Вакуумні вправи для живота. Як правильно виконувати, техніка вакуумних вправ

Прагнучи схуднути, дуже складно буває прибрати ненависні жирові накопичення в області живота. Не завжди хитання преса дозволяють досягти необхідних результатів.

При фізичних навантаженнях працюють тільки поверхневі м’язи (прямі і косі). Але в глибині м’язового корсета прихована поперечна м’яз живота. Саме вона і відповідає за вузьку талію, здорову спину і правильну поставу.

Вакуумні вправи для живота використовували ще атлети бодібілдингу. Чоловіки купували трикутну форму спини (талія, груди, плечі), а жінки — підтягнутий корсет. Такі напрямки в йозі, як наули і уддияна бандха дали початок техніці вакууму.

Суть вправи вакуум, його особливості

Найкращий час для занять — ввечері перед сном або вранці натще. Шлунок повинен бути порожнім.

Правильне дихання — основа вправи. Для початку робиться глибокий вдих.

На видиху передня стінка живота як можна сильніше наближається до хребта. При цьому органи черевної порожнини виштовхуються під ребра.

Основні моменти:

  • При виборі положення (лежачи, сидячи, стоячи, на колінах) необхідно зрозуміти, що чим складніше дається виконання, тим воно ефективніше працює.
  • М’язи втягуються максимально тільки після докладного видиху кисню.
  • Час затримки дихання індивідуально для кожного. Не варто надмірно навантажувати свій організм, але і не допускати послаблень. Роблячи черговий підхід, кожен раз намагатися збільшити час фіксації.
  • Не кидати різко живіт після закінчення комплексу. Поперечна м’яз протягом тренування повинна завжди перебувати в тонусі.
  • До навантаження теж варто підійти персонально. Одні віддадуть перевагу по 2 підходи (ввечері і вранці) по 35 повторень у кожному. Інші, зменшивши кількість, ускладнять техніку виконання.