Як робити розтяжку, щоб сісти на шпагат для початківців. Відео-уроки

За твердженням фітнес тренерів, натренувати м’язи тазостегнової частини тіла і досить швидко сісти на шпагат може практично будь-яка здорова людина при належному бажанні до тренувань і відсутності протипоказань.

Головне – якісний підхід до тренувань, адже результати залежать багато в чому від того, наскільки правильно робиться розтяжка, як тренуються м’язи тазу і стегон. Щоб швидко сісти на шпагат, в першу чергу, необхідна регулярність тренувань і цілеспрямованість.

Скільки часу потрібно тренуватися, щоб сісти на шпагат

Якщо є хороша розтяжка і досвід у спорті, сісти на шпагат буде досить просто. Абсолютним новачкам у спорті без належної фізичної підготовки, доведеться працювати довше і наполегливіше, ніж людям, які займаються якимось видом спорту на регулярній основі.

На те, як швидко людина сяде на шпагат, впливають деякі фактори

Існують фактори, що впливають на фізичний стан тіла людини, які слід враховувати, складаючи план тренувань, щоб сісти на шпагат:

 • Генетична схильність — вроджена гнучкість тіла, яка залежить від довжини зв’язок, кількості саркомерів і еластину в м’язах.
 • Частота і тривалість суглобової розминки перед тренуванням, а також правильність техніки виконання тренувань, щоб сісти на шпагат.
 • Щоденник тренувань, завдяки якому можна стежити за своїм розвитком не тільки психологічними, але й фізичним.
 • Правильне здорове харчування, яке повинно включати достатню кількість води, розраховане на вагу та вік людини.
 • Коли досягається гнучкість, відбувається зміна м’язів, суглобів і зв’язок. На це, звичайно, потрібен час і сили. Тому не можна сподіватися на те, що можна сісти на шпагат за день чи навіть за 1 місяць.

  Розтяжка не повинна супроводжуватися болем

  Вправи слід робити не через біль. В основному за день сідають ті, хто має і так гарну гнучкість або ж діти, так як їх організм не сформований до кінця.

  Але все ж хочеться знати, скільки часу піде на тренування і залежить це від віку. Фахівці кажуть, що якщо почати займатися до 30 років, то в основному на регулярні заняття йде 3-5 місяців. Людям після 30 знадобиться більше півроку інтенсивних тренувань.

  Ці цифри розраховані на людей з середніми фізичними даними. На терміни вплине тільки ступінь гнучкості, терпіння і настрій.