва знизу вгору і паралельно стоїть отвір праворуч зовні. Протягуємо цей край під лівим шнурком і виводимо в четверте отвір від нижнього ряду по правій стороні зсередини, за аналогічною схемою рухайтеся залишився отвори.
 • До неформальним видами шнурівки можна віднести.

 • Шнурівка прямими лініями. Виглядає дуже незвично і цікаво, особливо на спортивному взутті типу кедів або кросівок. Шнурок просовується у нижній ряд отворів зовні всередину. Лівий кінець протягується в третій отвір зсередини, потім виводиться в паралельне отвір на праву сторону, права частина шнурка просовується у другий отвір зсередини, потім перекидається паралельно на ліву сторону. Потім той кінець, який виявився праворуч, просовується в п’яте отвір, вважаючи знизу, і знову паралельно виводиться на ліву сторону. Той шнурок, який опинився зліва вставляється в четверте отвір і перекидається на правий бік по прямій лінії. Продовжуйте діяти за цією схемою до самого верху і отримаєте шнурівку у вигляді паралельних прямих.
 • Спадаюча шнурівка. Дуже проста у виконанні, але в той же час виглядає свіжо. Шнурок просовується у нижній ряд зверху. Правий кінець просовується в наступну дірочку, паралельно переноситься на праву сторону (зверху вниз), далі по діагоналі ведеться в ліву сторону четверте отвір від початку. Правий кінець вставляється під шнурівкою в третій отвір праворуч, і по прямій лінії протягується в третій отвір ліворуч (зовні всередину). Ось такими діагоналями і рухайтеся до верху.
 • Другу класифікацію можна пов’язати з кількістю отворів у взуття: з 5 дірками, з 6 дірками, з 7 і так далі.

  Для взуття з 5 отворів підійде шнурівка в стилі метелик. Шнурок протягується в взуття зсередини назовні (нижній ряд). Лівий і правий кінець посмикуються в наступні за рахунком дірочки, не перетинаючись. Після цього вони направляються хрест-навхрест, і правий кінець просовується у третій отвір ліворуч зсередини і аналогічної лівий переходить на праву сторону. Після шнурки посмикуються у вищестоящі дірочки, і процедура повторюється.

  Якщо у вашій взуття 6 отворів, то в цьому випадку підійде шнурівка військових. Для цього шнурок просовується у нижній ряд знизу вгору, кінці піднімаються в наступне отвір, потім робиться перехльости правого і лівого шнурка і вони посмикуються в другі отвори, тільки вже на протилежному боці. За цією методикою шнуруйте до самого верху.

  Якщо ви вирішили урізноманітнити свій образ незвичайної шнурівкою, зверніть увагу на цікаві моделі самих шнурків: кольорові, з малюнком, що світяться в темряві, зі звіриним принтом, широкі, вузькі, зі стразами. Комбінуйте різні варіанти, і ваша одна пара кедів буде виглядати кожен раз по-новому, свіжо.

  Невеликий рада! Не розраховуйте, що зашнурувати незвичайної шнурівкою вийде з першого разу. Деколи доводиться потренуватися, тому подбайте про це задовго до виходу на вулицю, ознайомтеся з фото взуття з тієї чи іншої шнурівкою, подивіться, чи виходить у вас так само чи варто ще повправлятися, але відмовлятися від такого декоративного рішення в образі, як шнурівка, точно не варто.

  Відео по темі статті