Робимо декор горщиків своїми руками поетапно: 120 фото кращих ідей

Красиве оформлення декору горщиків для квітів своїми руками. Легка інструкція, незвичайні ідеї, багато фото, а також список елементів для створення декору.

Незважаючи на те, що зараз можна купити практично все що завгодно, актуальність речей, які зроблені своїми руками нікуди не пропадає. При чому далеко не завжди треба володіти якимись спеціальними навичками. Достатньо лише мати під рукою якісний клей або клейовий пістолет, а також різноманітні намистини, залишки текстилю або, наприклад, фетру.

Деякі фото декор горщиків виглядають настільки шедеврально, що, здається, перед нами робота справжніх художників. При чому прикрашають абсолютно всі типи горщиків незалежно від матеріалу, який ліг в основу їх виробництва.

Папір для створення декору

Одним з матеріалів, з допомогою якого здійснюється декор квіткових горщиків. Під загальною назвою папір ховається також різний картон та інші її різновиди.

Як правило, такий декор не є довговічним, так як при постійному поливі, вона досить швидко втрачає свої основні характеристики. Тому або часто доводиться переробляти таку конструкцію, або міняти її на більш міцну і універсальну.

Якщо все-таки обраний такий варіант декорування, то рекомендується вибирати більш щільний вид паперу, наприклад, гофрований картон. Його використовують найчастіше в якості пакувального матеріалу для різного роду коробок.

Такий паперовий декор горщиків своїми руками завжди виглядає дуже стильно і доречно.

Грунт як елемент декорування

Цікаво, що навіть декор пластикових горщиків можна перетворити в справжнє мистецтво. Для цього всього треба взяти звичайний грунт, який використовується на різного роду акваріумів, а також клейовий пістолет.

З допомогою нескладних дій грунт наклеюється на всю бічну поверхню горщика. Після чого йому дається час на висихання, а далі ґрунту необхідно надати незвичайний відтінок, який, наприклад, може ідеально поєднуватися з інтер’єром.

Нерідко можна знайти і майстер-клас з декору горщиків з допомогою ґрунту, де обклеюється не вся поверхня горщика, а, наприклад, якась частина.

Глиняні горщики і їх декор

Спочатку глиняний горщик більш міцний, ніж пластиковий. Але, як правило, всі цікаві горщики, наприклад, зроблені з кераміки стоять вже на цілий порядок дорожче. Тому є відмінна альтернатива створити декор глиняних горщиків самостійно.

В якості елементів, які можуть бути використані для декорування підійдуть залишки тканини, наприклад, відмінно поєднується з глиною полотняна тканина.

Її можна забарвити в золотою або сріблястий відтінки, а якщо додати великі намистини або кольорові нитки, то вийде готовий дизайнерський подарунок, який можна презентувати на будь яке свято.

Забарвлення глиняних горщиків

Крім того, що глиняні горщики можна обклеювати різним матеріалом, їх також фарбують. Особливо цікаво виглядає фарба, якщо підібрати цікавий трафарет. Так на горщиках можуть з’явиться, наприклад, сердечка або тварини.

Зазвичай спочатку горщика надають основний або базовий відтінок, а в подальшому його можна також розписати пензлем, завдавши різні цікаві візерунки або навіть справжню композицію.

Шпагат як елемент декору

Крім забарвлення створюється декор горщика шпагатом. Їм обтягується по периметру весь горщик, а далі його можна також, наприклад фарбувати у відповідний колір. Варто відзначити, що шпагат підійде і в якості додаткового матеріалу для створення будь-якої композиції.

Тут варто спиратися на фантазію, яка обов’язково підкаже, як його застосувати. Така конструкція має більш міцну основу і протримається набагато довше, ніж декор горщика папером.

Варіанти декору для кераміки

Особливих відмінностей і переваг по використанню того або іншого матеріалу не існує. Єдине можна з упевненістю говорити про те, що декор, який передбачає використання паперу, на жаль, менш міцним, ніж інші альтернативні матеріали.

Що стосується металу, то тут ціле поле матеріалів, які можна застосовувати, підійдуть практично всі варіанти. Так такі горщики добре піддаються різним видам розпису, для яких можуть використовуватися фарби з різних компонентів. Для них підійдуть і деталі з текстилю. Так можна зустріти навіть горщики з мереживною обробкою.

Декор нитками

Якщо в наявності немає красивих намистин, гофрованого паперу або шпагату, але хочеться творити і прикрасити наявний безликий горщик, то можна скористатися тим, що, напевно, завжди знайдеться в господарстві, а саме мова йде про звичайних нитках і пряжі.

Пряжа підійде трохи більше, так як її основа набагато щільніше і товщі. Тому обов’язково варто пошукати в засіках і вибрати різноманітні відтінки, з яких напевно вийде яскраве оформлення майбутнього шедевра.

Але можуть підійти і звичайні нитки, які вже точно є в кожному будинку. Головне продумати сам варіант композиції. Так як без хорошого ескізу недосвідченим рукодільниця доведеться зовсім не просто.

Мозаїчні горщики

Найбільш трудомісткий, але дуже гарний підхід до прикраси горщика. Мозаїка вимагає не тільки терпіння, а й спеціального матеріалу. Скористатися таким способом найбільш раціонально тим рукодільниця, у яких нещодавно завершився ремонт і залишилися, наприклад, залишки плитки.

Особливо цікаво буде виглядати плитка різних відтінків, так як з неї можна створити справжнє мозаїчне панно.

Спеціально бігти за плиткою не варто, так як крім покупки її ще доведеться відповідним чином розламати, а це завдання досить трудомістка. Тому мозаїка підійде в тому випадку, якщо такі залишки лежать без діла.

Декор з каменів

Розповідаючи про декорі різноманітних горщиків, не можна не сказати про матеріалі, який навіть немає необхідності купувати, а виглядає тим не менш він також цікаво.

Мова йде про звичайних каменях. Для декору підійдуть маленькі і акуратні. Камені легко клеяться і довго тримаються, тому підібравши потрібну кількість, можна без зайвих складнощів задекорувати будь-горщик

Особливо цікаво виглядають морські камінці, але якщо немає можливості дістати саме їх, то можна скористатися і тими, що знаходяться неподалік, головне, щоб їх розмір був органічний розміром горщика, на який їх чекає надалі зміцнювати. А тим, хто живе на узбережжі в якості декору можна застосовувати ще й черепашки.

Звичайно все, що прикрашають черепашками різних форм і кольорів користується великим попитом і популярністю. Тому і такі горщики можна буде навіть продавати. Тому, чим раніше почати практикуватися в даній сфері, тим краще. Мало що може стане в нагоді вже в найближчому майбутньому.

Головне, перед тім, як безпосередньо приступити до роботи, підібрати якісні і надійні комплектуючі, а саме хороший клей та інші елементи кріплення, якщо такі потрібні, так як від них буде залежати те, наскільки міцним вийде весь декор горщика.

варто для роботи вибирати найдешевший клейовий пістолет, так як він легко може підвести в самий несподіваний момент або навіть зіпсувати майже створену композицію. При виборі матеріалу варто ставити в главу органічність поєднання майбутніх деталей, вони повинні створювати композицію.

Фото декору горщиків