Подушка своїми руками – викрійки, основи пошиття, вибір наповнювача та ідеї класних форм

Майстер-клас з пошиву красивою подушки своїми руками поетапно. Фото незвичайних ідей, викрійки, схеми та рекомендації як зробити гарну подушку легко і швидко.

Подушки давно стали символом затишку і комфорту. Вони дарують чудовий відпочинок в нічний час, підтримують спину під час перегляду телевізійних програм, красиво прикрашають дивани, ліжка та крісла.

Трохи історії та магії

Але так було не завжди. Спочатку подушки являли собою великі камені, які підкладали під голови, щоб зберегти зачіску під час сну.

Перші м’які подушки вперше з’явилися в Древній Греції, де місцеві сибарити ніжилися в постелях мало не цілодобово.

Трохи пізніше подушки стали вважатися магічними предметами. Досі дівчата ворожать на судженого саме з допомогою цього нехитрого предмета. А невеликі мішечки з пахучими травами, заховані в подушці, покликані відігнати злих духів і залучити самі приємні сновидіння, знизити головний біль і прискорити одужання в дні хвороби.

Типи подушок

Види та ідеї подушок своїми руками поділяються на кілька великих груп.

За призначенням подушки можуть грати декоративну або практичну роль, бути диванними або підлоговими елементами створення затишку в домі.

Декоративні подушки

Декоративні подушечки можуть розташовуватися не тільки на дивані або кушетці, часто ними декорують крісла, кушетки, стільці, ліжка. Найчастіше це досить жорсткі вироби, вони не були призначені для створення комфортних умов для людини і виконують роль предмета інтер’єру

Декоративні практичні подушки можуть мати самі різні форми. Їх часто роблять у вигляді сердечок, собак і кішок, машинок і героїв мультиків. На них можна спати, але найчастіше їх застосовують для оформлення приміщення або ігор з дітьми.