Фрукти з паперу (100 фото ідей): плоскі та обємні вироби своїми руками

Вчимося робити гарні фрукти з паперу своїми руками. Приклади цікавих виробів, а також майстер-клас з фото та описом.

Довгий час вироби з паперу, в тому числі і фрукти, асоціювалися виключно з дитячим творчістю. Зараз з’явилося безліч цікавих технік роботи з папером і картоном. Вони дозволяють створювати цікаві вироби, які можуть бути не тільки дитячою іграшкою, але і предметом інтер’єру або подарунком.

Аплікації

Мабуть, найпростішим способом зробити красиві декоративні фрукти є аплікація. Якщо мова йде про заняттях з дитиною, самі прості композиції з паперу зможе осилити навіть дошкільник. Дорослі також можуть робити аплікації з паперу.

Натюрморт може стати справжньою прикрасою будинку, якщо, наприклад, зробити аплікацію об’ємною. Для цього кожну деталь можна кілька разів скласти, намічаючи лінії згинів. Така деталь сама по собі стане згинатися і стане опуклою. Наклейте її на основу, і ваша аплікація перетвориться у панно.

Гірлянди

Якщо роздрукувати або намалювати невеликі картинки з фруктами і вирізати їх, вийде гірлянда для свята. Картинки потрібно нанизати на нитку або прозору волосінь за допомогою голки.

Паперові фрукти з паперових тарілок

Разом з дитиною можна зробити фрукти з паперових тарілок. Для цього будуть потрібні білі паперові або пластикові тарілки, ножиці, фарби і пензлики. На круглому підставі можна намалювати цілий фрукт в розрізі, наприклад апельсин або яблуко. З розрізаних на 4 частини тарілок вийдуть скибочки кавуна і полунички, а з половинок тарілок часточки лимона.

Фрукти-гармошки

В інтернеті часто зустрічаються фото фруктів з паперу, які складаються з безлічі тонких листків. Насправді у виготовленні таких виробів немає нічого складного.

Просто дотримуйтесь інструкції, як зробити такий фрукт своїми руками:

 • З білого паперу або картону виріжте шаблон фрукта, наприклад силует яблука без хвостика;
 • Прикладіть шаблон до кольорової папері обведіть;
 • Виріжте 10 або більше заготовок;
 • Кожну заготовку складіть навпіл;
 • З допомогою клею-олівця склейте заготовки між собою. Приклеюйте тільки половинки фруктів. У вас повинна вийти фігура-гармошка;
 • Намалюйте на деталях насіння;
 • Приклейте яблуку хвостик і листок.

Чим більше ви зробите деталей для такої вироби, тим стійкіше вона буде.

Фрукти в техніці квіллінг

Методом скручування паперових стрічок можна виконати практично будь-який фрукт. Для цього потрібно вирізати з картону основу за формою обраного фрукта. Потім із стрічок потрібного кольору потрібно скручувати спіралі (накручувати стрічку можна на спеціальний гачок або на олівець).

Спіралями потрібно заповнити контур фрукта. Коли підстава буде заповнено, по контуру приклеюють одинарну стрічку, щоб робота мала закінчений вигляд.

Вироби з м’ятою папери

Об’ємні вироби фруктів з паперу можна зробити в техніці «М’ятих кульок». Її сенс полягає в тому, що м’ятою папері можна надати будь-яку форму, наприклад фруктів. В якості матеріалу підійде будь-яка папір офісна, зошитові листи, старі газети і журнали, туалетний папір.

Якщо потрібно створити більш гладкі форми, наприклад для лимона, папір можна трохи змочити і надати їй потрібну форму. Коли папір повністю висохне, виріб можна пофарбувати. Щоб за виробом було легше доглядати, його можна додатково покрити лаком.

