20 кращих сортів томатів, стійких до фітофтору

20 кращих сортів томатів, стійких до фітофтори

Фітофтороз – одне з найпоширеніших захворювань, на яке страждають помідори та інші пасльонові культури. Його викликає грибок, боротися з яким досить проблематично. Але є й добрі новини! Існують сорти із підвищеним імунітетом. Наприклад, ці 20 найкращих сортів томатів, стійких до фітофтори!

1. Маленький принц

Швидкостиглий сорт із дрібними, до 45 г, округлими плодами. Він примітний стабільним урожаєм та хорошим смаком, щоб їсти помідори свіжими або консервувати.

Маленький принц

2. Огородник

Рання тепличний сорт швидко витягується практично до 2 м. Рекомендується формувати його в 2 стебла і обов’язково підв’язувати. Він стійкий до фітофтора, а плоди добре і довго зберігаються.

Огородник

3. Карлсон

Високорослий, але компактний сорт дає дружний урожай з гарних червоних плодів по 200 г. При правильному формуванні помідори дозрівають гарними кистями-гронами.

Карлсон

4. Гном

Відмінний компактний сорт для відкритого ґрунту зростає приблизно до 50 см. Розмір кожного помідора – близько 65 г, і з однієї рослини можна зібрати до 3 кг. Томати відносяться до холодостійких.

Гном

5. Японський стелиться

Зовсім мініатюрна рослина рідко зростає вище 30 см. Втечі розходяться по землі, тому важливо дотримуватися схеми розсадки. Приємна перевага в тому, що плодоносить грядка ще й дуже симпатично виглядає.

Японський стелиться

6. Циган

Популярний салатний гібрид дає середньорослі кущі, які не потребують опори та підв’язки. Формування дає змогу підвищити врожайність томатів. Кисло-солодкі плоди важать у середньому по 180 г.

Циган

7. Союз 8

Популярний тепличний сорт середнього розміру при догляді дає до 20 кг урожаю протягом сезону. Помідори універсальні у використанні і відмінно йдуть на продаж, тому що добре виглядають і переносять транспортування.

Союз 8