Як позбутися дротяника на городі: найкращі народні засоби

Як позбутися дротяника на городі

Дротики – не такий «відомий» ворог городу, як мурахи або колорадські жуки. Вони досить непомітні, їх складно виявити і не всі знають, хто це такі. Але ось збитків від дротяників вистачає з лишком, адже коли вони нарешті трапляються на очі – шанси врятувати рослину вже майже нульові. Ми зібрали всі найкращі народні засоби, щоб позбутися дротівника на городі!

Дротяки на городі: чим небезпечні?

Спочатку розберемося, хто такі дроти, адже вони досі так мало вивчені. Насправді це не окрема комаха, а личинки жуків-лускунів. Дорослі особини поїдають в основному листя злакових і не надто небезпечні. За сезон одна самка відкладає кілька сотень яєць, а ось з них прокльовуються куди більш ненажерливі личинки-дротяники.

Дротник – головна загроза городів, адже він без перебільшення всеїдний. На своєму шляху личинки змітають картоплю, буряки, помідори, капусту, редис – і це ще не все. Їм абсолютно байдуже, бульби це або паростки, тільки насіння, що проросло, або дорослі рослини. За сезон у самому занедбаному випадку дротяники можуть знищити до 75% урожаю.

Чим небезпечні - Як позбутися дротяника на городі

Як виявити дротяника

Помітити дротяника дуже проблематично, адже личинки ховаються у землі та неохоче виповзають на поверхню. Зазвичай дізнатися, що бульби нещадно з’їдені, можна лише на етапі збирання врожаю. У кращому випадку – під час підгортання або розпушування ґрунту.

Іноді запідозрити появу ненажерливих паразитів можна за наявності дорослих особин. Але і з ними не все так гладко, адже зовні вони дуже схожі на нешкідливі жужелиці. Отже, доведеться прислухатися, чи не видають жуки в процесі активності характерні клацання.

Як виявити та позбутися дротяника на городі

Якщо хоч раз тобі траплялися картоплини, поцятковані звивистими ходами – це робота дротяника. На ранніх стадіях на нього вказують темні плями та чорні цятки.

Рятує лише те, що личинки дуже повільно просуваються від куща до куща, бо краще справляються з вертикальними ходами. Це дає незначну фору та можливість втратити пару рослин, а не всю грядку.

Як виявити і позбутися дротяника на городі