20 кращих сортів томатів, стійких до фітофтору

20 кращих сортів томатів, стійких до фітофтори

Фітофтороз – одне з найпоширеніших захворювань, на яке страждають помідори та інші пасльонові культури. Його викликає грибок, боротися з яким досить проблематично. Але є й добрі новини! Існують сорти із підвищеним імунітетом. Наприклад, ці 20 найкращих сортів томатів, стійких до фітофтори!

1. Маленький принц

Швидкостиглий сорт із дрібними, до 45 г, округлими плодами. Він примітний стабільним урожаєм та хорошим смаком, щоб їсти помідори свіжими або консервувати.

Маленький принц

2. Огородник

Рання тепличний сорт швидко витягується практично до 2 м. Рекомендується формувати його в 2 стебла і обов’язково підв’язувати. Він стійкий до фітофтора, а плоди добре і довго зберігаються.

Огородник

3. Карлсон

Високорослий, але компактний сорт дає дружний урожай з гарних червоних плодів по 200 г. При правильному формуванні помідори дозрівають гарними кистями-гронами.

Карлсон

4. Гном

Відмінний компактний сорт для відкритого ґрунту зростає приблизно до 50 см. Розмір кожного помідора – близько 65 г, і з однієї рослини можна зібрати до 3 кг. Томати відносяться до холодостійких.

Гном

5. Японський стелиться

Зовсім мініатюрна рослина рідко зростає вище 30 см. Втечі розходяться по землі, тому важливо дотримуватися схеми розсадки. Приємна перевага в тому, що плодоносить грядка ще й дуже симпатично виглядає.

Японський стелиться

6. Циган

Популярний салатний гібрид дає середньорослі кущі, які не потребують опори та підв’язки. Формування дає змогу підвищити врожайність томатів. Кисло-солодкі плоди важать у середньому по 180 г.

Циган

7. Союз 8

Популярний тепличний сорт середнього розміру при догляді дає до 20 кг урожаю протягом сезону. Помідори універсальні у використанні і відмінно йдуть на продаж, тому що добре виглядають і переносять транспортування.

Союз 8

8. Бетта

Низкорослий сорт томатів з відмінним імунітетом підходить для відкритого ґрунту та для підвіконня. Помідори маленькі, трохи плескаті, до 70 г вагою.

Бетта

9. Дубок

Компактні ранні помідори майже не займають місця і слабко гілкуються. Цей сорт не тільки стійкий до фітофтори, але й загалом дуже невибагливий, тому підійде новачкам.

Дубок

10. Кардинал

Розлі, соковиті, м’ясисті і справді гігантські помідори зібрали в собі суцільні переваги. Сорт стійкий до різних хвороб та інфекцій, а зберігається набагато краще за більшість великоплідних конкурентів.

Кардинал

11. Де Барао

Один із найпоширеніших сортів у Росії стійкий до несприятливих умов загалом. У тому числі – і до захворювань. У томатів чудовий товарний вигляд і висока лежкість.

Де Барао

12.Резонанс

Високий і високий сорт томатів стійкий до фітофтори, а ще – добрепереносить спеку та посуху. Він дає великі червоні плоди по 250-300 г, які добре зберігаються і транспортуються.

Резонанс

13. Хмара долі

Не найвищу врожайність компенсує дивовижний смак та стійкість до фітофтори. Червоні щільні плоди вагою до 220 г залишаються ніжними навіть за тривалого зберігання.

Баловен долі

14. Жайворонок

Дуже ранній і швидкий сорт помідорів дозріває, поки що про решту ще можна лише мріяти. Кущики виростають до 80-90 см, і дають стабільний урожай навіть за несприятливих умов.

Жайворонок

15. Бичаче серце

Класика для всіх поціновувачів великоплідних томатів приваблює поєднанням аромату, смаку та універсального застосування. До того ж, сорт стійкий до фітофтори, а шкірка хоч і тонка, але дуже міцна.

Бичаче серце

16. Чорні

Ці томати дуже легко дізнатися з фірмового фіолетового забарвлення. Кущ високий, і може витягуватися понад 2 м.Він не хворіє на фітофтору і не боїться грибкових захворювань в цілому.

Чорні

17. Цар Петро

Низькорослий, але дуже врожайний сорт дає до 3 кг гарних, ароматних та універсальних томатів. Вага одного помідора – 100-120 г, та їх використовують для будь-яких кулінарних потреб.

Цар Петро

18. Перцеподібний

Назва красномовно вказує на форму стиглих помідорів – витягнуту та схожу на перець. У м’якоті багато насіння, але вона дуже ніжна, соковита та приємна.

Перцеподібний

19. Тетяна

Ранній сорт цінують за фантастичний імунітет не тільки до фітофтори, а й до інших захворювань. Плоди трохи сплюснуті, вагою близько 400 г, до 7 штук на кожному пензлі.

Тетяна

20. Академік Сахаров

Це високий сорт до 2,5 м з дуже великими і м’ясистими плодами, близько 500 г кожен. Незважаючи на значні габарити, м’якоть помідорів дуже м’яка. Їх використовують для салатів, соусів та кетчупів.

Академік Сахаров