Сердечко своїми руками поетапно – 140 фото кращих ідей і новинок

Покрокова інструкція з фото та описом щодо створення красивого сердечка своїми руками. Легкий майстер-клас для дітей, а також шаблони і схеми.

У наш час, серце виступає таким собі символом любові, прихильності один до одного. Закохані дарують милі штучки у вигляді сердечка на День Святого Валентина, на річницю знайомства, просто, щоб зробити приємне своїй другій половинці…

Існує величезна кількість різних предметів у формі серця, наприклад: листівка, подушка, об’ємні вироби, скринька, сережки, свічки…

Природно подарунок буде більш цінним, якщо зробити його власними руками. В інтернеті можна знайти масу варіантів і ідей з чого можна зробити сердечко.

Серце з паперу

Мабуть найпростіший і найпоширеніший варіант як зробити гарне сердечко своїми руками — створити його з паперу. З такого поширеного матеріалу можна зробити оригінальні вироби у вигляді сердечка, причому як прості плоскі, так і об’ємні серця.

Найчастіше на дану тему з паперу створюють листівки-валентинки, об’ємні вироби в техніці оригамі, паперові гірлянди з маленьких сердець…

Валентинка з паперу

Можна знайти безліч різних фото, як зробити паперове сердечко на 14 лютого. Кожен варіант цікавий, оригінальний у своїй задумом, його можна взяти за основу і додати щось особисте.

Проста листівка у вигляді сердечка з паперу

Необхідні матеріали:

 • біла папір і двосторонній папір червоного кольору;
 • олівець;
 • ножиці;
 • клей ПВА.

На білому папері намалювати велике серце і вирізати, а з червоного паперу вирізати 3-4 невеликих серця. Біле серце акуратно зігнути навпіл, маленькі червоні серця теж зігнути по осі симетрії.

Червоні сердечка акуратно склеїти між собою, що вийшла така собі «гармошка» та вклеїти її у прочинене велике біле серце. Таким чином при розкритті валентинки виходить одне велике біле серце і всередині маленькі червоні.

У листівці можна написати побажання, а на титульній сторінці приклеїти фото або намалювати щось тематичне, також можна прикрасити за допомогою блискіток, стрічок.

Пухнаста валентинка

Є один простий покроковий майстер-клас як зробити сердечко своїми руками пухнасте і м’яке на вид.

Такий варіант створення серця не вимагає багатьох матеріалів і великої кількості часу, потрібно лише підготувати:

 • серветки або гофрований папір червоного кольору;
 • білий картон;
 • зубочистка;
 • клей ПВА;
 • ножиці;
 • олівець.

На картоні намалювати серце, бажаного розміру і вирізати його. Серветки або гофрований папір нарізати на невеликі квадратики, однакового розміру, приблизно по 2 см з кожної сторони. На кінчик зубочистки намотати невеликий шматочок червоної гофрованого паперу або серветки.

Намазати картонне серце клеєм. Помістити зубочистку в центр картонного серця, трохи придавити, щоб серветка або папір приклеїлася. За допомогою зубочистки і нарізаних червоних квадратиків заповнити серце повністю, щоб воно вийшло об’ємним і пухнастим на вид.

Щоб сердечко вийшло без білих просвітів, варто щільно приклеїти паперові квадратики. На зворотному боці картону за бажанням можна написати вірші або визнання.

Серця в інтер’єрі

Одні з кращих виробів на тему сердець вважаються вироби для домашнього декору. До даної категорії можна віднести: гірлянди з сердечок, декоративні подушки у вигляді символу любові, фото рамки, свічники і свічки зроблені своїми руками у вигляді сердець, декоративні предмети з ротанга.

Також на кухню можна зшити красиві прихватки і підставки під гаряче у вигляді сердечок, сплести кошик або конфетчицу у формі серця. В інтернеті можна з легкістю відшукати самі різні ідеї та інструкції як зробити сердечко своїми руками без зайвих навичок і вмінь.