Фрукти-ліхтарики

Із смужок звичайної кольорового паперу роблять порожнисті фрукти-ліхтарики. У цій техніці можна зробити фрукти округлої форми. Пропонуємо вам майстер-клас по виготовленню ажурних фруктів:

 • З кольорового паперу потрібного кольору виріжте 4-6 смужок, товщиною 1 см;
 • Покладіть перші дві навхрест і приклейте у місці з’єднання;
 • Змастіть центр клеєм і приклейте інші смуги у формі сніжинки;
 • З’єднайте краю кожної смуги і склейте між собою, повинен вийти ажурний кулька;
 • Поверх кульки приклейте ручку і листочок.

Така саморобка може прикрашати інтер’єр, її можна підвісити на нитці або волосіні для прикраси дитячої кімнати або різдвяної ялинки.

Модульні орігамі-фрукти

Модульний орігамі-фігури складаються з стандартних трикутних заготовок. Їх потрібно заздалегідь зібрати в потрібній кількості. Після, згідно зі схемою, з їх формують фігуру, наприклад ананас.

Модульні фігури з спеціального паперу для орігамі виходять дуже міцними, а якщо їх покрити лаком, то вони дуже довго будуть прикрашати ваш інтер’єр, їх можна буде навіть протирати вологою ганчіркою.

В інтернеті є безліч шаблонів та ідеї для створення фруктів в цій техніці, як прості, так і для досвідчених майстрів.

Кубічні фрукти

Зараз набирає популярність шаблонна техніка орігамі. На відміну від традиційних виробів, вона не вимагає багаторазового згинання листів паперу та вивчення складних схем.

Готовий шаблон можна скачати, роздрукувати, вирізати з цупкого паперу. Заготовку можна зробити білою і прикрасити самостійно або роздрукувати вже кольорову картинку.

Вирізаний шаблон потрібно зігнути по пунктирних лініях і склеїти. Вироби з паперу можуть прикрасити інтер’єр, а картонні фрукти підійдуть для ігор з дітьми.

Фруктові парасольки

Для прикраси столу можна зробити паперові фрукти-парасольки. Для цього достатньо вирізати коло і намалювати на ньому зріз круглого фрукта (добре будуть виглядати цитрусові, ківі, кавун). Далі потрібно скласти коло гармошкою, щоб вийшов купол-парасольку.

Таку саморобку наколюють на шпажку або приклеюють до коктейльної трубочки. Готової виробом можна прикрасити склянки для напоїв, торт або вазу з цими фруктами.

Фрукти з пап’є-маше

Техніка пап’є-маше давно зарекомендувала себе як дуже точна технологія. Суть її полягає в обклеюванні зразка кількома шарами паперу для створення точної копії. Кожен шар складається з маленьких шматочків паперу.

За зразок можна взяти навіть цей фрукт, наприклад банан:

 • Фрукт обмотують харчовою плівкою, щоб він краще відходив від паперу.;
 • Перші кілька шарів роблять з шматочків газети, кожен з яких занурюють у розбавлений водою клей ПВА;
 • Після висихання попереднього шару можна наклеювати наступний. Останні два шари роблять з білого паперу. Так готовий макет буде простіше фарбувати;
 • Після повного висихання папери виріб потрібно акуратно розрізати навпіл і вийняти справжній банан;
 • Половинки пап’є-маше склеюють за допомогою тих же шматочків білого паперу;
 • Готовий паперовий банан фарбують і за бажанням покривають лаком.

В техніці пап’є-маше можна робити реалістичні моделі фруктів або ємності для зберігання, вони можуть мати кришку або бути відкритими.

Готову невелику виріб можна залишити розрізаною навпіл, тоді з неї вийде ваза для цукерок з кришкою, а з половинки великий вироби вийде відкрита ваза для фруктів. Для цих цілей більше підходять моделі фруктів круглої форми.

Перевагою паперових виробів є різноманітність технік і невисока вартість витратних матеріалів. Для створення красивих і незвичайних виробів деколи достатньо набору для уроків праці, який продається в будь-якому канцелярському магазині.

Виберіть серед безлічі технік роботи з папером ту, яка буде цікава саме вам і приступайте до роботи. Освоївши базові навички, ви зможете підключити власну фантазію і створити фрукти з паперу, які порадують рідних і прикрасять ваш будинок.

Фото фруктів з паперу