Обрізка троянд навесні: покрокова інструкція для початківців (відео)

Обрізка троянд навесні: покрокова інструкція для початківців

Кусти троянди дуже гарні, але водночас досить примхливі і вимагають ретельного догляду. Одна з найважливіших процедур, без якої неможливо обійтися – обрізка троянд навесні. Адже потрібно позбутися слабких пагонів, омолодити кущ після зими та скоригувати його форму. А ще обрізка стимулює активну вегетацію, а влітку така троянда довше та краще цвіте!

Коли треба обрізати троянди?

Конкретних термінів обрізки, універсальних на всі випадки життя, немає. Потрібно встигнути до активного руху соку, щоб не зашкодити троянди. Але треба дочекатися, поки остаточно зійдуть заморозки, бо різке похолодання одразу небезпечне.

Вибери момент, коли нирки набухають, але пагони поки що не ростуть. У середніх широтах це приблизно кінець березня або початок квітня, а на півночі може бути і кінець травня. Це має бути сонячний теплий день, щоб мінімізувати стрес для рослини.

Коли треба обрізати троянди

Види обрізки

За сезон троянди обрізають кілька разів, але весняне обрізування – основне і воно може вирішувати різні завдання.Все залежить від сорту, віку, форми та особливостей чагарника. І, звичайно, від твоїх очікувань і планів на нього.

Обрізання троянд, що проріджує

Це головне обрізання для здоров’я троянди, тому що хворі, що підгнили й промерзлі гілки прибирають. Зрізай слабкі гілки та все, що росте вглиб, адже в майбутньому вони не доставлять нічого, крім проблем. Якщо якісь пагони не цвіли весь минулий сезон, їх можна омолодити і вкоротити до першої набряклої нирки.

Обрізання троянд, що проріджує

Омолоджуюче обрізання троянд

Така обрізка потрібна дорослим або чагарникам, що занадто активно ростуть. Зазвичай це троянди, яким вже більше трьох років, і молодим стеблам не вистачає місця та ресурсу. Прореди старі пагони і залиш тільки кілька з них, а решта гілок укоротить до 25 см.

Обрізання троянд, що омолоджує