Свічка з серцем

Свічка є в кожному будинку, а, щоб надати домашньому інтер’єру більше тепла і романтики можна зробити своїми руками свічку в підстаканнику з маленьким сердечком усередині.

Таку свічку можна подати в якості невеликого подарунку, а можна зробити кілька штук, тоді їх буде достатньо для романтичної вечері.

Необхідно підготувати:

 • віск для виготовлення свічок;
 • фарбу для свічок червоного кольору;
 • ароматичні масла за бажанням;
 • гніт;
 • квадратний підсвічник скляний, прозорий;
 • невелику форму для печива у формі серця;
 • невелике деко або форму для випічки будь-якої форми;
 • рослинна олія;
 • клейовий пістолет зі стрижнем;
 • пальник.

Форму для випічки змастити невеликою кількістю масла, щоб було легше витягувати потім віск.

Нагріти віск на водяній бані або в пароварці. У віск додати ароматичні масла і барвник. Вилити у змащену маслом форму, щоб товщина воску вийшла приблизно 1-1,5 см і дати охолонути.

Коли віск застигне і стане схожим за консистенцією на густе тісто, то акуратно формочкою у вигляді серця видавити 4 сердечка. Отримані серця залишити до повного застигання або, щоб прискорити процес помістити їх в холодильник.

Пальником нагріти одну стінку підсвічника, всередину помістити сердечко і прогрівати пальником, до тих пір поки воно не приклеїться. Таким же способом приклеїти інші 3 серця на вільні сторони підсвічника.

З допомогою клейового пістолета приклеїти гноти в центр підсвічника до дна. Нагріти на водяній бані віск до температури 70 градусів і акуратно влити в свічник. Після того, як віск охолоне, обрізати зайвий шматочок гнота.

Таким простим способом можна зробити дуже красиві і стильні свічки в свічниках.

Гірлянда з сердець

Існує дуже багато варіантів і матеріалів для того, щоб зробити гірлянду з сердечок. Можна використовувати для основи: папір, нитки, дріт, фетр, фольгу…

Один з цікавих способів створити гірлянду на дану тему — це використовувати для основи дріт і міцні нитки (для в’язання).

Необхідно з міцного дроту сформувати серця бажаного розміру. Кожне серце рясно обмотати нитками і в довільному порядку створити павутинку.

Згори кожного серця нитки зробити невелику підвіску. Всі зроблені серця протягнути на довгу міцну нитку в довільному порядку.

Таку гірлянду можна використовувати для прикрашання стін, вікон, сходів…

Подушка-сердечко

Щоб зробити подушку у вигляді сердечка власними руками знадобиться:

 • ватман і олівець;
 • міцна тканина;
 • швейні шпильки;
 • міцні нитки, голка, ножиці;
 • для наповнення подушки (силікон, синтепон, пух…).

На ватмані намалювати акуратне серце, бажаного розміру і вирізати. Тканина скласти навпіл, лицьовою стороною вниз. До тканини прикріпити швацькими шпильками макет серця з ватману і обвести олівцем враховуючи при цьому відстань на шов, приблизно см

З допомогою метра виміряти відстань серця від нижнього кінця до верхньої лінії западини, до отриманого числа додати 3 см і вирізати з тканини 2 смуги завдовжки щоб кожна була дорівнює отриманому числа, а шириною приблизно 10-13 див.

Докласти відрізок лицьовою стороною до зовнішньої частини серця і прихопити шпильками по периметру, в поглибленні серця повинно залишитися приблизно 2 см для припуску. Пришити смугу.

Пришити другу смугу за принципом першої і зшити їх між собою, не забувши залишити невеликий отвір для вивертання та набивання подушки. Отриману заготівлю вивернути і наповнити наповнювачем, зашити.

Таку подушку можна прикрасити написом з акрилової фарби і вишити нитками, можна пришити серцю оченята, носик, посмішку.

Фото сердечок своїми руками